MAATREGELEN 5 MEI BEVRIJDINGSFESTIVAL VLISSINGEN MUSICALPREMIÈRE OP KONINGINNEDAG VRIJMARKT KONINGINNEDAG 'tmwmÊÊmm WERK IN UITVOERING KALENDER NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 29 APRIL 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel WMO-LOKET Bij het Wmo-loket in de Stads- winkel kunt u persoonlijk te recht met alle vragen over wonen, welzijn en zorg. Tij dens de openingstijden van het stadhuis staan de mede werkers klaar om al uw vragen te beantwoorden. U kunt ook een afspraak maken voor het Wmo-loket. Voor meer infor matie over het loket of vragen over de Wmo kunt u contact opnemen met (0118) 487000 of een e-mail sturen aan WMOdiensten@vlissingen.nl. www.vlissingen.nl/loket SERVICE TEAM Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbak ken of verkeersborden? Een scheef paaltje, overhangend groen, kapotte riolering? Bel dan het Service Team van de afdeling Beheer Leefomgeving. De medewerkers van de buiten dienst handelen snel klachten aan wegen, straten en plantsoe nen af. U kunt voor een melding over de openbare ruimte direct bellen naar 487500, mailen via meldingen@vlissingen.nl of op de website het meldingenfor mulier invullen. www.vlissingen.nl/ formulieren Werkzaamheden Kerkfaan West-Souburg In de week van 27 april t/m 1 mei 2009 wordt de laatste hand gelegd aan de werk zaamheden in de Kerklaan te West-Souburg. Om de par keer- en verkeersproblemen ter plaatse op te lossen, is de middenberm tussen de Van Doornlaan en Steengracht- straat aangepast. Als afron ding van de werkzaamheden worden zo'n 700 geelbloei- ende heesters geplaatst. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Op dinsdag 21 april 2009 vond in Ter Reede het Vlissings Verenigings congres plaats. Tijdens dit initiatief voor alle sportverenigingen in Vlis singen, georganiseerd door Vlissingen in Beweging en de Sportraad Vlissingen, ondertekende wethouder Frans Prins een overeenkomst met het jeugdsportfonds Zeeland. Het jeugdsportfonds stelt zich ten doel om snel, effectief en op een laagdrempelige wijze kinderen van financieel minder draagkrachtige ouders een kans te bieden om te gaan sporten. Vanaf nu dus ook in Vlissingen. Dinsdag 5 mei 2009 13.00 - 00.00 uur Bevrijdingsfestival Zeeland Centrum Vlissingen www.vlissingen.nl/uit ACTUEEL Het college van B&W heeft besloten in te stemmen met het aan gaan van een overeenkomst tussen Multisignaal en de GGD Zee land ten behoeve van de Verwijsindex Risicojongeren. Gemeenten moeten een sluitende aanpak organiseren voor hulp aan jongeren met problemen en hun ouders. Dit ligt ook vast in de Wet maat schappelijke ondersteuning. De Verwijsindex Risicojongeren gaat de lokale aanpak hiervan ondersteunen. Doel van de Verwijsindex Risicojongeren is optimalisatie van de informatievoorziening tus sen organisaties om daarmee de samenwerking tussen de hulpver leners te faciliteren. Op 5 mei 2009 is het Bevrijdingsfes tival Zeeland in Vlissingen. Het fes tival wordt om 12.30 uur geopend en duurt tot 00.00 uur. Met het oog op de openbare orde en veiligheid gelden extra maatregelen. In verband met het op- en afbou wen van het festival gelden tussen 2 mei 08.00 uur tot en met 7 mei 08.00 uur afwijkende verkeers maatregelen. Deze worden ter plaatse aangegeven. Maatregelen op 5 mei De volgende straten zijn op 5 mei aangewezen als festival- en hore- cagebied: Zeilmarkt, Nieuwendijk, Arsenaalplein, Dijktheater, Oran- jedijk, Rondeel, De Ruyterplein, Beursplein en Bellamypark. Het festivalterrein is vanaf 8.00 uur afgesloten voor verkeer. Het centrum is bereikbaar op twee manieren: via de Koningsweg en Spuistraat. Ter hoogte van de Nieu- wendijk/Zeilmarkt wordt de Nieu wendijk richting het Bellamypark afgesloten. Alle straten vanaf de Koningsweg tot aan de Zeilmarkt zijn dus bereikbaar voor bestem mingsverkeer. De Spuistraat wordt afgesloten ter hoogte van de Bus- sestraat. Bestemmingsverkeer kan via de Dam en de Gasthuisstraat de straten ten westen van het Bel lamypark bereiken. De parkeerga rages De Fonteyne en Scheldeplein zijn open. Inrijden is mogelijk tot 00.00 uur. Uitrijden is mogelijk tot 6 mei 01.00 uur (Scheldeplein). Bij De Fonteyne kunt u gedurende de hele nacht uitrijden. Maatregelen op 5 mei vanaf 8.00 uur tot 6 mei 1.00 uur: Bellamypark en Boulevard de Ruyter zijn gesloten voor verkeer; de Hellebardierstraat is geheel autovrij en is aangewezen als noodroute voor de hulpdiensten; bezoekers kunnen fietsen parke ren bij de tijdelijke fietsenstalling op het Spuiplein en Zeilmarkt; de sluizen richting het Dijkthe ater zijn geheel afgesloten - het Dijktheater is via de Nieuwen dijk, Baljuwstraat en Oranjedijk te bereiken; de Baljuwstraat en Oranjedijk dienen geheel autovrij te zijn. Géén glas Binnen het festival- en horecage- bied zijn ook dit jaar - ook op de terrassen - glas en blik verboden! Drank moet worden geschonken in plastic bekers. De politie en mede werkers van de gemeente zien hier streng op toe. Ook vragen wij extra aandacht voor alcoholgebruik onder jongeren. Houd het netjes! Met vragen over het festival kunt u contact opnemen met de Cultuur- werf, telefoon (0118) 415244. Het kantoor zal ook op 5 mei bemand zijn, van 8.00 tot 00.00 uur. www.bevrijdingsfestivalzeeland.nl Zaterdag 2 mei 2009 21.00 uur Hans Dulfer Saxofoonmuziek De Piek www.vlissingen.nl/college doorgang. De afzetting treft u aan in de Lange Zelke aan de gevelzijde van de winkels en op de kop van de Walstraat. Achter deze mar kering mag u dus geen rommel marktspullen plaatsen. Géén commercie Het verkopen van etenswaren en alcohol is in verband met de waren wet verboden^ Commerciële ver kopers hebben bovendien een ver gunning nodig voor verkoop van spullen. Aanwijzingen opvolgen Medewerkers van de afdeling Hand having van de gemeente zien tij dens de vrijmarkt toe op een orde lijk verloop. Alle verkopers moeten hun aanwijzingen opvolgen. Opruimen Na afloop van de vrijmarkt moeten alle deelnemers hun afval zelf mee nemen. Het is dus verstandig van huis een vuilniszak mee te nemen. Zo helpt u uw stad schoon te hou den. Om 17.00 uur is de vrijmarkt afgelopen en starten de medewer kers van Afvalverwijdering met schoonmaken. www.vlissingen.nl/ evenementen Het is al jarenlang traditie dat op de ochtend van Koninginne dag de Nederlandse, Zeeuwse en Vlissingse vlag worden gehesen op het Stadhuisplein. Om 09.30 uur marcheert de Deltaband van Ons Genoegen vergezeld door de Jeugd-Deltaband vanaf het repe titielokaal aan de Koestraat naar het Stadhuisplein. Om 10.00 uur worden de vlaggen gehesen tij dens het spelen van een couplet van het Wilhelmus. Hierna houdt burgemeester Wim Dijkstra een korte toespraak. Dit jaar presenteert de Deltaband haar nieuwe galashow 'The Musi cal'. The Musical is een aaneen schakeling van internationale musicalmelodieën. Na de show is er gelegenheid tot het drinken van een oranjebit ter in de hal van het Stadhuis, waarna de muzikanten zich tra ditiegetrouw ook nog presen teren aan de bewoners van het Zorgcentrum Scheldehof. Daarna wordt afgemarcheerd naar het repetitielokaal. In de Vlissingse binnenstad - met name in de Lange Zelke, de Walstraat en de Spuistraat - wordt op donderdag 30 april 2009 een vrijmarkt gehouden. Iedere particu lier kan daar zijn spullen verkopen. Het ieder jaar groeiende aantal deel nemers zorgt ervoor dat er dit jaar in verband met de veiligheid een paar kleine aanpassingen noodza kelijk zijn. Regels Deelnemers wordt verzocht op te letten waar zij op straat gaan zitten. Denk eraan dat de ingangen van de winkels die op 30 april 2009 open zijn, vrij toegankelijk blijven voor het publiek. De winkeliers geven dat met een poster op hun raam of deur aan. Verzoek aan de win keliers om geen plakband op de tegels te plakken. De schoonmaak- werkzaamheden in de binnenstad zijn afgerond en het residu zorgt voor zwarte strepen. De deelnemers moeten hun spullen uitstallen op de grond en niet op tafels of aan hangwagens, kramen en dergelijke. Bij calamiteiten moeten ambu lance, brandweer en politie snel en ongehinderd bij de plek des onheils kunnen komen. Houd daarom vol doende loopruimte vrij. De gemeente geeft aan welke ruimte er vrij moet blijven voor de GEMEENTE BLAUW GERUITE KIEL

de Faam | 2009 | | pagina 11