Plakplaatsen verkiezingen Europees Parlement Dodenherdenking op Abdijplein dé Weekkrant DeFaam ALTIJ D ACTU EEL: D EWEEKKR ANT. N L Woensdag 22 april 2009 - Pagina 9 Op donderdag 4 juni zijn de verkiezingen voor het Europees Parlement. De gemeente plaatst borden voor posters van politieke partijen. De bor den staan er van 27 april tot na de verkiezingen op 4 juni. Het betreft dertien aanplakborden, verspreid over de gemeente Middel burg, op de volgende locaties: Van Cittersstraat (wijkcentrum) in Sint Laurens, Gen. Hakewill Smithlaan in de Klarenbeek, Grote Sternstraat/ Geersesweg in Veersepoort, Nas- saulaan in Nieuw Middelburg, Dam plein in Binnenstad, Euromarkt in Griffioen, Karei Doormanplein in 't Zand, Maasstraat in Stromenwijk, Vrijlandstraat in Dauwendaele, Rent meesterlaan in Magistraatwijk, Ra- vensteijnweg (bij ROC) in Mortiere, Oude Rijksweg/Quarleshavenstraat in Nieuw- en Sint Joosland en de Westdijkstraat/Nieuwstraat in Arne muiden. Ruimte Elk bord is 6 meter breed en 1.90 meter hoog en heeft tien vlakken. Het is de bedoeling dat per politieke partij maximaal één vlak wordt beplakt en dat de politieke partijen gepast gebruik maken van de aan- plakmogelijkheid en ook respect op brengen voor belangen (ruimte) van de medegebruikers van de borden. Het is niet toegestaan op enige andere plaats op of aan openbare grond tijdelijke verkiezingsborden, posters, stickers en dergelijke aan te brengen. In voor komende gevallen zullen illegale bor den, posters en dergelijke worden ver wijderd. Kosten daarvoor worden in rekening gebracht. Foto: Jan Koole Iedere schoolvakantie zijn er in de gemeente Middelburg sportactiviteiten voor jongeren. De vorige vakanties zijn deze activiteiten goed bezocht en ze waren bovendien erg gezellig. Ook voor de meiva kantie staan er weer spetterende activiteiten op het programma. Alle activiteiten zijn gratis. Maandag 27 april 'hockeyclinics' Jjl$| ooJpriNr Deze middag staat in het teken van hockey. Er wordt een hockeyclinic gegeven waarin verschillende technieken en vaardigheden worden aangeleerd. Natuurlijk is er ook tijd voor het spelen van een wedstrijdje. Voor materiaal wordt gezorgd, maar je mag natuurlijk je eigen hockeystick meenemen. Wil jij kennismaken met hockey? Kom dan langs! - Locatie gymzaal 'Generaal Hakewill Smithlaan', Klarenbeek - 13.00 - 14.30 uuriedereen van 6 - 9 jaar - 14.30 - 16.00 uuriedereen van 10 - 14 jaar Dinsdag 28 april 'mountainbiken' Een middag vol met actie op mountainbikes. Er wordt een uitdagend par cours uitgezet waarop verschillende wedstrijdjes worden gereden. Voor de mountainbikes wordt gezorgd. Uiteraard mag je ook op je eigen mountainbi ke komen. Daag jezelf uit en kom langs! - locatie'ParkToorenvliedt'Stromenwijk (ingang park aan het ein de van de Keetenstraat) - 13.00 - 16.00 uuriedereen van 8-14 jaar Woensdag 29 april 'sportmiddag' Een gevarieerd sportaanbod tijdens deze sportmiddag. In de gymzaal een potje ha-tref, op het voetbalveldje een voetbaltoernooi en op de nieuwe jeu-de- boules-baan wordt een jeu-de-boulestoernooi georganiseerd. Keus genoeg, kom langs! - Locatie in en rondom gymzaal 'Palet' Middelburg-Zuid -13.00 - 16.00 uuriedereen van 8-14 jaar Voor meer informatie kun je bellen met Patrick de Guchteneire (0118) 67 57 97 of 06 464 06 4% of met Christiaan Boon (0118) 67 571 of 06 464 06 497. Mailen kan natuurlijk ook. Mail naar p.de.guchteneire@middelburg.nl of c.boon@middelburg.nl In verband met de viering van Koninginnedag op 30 april, wordt de waren markt op de Markt in afgeslankte vorm gehouden. De warenmarkt neemt op 30 april niet het gehele marktterrein in, van wege het feit dat op deze dag ook fee stelijke activiteiten op de markt wor den georganiseerd en het avondpro gramma wordt -voorbereid. Omdat niet iedere standplaatshouder zijn standplaats kan innemen, is de opstelling om die reden dan ook anders dan u gewend bent. De dodenherdenking vindt donderdag 4 mei plaats op het Abdijplein. Het programma ziet er als volgt uit: 18.00 uur vlaggen halfstok 18.45 uur luiden klok Lange Jan 19.00 uur Vesperdienst in Nieuwe Kerk 19.30 uur verzamelen op het Abdijplein 19.45 uur aanvang plechtigheid, toespraak burgemeester Koos Schouwenaar 19.48 uur samenzang begeleid door de Chr. Brassband Middelburg 19.50 uur voordracht twee gedichten door scholieren en deólamatie 20.00 uur Taptoe -twee minuten stilte- samenzang eerste en zesde couplet van het Wilhelmus 20.04 uur kranslegging 20.15 uur défilé Arnemuiden In Arnemuiden wordt de dodenherdenking ieder jaar georganiseerd door de wijkbeheergroep. 18.00 uur vlaggen halfstok 19.35 uur met een stille tocht vanaf 't Stadthuys aan de Langstraat naar het oorlogsmo nument op de oude begraafplaats 20.00 uur twee minuten stilte en de last post. Daarna kranslegging en het leggen van bloe men 20.10 uur Toespraak wethouder Huub van Klinken 20.15 uur Afsluiting herdenking met het zingen van het eerste en het zesde couplet van het Wilhelmus. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middeiburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Burgemeester Koos Schouwenaar legt een krans namens de gemeente Middelburg, 4 mei 2008 Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2009 | | pagina 9