Duizend inschrijvingen Senior Games Molenwaterpark 25 apri open voor publiek Julianabad gaat op 2 mei open Wijziging ophalen huisvuil 30 april en 5 mei Stadskantoor gesloten Het woord aan raadslid Joke van Nieuwenhuizen De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 22 april 2009 - Pagina 8 Van 7 tot en met 12 september wordt Kijk voor meer informatie op er in alle dertien Zeeuwse gemeenten www.seniorgames2009.nl De afgelopen weken zijn er, in het kader van de tijdelijke inrichting, diverse werkzaamheden uitgevoerd aan het Molenwaterpark; de voor malige locatie van Miniatuur Wal cheren. De werkzaamheden waren nodig om het park op een verant woorde wijze open te stellen voor het publiek. Aanvankelijk was het de bedoeling om het park pas open te stellen als alle gebouwen, met uitzondering van het toilet- en kassagebouw, gesloopt zouden zijn. Omdat dit pas kan gebeuren nadat de gebruikelijke ver gunningsprocedures zijn doorlopen, is besloten om de poorten op zater dag 25 april al te openen. Voor de Veiligheid van de parkbezoekers zijn er hekwerken rond de gebouwtjes geplaatst. Deze openstelling is de eerste stap naar een nieuw Molenwaterpark wat naast een stadspark de locatie voor het nieuwe Middelburgse Theater wordt. Ongewenst onkruidgroei op de stoep of op straat. Het ziet er niet mooi uit en kan gladheid opleveren. Het onverzorgde beeld, achterblij- end zwerfvuil, slecht begaanbaar met struikelgevaar, wateroverlast zijn allemaal argumenten om actief het onkruid te bestrijden in open baar gebied. Maar ook wettelijke re gelgeving eist zorgvuldigheid in het beheren van de openbare ruimte; enerzijds vanuit zorgplicht ander zijds om het milieu niet of minimaal te belasten. Volgens het huidige beleid van ge meente Middelburg wordt het on kruid gecertificeerd bestreden met onder de strikte voorwaarden van het DOB principe. DOB staat voor Duurzaam Onkruid Beheer en richt zich op zorgvuldig toepassen en minimaal het milieu belasten. Per jaar worden twee spuitrondes uitgevoerd. Voor begin mei staat de eerste ronde gepland. Medio sep tember zal de tweede ronde plaats vinden. Het onkruid wordt bestreden met Round-up Evolution. Dit is een wettelijk toegelaten middel voor toe passing in het openbaar. Het middel Het Julianabad aan de Koningin Julianalaan in Arnemüiden gaat zaterdag 2 mei weer open. Er kan iedere dag, behalve op zon en feestdagen, in het buitenbad ge zwommen worden. wordt gespoten met kleine spuitma- chines die voorzien zijn van detectie apparatuur. Zodra de detector blad groen waarneemt wordt een beetje vloeistof gericht op het plantje. In de directe nabijheid van open water wordt niet gespoten, zoals bijvoor beeld langs de Middelburgse kaaien, maar wordt plaatselijk een borstel machine of heteluchtmachine inge zet. Op plaatsen die niet bereikbaar zijn voor de machine wordt met de hand gewerkt. Wat kunt u zelf doen? Daar waar geen onkruid staat wordt ook geen bestrijdingsmiddel aange bracht. U als burger kan zelf mee helpen met het onkruidbeheer door regelmatig uw stoep te vegen en de rijbaan en parkeervakken zoveel mogelijk vrij te houden als de veeg- auto langs komt. Regelmatig vegen voorkomt de groei van onkruid. Op deze wijze werkt u samen met de gemeente aan een schone en veilige woonomgeving. Wie vindt dat de gemeente tekort schiet bij het beheer van de openba re ruimte kan dit melden via de ser vicetelefoon van het Realisatie- bedrijf, (0118) 67 53 22. Het zwembad is voor het vrijzwem- men open van maandag tot en met zaterdag van 13.15 uur tot 17.00 uur. Volwassenuurtje is van maan dag tot en met vrijdag van 12.00 tot 13.00 uur. Het huisvuil van donderdag 30 april (Koninginnedag) wordt een dag later, vrijdag 1 mei, opgehaald. De medewerkers van de gemeentelijke reiniging halen op 5 mei (Bevrijdingsdag) geen huisvuil op. De vuilniswagen komt een dag later, op woensdag 6 mei. Wij vragen u het huisvuil op beide dagen voor 7.00 uur buiten te zetten. U vindt de gewijzigde ophaaldata ook op de afvalkalender. Milieustraat Afval en grofvuil kan op Koninginnedag niet aangeboden wórden aan de milieustraat. De milieustraat aan de Waldammeweg is namelijk die dag gesloten. Foto: Aart van Belzen Het aantal inschrijvingen voor deelna me aan de Senior Games 2009, is de 1.000 gepasseerd. Hiermee ligt de inschrijving voor dit internationale sportevenement voor vijftigplussers op schema. Naar verwachting gaan er ongeveer 3.000 deelnemers meedoen aan het hoofdprogramma verdeeld over 22 takken van sport. Daarnaast worden er nog 1.500 deelnemers voor het recreatieve sportprogramma ver wacht. deelgenomen in maar liefst 34 takken (22 in het hoofdprogramma en twaalf in het recreatieve sportprogramma) van sport. Het hooidprogramma is bedoeld voor serieus sportende vijftig plusser, waarvoor meedoen niet alleen voldoende is. Aan het recreatief sport programma kan iedereen meedoen ongeacht niveau. Hier is niet de presta tie, maar meedoen het doel. Tevens zijn er demonstraties op het gebied van aangepast sporten. In verband met de komende feestdagen zijn de gemeentelijke balies in het stadskantoor op donderdag 30 april (Koninginnedag), vrijdag 1 mei en dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag) dicht. De balies zijn wel op maandag 4 mei open. De medewerkers van de Sociale Dienst Walcheren (SDW) zijn van 30 april tot en met 5 mei niet aanwezig. UWV Werkbedrijf is 30 april en 1 mei gesloten, maar op 4 en 5 mei gewoon open. Gratis parkeren Op dinsdag 5 mei is het gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Elke dag worden we door de media op de hoogte gesteld van de krediet crisis en alle nare gevolgen die dat heeft op ons dagelijks bestaan. Onze regering kwam, na lang beraad, met een plan van aanpak en ook het gemeentebestuur van Middelburg heeft inmiddels aan de Raad een plan van aanpak gepresenteerd hoe zij de komende tijd die crisis wil gaan aan pakken. Door die kredietcrisis ligt bijvoorbeeld de bouwsector op zijn kont, 't is moei lijk om een huis te verkopen en ook stagneert de bouw van huizen door die crisis. Dat heeft effect op de arbeidsmarkt en veel mensen raken hun baan kwijt. En dan heb ik het nog slechts over één categorie die direct te maken heeft met de gevolgen van die kredietcrisis. Maar elke crisis biedt ook kansen! En die kansen liggen wat GroenLinks betreft vooral op het gebied van een groene aanpak, anders gezegd de Foto: Jan Koole Green Deal. We hebben naast die kre dietcrisis al veel langer te maken met een klimaatcrisis. En die crisis dreigt nu ondergesneeuwd te worden door die economische crisis. Jammer, want daar liggen kansen. Maak werk van zon en wind is het motto van GroenLinks om zowel de krediet- als de klimaatcrisis aan te pakken. GroenLinks wil geld steken in elektri sche auto's, windmolens en zonnepa nelen. In isolerende bouwmaterialen, energieneutrale gebouwen en zuinig openbaar vervoer. Die aanpak zorgt in 5 jaar tijd voor veel nieuwe werkgele genheid. En zo pakken we de kli maatcrisis en de economische crisis aan: zo slaan we twee vliegen in een klap. Investeren in een duurzame aanpak van die krediet- en klimaatcrisis, dat is ook de insteek van de fractie van GroenLinks in Middelburg, want ook in onze gemeente zien wij genoeg kansen om zo'n crisis aan te pak ken. Wilt u mee denken en hebt u ideeën over deze Green Deal, dan bent u van harte welkom om aan te schuiven bij ons fractieoverleg of u kunt een bijdrage leveren aan ons Green Deal verkiezingsprogramma. Joke van Nieuwenhuizen fractievoorzitter GroenLinks Middelburg jokevn@zeelandnet.nl

de Faam | 2009 | | pagina 8