Ontwerp-Leggers primaire waterkeringen Rijkswaterstaat in Oost-Nederland, IJsselmeergebied, Zuid-Holland, Utrecht en Zeeland Inspraakpunt Expertisecentrum Publieksparticipatie te - www.inspraakpunt.nl directeur van Rijkswaterstaat Oost-Nederland, IJssel meergebied, Zuid-Holland, Utrecht en Zeeland. Hoe komt u aan meer informatie? Inzien bij: De ontwerp-leggers primaire waterkeringen kunt u per regio van 23 april 2009 tot en met 4 juni 2009 inzien. Op de locaties liggen alleen de ontwerp-leggers van de betreffende regio ter inzage. Hoofdkantoren van Rijkswaterstaat: - Oost-Nederland, Gildemeesterplein 1 in Arnhem: de 2 ON-leggers - IJsselmeergebied, Zuiderwagenplein 2 in Lelystad: de 4 IJG-leggers - Zuid-Holland, Boompjes 200 in Rotterdam: de 7 ZH-leggers - Utrecht, Griffioenlaan 2 in Utrecht: de 6 UT-leggers - Zeeland, Poelendaelsesingel 18 in Middelburg: de 10 ZL-leggers Districtskantoren van Rijkswaterstaat: - Oost Nederland Waterdistrict Twentekanalen- IJsseldelta, Hanzeweg 60 in Deventer: de 2 ON-leggers - Zuid-Holland Waterdistrict Nieuwe Waterweg, Ketensedijk 4 in Capelle aan den IJssel: de 7 ZH-leggers - Zuid-Holland Waterdistrict Haringvliet, Haringvlietplein 2 in Stellendam: de 7 ZH-leggers - Zuid-Holland Waterdistrict Merwede en Maas, Leeuwenhoekweg 20 in Dordrecht: de 7 ZH-leggers - Zeeland Waterdistrict Zeeuwse Delta, Evertsenstraat 98 in Goes: de 10 ZL-leggers Downloaden via: www.inspraakpunt.nl en via www.helpdeskwater.nl Toegelicht krijgen door of opvragen bij: De betreffende regionale dienst door contact op te nemen met één van de volgende personen: Van 23 april 2009 tot en met 4 juni 2009 liggen de vol gende ontwerp-leggers primaire waterkeringen ter inzage Rijkswaterstaat, dienst Oost-Nederland (2 leggers) ON-1a: Gemaal Zedemuiden (Zwartsluis) ON-1c: Grote Kolksluis (Zwartsluis) Rijkswaterstaat, dienst IJsselmeergebied (4 leggers) IJG-1: Afsluitdijk (Wieringen/Wunseradiel) IJG-2: Houtribdijk (Enkhuizen/Lelystad) IJG-3: Nijkerkersluis (Nijkerk/Zeewolde) IJG-4: Roggebotsluis (Kampen/Dronten) Rijkswaterstaat, dienst Zuid-Holland (7 leggers in één leggerdocument) ZH-8: Stormvloedkering Nieuwe Waterweg Europoort (Maassluis/Rozenburg) ZH-9: Europoort Hartelkering (Rozenburg/ Spijkenisse) ZH-10: Stormvloedkering Hollandsche IJssel (Capelle aan den IJssel Krimpen aan den IJssel). ZH-11: Haringvlietdam (Stellendam/Hellevoetssluis) ZH-12: Biesboschsluis (Werkendam) ZH-13: Wilhelminasluis en afsluitdijk Andel (Giessen/ Andel) ZH-15: Hellegatsdam en Volkeraksluizen (Willemstad/ Numansdorp) Rijkswaterstaat, dienst Utrecht (6 leggers in-drie leggerdocumenten) UT-1: Westelijke kanaaldijk Amsterdam-Rijnkanaal UT-2: Prinses Beatrixsluizen (Nieuwegein) UT-3: Koninginnesluis (Nieuwegein) UT-4: Prinses Irenesluizen (Wijk bij Duurstede) UT-5: Prinses Marijkesluizen (Rijswijk) UT-6: Prins Bernhardsluizen (Tiel) Rijkswaterstaat, dienst Zeeland (10 leggers) ZL-1Brouwersdam (Schouwen/Goeree) ZL-2: Grevelingendam (Bruinisse/Oude Tonge) ZL-3: Philipsdam (Sint Philipsland/Bruinisse) ZL-4: Krabbenkreekdam (Sint Philipsland) ZL-5: Oesterdam (Tholen/Rilland-Bath - Bergen op Zoom) ZL-6: Kreekrakpolder (Dijkring 33: gedeelte Schelde- Rijnverbinding) ZL-7: Spuisluis Bathse spuikanaal (Rilland Bath) ZL-8: Sluizen Hansweert (Kanaal door Zuid Beveland) ZL-9: Zandkreekdam (Noord Beveland/ Zuid Beveland) ZL-10: Veersedam (Walcheren/Noord Beveland) De ontwerp-leggers doorlopen een inspraakprocedure overeenkomstig de Algemene wet bestuursrecht (Awb). Op grond daarvan kunt u in deze periode uw mening geven over de inhoud van een legger in het gebied waar u belanghebbende bent. Achtergrond Leggers geven aan waar waterstaatwerken, zoals water keringen en wateren naar ligging, vorm, afmeting en constructie aan moeten voldoen. De regionale diensten van Rijkswaterstaat zijn verant woordelijk voor het beheer en onderhoud van water keringen en wateren en dragen vanuit die functie zorg voor de vaststelling van een legger. In eerste instantie maakt Rijkswaterstaat ontwerp- leggers en legt deze ter inzage voor belanghebbenden. Het betreft hier ontwerp-leggers voor de primaire waterkeringen die de vereiste situatie beschrijven en die na de inspraakfase definitief worden. Op dit moment zijn er 29 leggers die in ontwerp gereed zijn, de eerste tranche. In de tweede tranche (medio 2009) zullen nog eens 8 ontwerp-leggers de inspraak procedure doorlopen en vervolgens worden vastgesteld. De procedure en uw inspraakreactie Dit is het enige moment waarop u kunt inspreken. Uw inspraakreactie kan mogelijk leiden tot aanpassing van de legger. Iedere inspreker krijgt antwoord op de inge diende inspraakreactie. Het Inspraakpunt/Expertisecentrum Publieksparticipatie bundelt alle reacties. De bundel kan vanaf juli 2009 worden opgevraagd bij het Inspraakpunt/Expertise centrum Publieksparticipatie, telefoon 070 - 3518016. Op basis van onder meer de inspraakreacties worden de leggers vervolgens vastgesteld door de hoofdingenieur- - Oost-Nederland; dhr. W. Kornelis, telefoon 026 - 3688159 - IJsselmeergebied, dhr. P. Gerrits, telefoon 0320 - 297865 - Zuid-Holland, dhr. F. Schins, telefoon 010-4026112 - Utrecht, mevr. A. Blauw, telefoon 088 - 7973026 - Zeeland, dhr. K. Steenepoorte, telefoon 0113 -247800 U kunt ook een afspraak maken voor een inhoudelijke toelichting. Wanneer u dit wilt wordt u verzocht op kor te termijn te bellen met de betreffende contactpersoon. Bij grote belangstelling kan dan zo mogelijk nog een bijeenkomst georganiseerd worden. Bij de genoemde contactpersonen kunnen eveneens de leggerdocumenten opgevraagd worden. Omdat het kaartmateriaal beperkt beschikbaar is verzoeken wij u dit bij voorkeur op de website in te zien. Voor vragen over de procedure kunt u terecht bij het Inspraakpunt/Expertisecentrum Publieksparticipatie, telefoon 070-351 8016. Hoe kunt u inspreken? Wanneer u belanghebbende bent kunt u van 23 april 2009 tot en met 4 juni 2009 reageren op de ontwerp- leggers. Onder belanghebbende wordt verstaan: dege ne wiens belang rechtstreeks bij een besluit is betrok ken. Wilt u in uw reactie duidelijk aangeven op welke ontwerp-legger u reageert? U kunt dit doen door de code van de betreffende waterkering te noemen. Schriftelijk Uw schriftelijke reactie kunt u sturen naar Inspraakpunt/Expertisecentrum Publieksparticipatie Ontwerp-Legger waterkering code: Postbus 30316 2500 GH Den Haag Mondeling Wanneer u mondeling wilt inspreken, kunt u dit voor 21 mei 2009 kenbaar maken aan het Inspraakpunt/ Expertisecentrum Publieksparticipatie, telefoon 070-3518016. Via internet Op www.inspraakpunt.nl kunt u online uw mening geven door het invullen van een reactieformulier. ,ON1-a ON1-C

de Faam | 2009 | | pagina 58