X Road met flexifuel auto'smotoren AutoRAI 2009 weer geslaagd Audi Quattro in de prijzen Fiat 500: Nieuwe turbo Design Car Opel Astra De Focus X Road maakt zijn robuuste verschijning waar met krachtige en levendige prestaties Porsche Classic Sprinter met Euro 5-motor Op weg voor KiKa www.zeeuwsautojournaal.nl Showroom Van grote patsers tot kleine mini's WOENSDAG 22 APRIL 2009 De AutoRAI 2009 mocht dit jaar zo'n 220.000 be zoekers ontvangen. Gezien de huidige economische omstandigheden en de te ruggelopen autoverkopen, spreekt de organisatie van een geslaagd evenement. "De vernieuwde opzet heeft veel positieve reacties van zowel bezoekers als expo santen opgeleverd", aldus beursmanager Femand Mo lenschot. Ook exposanten spreken van een succes: door de laagdrempelige op zet en het exposeren van een recordaantal auto's zijn er tegen minder kosten ruim 70.000 potentiële klanten gegenereerd. Audi staat bekend om zijn vier wielaandrijving. Bij de verkie zing van de 'Vierwielaangedre- ven Auto's van het Jaar' van Au- toBild Allrad werd dat weer eens onderstreept. Het merk eiste twee eerste plaatsen voor zich op. De Audi A4 quattro won in de categorie van 25.000-40.000 euro en de Audi A6 quattro in het segment boven 40.000 euro. De prijzen van de auto's mogen in Duitsland wat lager liggen, de techniek is hetzelfde. De Fiat 500 is tijdens de New York International Auto Show gekozen tot '2009 Design Car of the Year'. Een internationale jury van 59 journalisten uit 25 landen koos uit de 51 aanwezige kandidaten drie finalisten: de Fiat 500, de Citroën C5 Sedan/C5 Tourer en de JaquarXF. Vier internationale design ex perts riepen uiteindelijk una niem de Fiat 500 uit tot de ge lukkig winnaar. Het duurt nog tot het einde van het jaar voordat de nieuwe Opel Astra in de showroom ver schijnt, maar hoe de auto als vijfdeurs is vormgegeven, dat kunnen we inmiddels al laten zien. De auto maakt gebruik van een nieuwe bodemgroep en krijgt onder meer een nieu we 1.4 liter turbomotor in twee vermogensvarianten. Natuur lijk komen er ook weer een GTC, Sports Tourer en een Zafi- ra op dezelfde basis. Automerken zijn steeds op zoek om hun gamma af te stemmen op een nog bredere doelgoep. Ford weet dat au toliefhebbers vallen voor stoer en heeft de Focus een X Road-jasje aangemeten. Deze X Road is gebaseerd op de Fo cus Wagon Titanium. De X Road onderscheidt zich van de reguliere Focus door zijn robuuste bodykit met stoere zwarte voor- en achterbum pers op de zwarte afwerking van de portieren en zijpane len. Deze in gelimiteerde op lage geproduceerde focus X Road wordt aangedreven door de 1.8 liter 125 pk sterke Flexifuel-motor die zowel op reguliere loodvrije benzine als op bio-ethanol kan rijden. De Ford Focus X Road is een speciale, gelimiteerde versie die het stoere robuuste ka rakter van de Focus verder accentueert. Met zijn specia le bodykit met 'off-road' look onderscheidt hij zich nadruk kelijk van de normale Focus. De fraaie 17 inch lichtmeta len wielen en de zwarte dak rails maken de in Moondust Silver metaallak gespoten X road helemaal af. De Ford Fo cus X Road heeft zijn Neder landse debuut beleefd tijdens de AutoRAI en staat medio ju li in de showroom vanaf 25.175 euro te koop. Porsche Classic is een onderhoud- en servicepro gramma dat speciaal is afgestemd op de wensen en eisen van eigenaren van Porsches met ervaring. Het programma begint met de Porsche Classic Check en daarmee wordt de staat van een (toe komstige) klassieker nauwgezet in beeld gebracht. Mercedes-Benz heeft de dieseltechnologie van de Sprinter geoptimaliseerd waardoor alle vier be schikbare CDI-motoren voldoen aan de strenge Euro 5-norm. De aanpassingen zorgen voor een la ger brandstofverbruik en als gevolg daarvan ook voor een lagere C02-uitstoot. De nieuwe handge- schakelde versnellingsbak ECO Gear brengt het verbruik nog verder terug. Dankzij een verlaging van het toerental bij hogere versnellingen zorgt de zesbak, in vergelijking met de vorige generatie, voor een gemiddeld brandstofverbruik dat tot wel 1,5 liter per 100 kilometer lager ligt. De Sprinter Eu ro 5 heeft nog een aantal interessante noviteiten. Zo is het Adaptive ESP uitgebreid met Trailer Stabi lity Assist (TSA). Tevens levert Mercedes-Benz op de Sprinter Euro 5 onder meer vernieuwde Adapti ve remlichten. KiKa, kinderen kankervrij. Dat is het doel van de Ki Ka Classic Tour op Eerste Pinksterdag. Zo'n tachtig autos' gaan op die dag op pad in de Achterhoek. Primair op deze dag is het goede doel. De organisa tie verwacht zo'n dertigduizend euro bijeen te brengen. Uiteraard wordt het een dag van genie ten, zowel van de prachtige routes als van de vele klassiekers in de Tour. Meer informatie is te vinden op www.kikaclassiccartour.nl.

de Faam | 2009 | | pagina 27