O Sta op jongerenwerk KLAVERBLAD ZEELAND debat patiëntenrechten: een terugblik bijeenkomst 13 mei 2009: de zorg onder druk!? baas met begrip? agenda gouden klaver: een 'gouden vrouw' www.klaverbladzeeland.nl Jongeren en de samenleving helpen andere vrouwen Website voor ligplaatsen deweekkrant.nl VIP-kaarten voor Races by the Sea Welkomdienst Middelburg Herinrichting Kerkeweg i I i> - ft -t a---» -i - if V c- APRIL Wat zijn de veranderingen in de zorg in 2009? Bel naar Zorglnfo Klaverblad Zeeland. De medewerkers staan u graag te woord! ZORGINFO KLAVERBLAD ZEELAND Voor vragen, klachten, informatie en signalen over gezondheidszorg, arbeidsongeschiktheid en functiebeperkingen. T. 0113 212 783 (ma t/m vrij van 09.00 - 13.00 uur) E. zorginfö(S> klaverbladzeeland.nl Woensdag 22 april 2009 - Pagina 18 Woensdag 8 april organiseerde Klaverblad Zee land het debat over patiëntenrechten. In de filmzaal van het provinciehuis discussieerden we met een panel van deskundigen over onder andere 'het recht op toestemming, dossiervor ming en privacy' en 'het recht op afstemming van zorg' Door middel van stemkastjes konden de aanwezigen hun mening geven over de ver schillende thema's rondom patiëntenrechten. Er is gestemd over bijvoorbeeld: Zou er meer openheid moeten zijn over klach ten en medische fouten? 94% 6% Ja, de individuele burger heeft het recht geïnformeerd te worden zodat hij de fout zelf kan beoordelen Nee, de individuele burger heeft onvol doende kennis van zaken om klachten/ medische fouten te beoordelen Commentaar zaal: Toegeven van fouten is prima, maar fouten hoe ven niet wereldwijd bekend te worden gemaakt Advies aan minister Zorgbelangorganisaties organiseerden de afge lopen weken op diverse plaatsen in het land debatten. Dit alles in het kader van 'De Euro pese dag van de rechten van de patiënt'. De uit komsten van de debatten en de eerder gehou den meidactie over patiëntenrechten werden 18 april gepresenteerd aan minister Ab Klink van VWS, tijdens het landelijke (afsluitende) debat in Amsterdam. Meepraten over de Zeeuwse zorg voor men sen met een verstandelijke beperking. De zorg voor mensen met een verstandelijke beperking in Nederland staat onder druk. Bestaande regelingen dreigen te verdwijnen of worden ingeperkt. Terwijl deze juist nodig zijn voor het kopen van extra begeleiding of passend onderwijs. Verder is de belastingaf trek bijzondere uitgaven afgeschaft. Mensen met een verstandelijke beperking gaan er daardoor in inkomen op achteruit. Klaver blad Zeeland en de Federatie van Ouderver enigingen in Zeeland maken zich zorgen. Hoe staat het in Zeeland eigenlijk met de zorg voor mensen met een verstandelijke beper king? Woensdagavond 13 mei praten wij daarom met directies van Zeeuwse zorgin stellingen voor mensen met een verstande lijke beperking. Dit doen we aan de hand van de T0B10 van problemen van verstandelijk gehandicapten. Ook willen we samen praten over de toekomst. Wilt u meepraten? U bent van harte welkom! Kijk in de agenda voor locatie en tijd. Bel voor meer informatie naar Ineke Riemens, 0113 - 256 856. Aanmelden kan via www.klaverbladzeeland.nl Vóór meer informatie: Klaverblad Zeeland Van Hertumweg 17-10/ 4462 IV Goes T. 0113 - 256 856 I. algemeen{6' ktaverbladzeeland.nl Redactie: Bent u mantelzorger en heeft u naast uw zorgta ken ook nog een betaalde baan? Dan is het fijn als uw werkgever begrip heeft voor uw situatie. Een werkgever die u serieus neemt wanneer u een uurtje later komt omdat u uw partner of kind moest helpen. Een werkgever die flexibel is wanneer u die dag voor de derde keer even naar huis belt om te vragen hoe het gaat. Of wan neer u voor de zoveelste keer die maand met uw kind voor onderzoek naar de dokter moet. Is uw werkgever zo iemand? Nomineer hem of haar dan nu voor de Gouden Klaver. Op www.klaverbtadzeeland.nl kunt u aangeven wie u wilt nomineren en waarom. Telefonisch aanmelden kan via tel. 0113 - 256 856. De slui tingsdatum voor nominatie is 1 oktober 2009. De zorg otider druk!? Meepraten over de Zeeuwse zorg voor mensen met een verstan delijke beperking: 13 mei 2009: De Stengé te Heinkenszand. Van 19.00 - 22.00 uur Een 'gouden vrouw' noemt mevrouw Van Wijn gaarden haar: Truusje Kemp uit Oosterland. "Ondanks dat Truusje zelf rondloopt met een zeer zwakke rug, is zij altijd in de weer voor anderen. Ze heeft jaren haar moeder in huis gehad en tot het laatste toe verzorgd. Truusje staat voor iedereen klaar. Zo zorgt zij o.a. voor haar inwonende broer, haar dochter en verder iedereen in de familie die zorg nodig heeft. Daarnaast werkt zij als vrijwilligster in het hospice. Truusje is een sterke vrouw en blijft lachen maar ik weet dat het niet gemakkelijk is zoals zij het allemaal doet. Een opsteker in de vorm van de Gouden Kla ver is zeker op zijn plaats". Bij deze! Kent u ook een initiatief waarvan u denkt: dat verdient een pluim? We horen het graag van u! Suggesties voor de Gouden Klaver kunt u melden bij de redactie. MIDDELBURG - De Partij van de Arbeid houdt de Zeeuwse bijeenkomst Sta op jongeren werk in Zeeland op vrijdag 24 april van 14.00 tot 17.00 uur in Middelburg. Jongeren staan vaak in een negatief daglicht. Ze hangen rond en bezorgen over last is het algemene beeld. De samenleving reageert daar op met repressieve maatregelen en een 'harde' aanpak en investe ringen in jeugdzorg. Het is voor al achteraf beleid en het blijft dweilen met de kraan open. Het jongerenwerk vormt deze ver bindende schakel en laat zien dat jongeren ook zinnig kunnen omgaan met hun vrije tijd. De bijeenkomst is aan het Fazan- tenhof-40 in Middelburg. Samen met jongerenwerkers, een onderzoeker en de voorzitter van de beroepsvereniging jongerenwerkers gaat de PvdA in dis cussie over het jongerenwerk. Voor meer informatie, program ma en aanmelding: www.zeeland.pvda.nl. Moeders voor Moeders DOOR TARA DE VRIEND MIDDELBURG - Vrouwen die net zwanger zijn kunnen ande re vrouwen helpen om zwanger te worden. De organisatie Moe ders voor Moeders is al meer dan 75 jaar actief in het verza melen van urine van zwangere vrouwen, met het zo belangrijke zwangerschapshormoon HCG. Zwangere vrouwen die tussen de zes en zestien weken zwan ger zijn, kunnen hun ingeza melde urine eens per week bij een verzameldepot inleveren. Tijdens de eerste vier maanden van de zwangerschap maakt het lichaam van een zwangere vrouw in ruime mate het hor moon HCG aan. Het grootste deel verlaat als afvalstof het li chaam via de urine. Van dit hor moon kan echter een genees middel worden gemaakt dat in te zetten is bij behandelingen die de vruchtbaarheid bevorde ren. Tegenwoordig heeft één op de zes paren problemen zwan ger te worden. Artsen maken bij vruchtbaarheidsbehandelingen onder andere gebruik van me dicijnen die het HCG-hormoon bevatten. Deze medicijnen spe len een rol bij het stimuleren van de eisprong. Om die medi cijnen te kunnen maken, is er veel urine nodig. Miljoenen li ters urine leveren slechts een paar gram van het unieke zwan gerschapshormoon op. En daar stapt Moeders voor Moeders in. In bijna het hele land zamelt Moeders voor Moeders urine in van zwangere vrouwen. Meer dan 120 informatrices zijn actief om zwangere vrouwen te wer ven die anderen willen helpen ook moeder te worden. Aan melden is mogelijk vanaf de dag dat de zwangerschap vaststaat. Een informatrice brengt een (huisbezoek en doet een testje om te bepalen of de urine vol doende van het HCG-hormoon bevat. Is deze test positief, dan kan de urine vanaf.dat moment opgevangen worden. Zwangere vrouwen kunnen zich aanmel den tot en met de elfde week van de zwangerschap. Mee doen kan vanaf de zesde tot en met de zestiende week. Deelna me wordt door Moeders voor Moeders beloond met een at tentie. Meer info: 0800-0228070. Vrouwen die net zwanger zijn kunnen andere vrouwen helpen zwanger te worden. De organisatie Moeders voor Moeders ver zamelt urine van zwangere vrouwen met het belangrijke zwan gerschapshormoon HCG. FOTO: P.R. VLISSINGEN - Drie jonge Zeeuwen hebben een websi te opgezet waarop eigenaren van plezierjachten een plek kunnen reserveren. Nu ge beurt dat in veel gevallen nog op papier en met plan borden. Daardoor komt het regelmatig voor dat mensen geen plekje kunnen krijgen als ze in de zomer langsko men. Via de website hu.ur- eenligplaats.nl kan van tevo ren een ligplaats worden vastgelegd. Ook zijn er extra services zoals een bood- schappenservice en een re paratie- en onderhouds dienst. je eigen wereld op WESTKAPELLE- De Faam mocht tien VIP-arrange- menten weggeven voor het evenement Races by the Sea in Westkapelle. De vijf win naars zijn: Adrie Huibregtse in Westkapelle; Kees Jesse en Maurice Rietveld in Oost- Souburg; Peter Frijters in Oost-Souburg; Ronan Mar- teijn in Zoutelande en Ro bert Vlaskamp in Vlissingen. MIDDELBURG - in de Nieu- wekerk in Middelburg is 3 mei een Welkomdienst. Douwe Visser is voorganger en spreekt over Valt er nog wat te vieren? De dienst be gint om 18.45 uur. www.wel- komdienst.nl. WESTKAPELLE - In het ka der van het Wegenbeheers plan Veere begint de herin richting van de Kerkeweg en een gedeelte van de Noord- weg. De asfaltweg wordt één meter verbreed en de beton- steen in de Kerkeweg maakt plaats voor een nieuwe ver harding van gebakken steen. Het werk wordt in twee fasen uitgevoerd. De eerste fase duurt tot en met 29 mei dan wordt er gewerkt vanaf krui sing Pantegemsweg Noord weg tot de kruising Huijgensstraat en tijdens de tweede fase van 2 juni tot en met 31 juli wordt het gedeel te tussen de Huijgenstraat en de Zuidstraat onder handen genomen. De totale kosten die hiermee gemoeid zijn bedragen 300.000 euro.

de Faam | 2009 | | pagina 18