i N57 1 Sport en Bewegen tijdens de zesde Nationale Sportweek Zomerse zangvogels Actie Regenton MICMEC Walcheren sP Bestelbon Regenton actie 2ÖÖ9 MICMEC Walcheren dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Dit jaar kunt u voordelig een regenton aanschaffen bij MICMEC Walcheren. Waarbij van elke verkochte ton 5 euro naar waterpro jecten van Sri Lanka Support gaat. Er worden daarmee op Sri Lanka drinkwaterputten geslagen en toiletten gebouwd. Dus, waterbespa ring hier en genoeg en gezonder water daar. Er zijn verschillende soorten tonnen in de aanbieding. Bestellen gaat via de bon. Waterbeheer in de tuin Jaarlijks valt er zo'n 80.000 liter regenwater op het dak van een doorsnee huis. Bij de meeste huizen verdwijnt dit water regelrecht in het riool. Dat is zonde. Zeker als het warm en droog weer is kan dit gebruikt worden in de tuin. U kunt het verder gebruiken voor de kamerplanten en voor diverse klus sen. Mogelijk is er zelfs een verbinding te maken met toilet of wasmachine? Met een regenton bespaart u per jaar zo'n 7000 liter drinkwater! Voordelen gebruik regenwater - U bespaart kostbaar drinkwater. - Het komt gratis uit de lucht vallen, dus met een eenmalige investering jarenlang voordeel. - Het is zacht water dus beter voor de planten. - U heeft buiten water binnen handbereik. Dus, water besparen HIER, en meer en beter water DAAR! Bestelprocedure - U vult de bon in en stuurt hem op, voor 15 mei. -U betaalt uw bestelling via bank of giro op 6236915 t.n.v. MicMec Walcheren, Reigerstraat 2, 4331 BA Middelburg ondervermelding van 'Regenton' - U krijgt bericht als de ton(nen) binnen zijn. - U haalt de bestelling op, na afspraak, bij een afhaalpunt in uw regio of hij wordt tegen een vergoeding bezorgd. Tonnen bekijken? Wilt u de tonnen eerst zien, kom dan naar het MEC, Korenbloemlaan 5 in Vlissingen. Even bellen voor openingstijden (0118) 41 70 39 of kijk op www.micmec.nl/actueel. Een kunststof ton staat ook in de MilieuWinkel in de Reigerstraat. Meer informatie? Bel MIC (0118) 63 34 19 of MEC (0118) 41 70 39, of via www.micmec.nl Ondergetekende: Naam: Adres: Postcode:Woonplaats:. Telefoon: Bestelt: 0 Kunststof regenton 240 liter, inclusief kraan 35,- 0 Kunststof regenton 168 liter, inclusief kraan 30,- 0 Houten regenton, wijnvat 225 liter, met los deksel 75,- 0 Houten regenton, wijnvat 225 liter, dicht 60,- 0 Kraan voor houten ton 12,- 0 Vulautomaat 15,- Onderzetter voor kunststof ton 20,- Halen/brengen? 0 Ik haal de ton(nen) zelf op bij het MEC in Vlissingen, na afspraak. O Ik wil de ton(nen) thuisbezorgd krijgen tegen 12, - voor- rijkosten. Betaling: Ik maak het verschuldigde bedrag a z.s.m., uiterlijk 15 mei, over. Datum:Handtekening: Het inleveren van deze bestelbon verplicht tot afname. Dit deel opsturen Hierlangs afknippen Opsturen voor 15 mei naar: MilieuWinkel Reigerstraat 2 4331 BA Middelburg U kunt deze bon ook afdrukken via www.micmec.nl actueel. De N57 komt eraan! Rondom het Kanaal door Walcheren werkt aannemer KUNST aan de bouw van het aquaduct. Dat is een spec taculair staallje constructiewerk. De bouw van het aquaduct loopt volgens planning. Het aquaduct wordt in verschillende delen gebouwd. Eind mei verwacht men de betonvloer in compartiment 2 af te hebben, waarna het water eruit gepompt kan worden. Vervolgens gaat de aannemer aan de slag met het maken van een 150 meter lang afzinkelement dat in het Kanaal door Walcheren komt te liggen. Het kunstwerk moet gereed zijn op 1 december 2010. Dan gaat ook de N57 open. Foto: Aart van Belzen De Nationale Sportweek is de kans om kennis te maken met de sport die bij je past. Van 18 april tot en met 24 april is het een en al sport dat de klok slaat. In deze week is iedereen van harte welkom bij verschillende sportverenigingen en organiseren scholen activiteiten voor hun leerlingen. Doel van de Nationale Sportweek is om zoveel mogelijk Nederlanders in beweging te brengen. Ook Middelburg doet mee. Wat er alle maal te doen is, is te lezen op een apar te sportpagina in deze Faam. Kijk ook op www.nationalesportweek.nl en zoek naar sportieve activiteiten in de buurt! Ook dit jaar doet de gemeente Middelburg weer extra inspanningen voor haar natuurlijk erfgoed, de stadsvogels. Sterker nog, de gemeente doet in 2009 weer een serieuze gooi naar het predikaat Nationale Stadsvogelstad, de vogelvriendelijkste gemeente van Nederland. Ze zijn weer binnen, de fitis en de zwartkop, twee zomerse zangvo gels, die met de laatste maartse zonnestralen Middelburg binnen trok ken. Een paar weken eerder was ook de tjiftjaf al gesignaleerd, die nu overal zijn eenvoudig herkenbare rie deltje laat horen. Kortom, met de zang van vertrouw de stadsbewoners als zanglijster, koolmees en merel, en het saaie koe-koe-koe van de turkse tortel, zorgen de zomergasten voor een nog bonter ochtendkoor. Nu is nog het wachten op nog veel meer Afrika-gangers, op de vogels die ten zuiden van de Sahara over winteren en in de loop van april en mei terugkomen om hier te broeden. Zoals tuinfluiter, grasmus, braams- luiper, grauwe vliegenvanger, huis zwaluw, boerenzwaluw, gierzwaluw, wielewaal en spotvogel. Broedgelegenheid Om hun jongen groot te kunnen brengen is voldoende broedgelegen heid onontbeerlijk en naast het aan brengen van nestkasten,- kunt u zeker voor de "Afrikanen" heel wat betekenen door het aanplanten van doornige struiken (meidoorn), klim op en liguster. Ook een rommel- hoekje met takken of brandnetels biedt beschutting en zorgt boven dien voor een behoorlijk aanbod aan insecten, die het "stapelvoedsel" zijn voor de jongen. Nu maar hopen, dat ook de onder groei - het struweel onder de bomen - op de Bolwerken en elders in de stad weer gauw op het oude niveau komt, zodat ook daar genesteld kan worden. Ook de struiken op het Molenwater vormen voor heel wat vogels een belangrijk broedbiotoop, zo bleek uit de bevindingen van stadsvogelaar Jaco Walhout vorig jaar. Inventarisatie Dit jaar wordt voor het derde en laat ste jaar een broedvogelinventarisa- tie uitgevoerd. Uit de eerste resulta ten lijkt de mussenstand zeer weer enigszins te herstellen. Weliswaar zijn de aantallen nog altijd veel lager dan die van vroeger, maar het gaat onze "straatmeiden" toch weer wat beter dan de afgelopen jaren. Ook opvallend is, dat er bij de begraaf plaats, maar ook bij het Bastion nog steeds zwarte mezen zitten en dat in Park Toorenvliedt de appelvinken nog steeds aanwezig zijn. Misschien nieuwe broeders? Ooievaar op de Dam? Misschien heeft u ook de ooievaar zien wandelen op de Dam een paar weken terug? Zo niet, houd u de lucht in de gaten, want in deze span nende vogeltrektijden kunt u van alles verwachten. Vroege Vogelexursies zondag 19 april en 10 mei Wilt u uw stadsvogelkennis wat bij spijkeren? Kom dan op een van deze dagen vroeg uit de veren en wandel mee met vogelgids Hilda van Lan- gevelde. We starten om 6.00 uur op de Markt in Middelburg en komen vele vogelervaringen rijker tegen 8.00 uur aan bij Vogel- en Egel- opvang De Mikke in Park Tooren vliedt. Hier staat een heerlijk ontbij tje klaar. Deelname is gratis, opgave noodzakelijk via Milieu-Winkel, tele foon (0118) 63 34 19 of micmec@zeelandnet.nl. Woensdag 15 april 2009 - Pagina 9 Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3.

de Faam | 2009 | | pagina 9