Informatieavond doorgaande route Arnemuiden Julianabad gaat 2 mei open Het woord aan raadslid Aty Harwijne Alarm? Bel 112 dé Weekkrant April 2009 Johannes Herman Buma Stadsdichter van Middelburg DeFaam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 15 april 2009 - Pagina 8 Het carillon strooit opgewonden klanken over mij: Valerius na boerendansmijn voetstap echoot onder het donkere gewelf in mijn oor terugop oude benen loop ik, niet meer zo vlug op historie aan. Op 1 april organiseerde de gemeen te een eerste informatieavond over de route Nieuwlandseweg-Schut- tershof-Van Cittersweg. Tijdens de ze avond is samen met de aanwezi gen een eerste aanzet gegeven voor de herinrichting van deze route. Op basis van de resultaten van de informatieavond heeft d'Haens Advies een aantal varianten uitgewerkt voor herinrichting van de route. Tijdens een tweede informatieavond op 21 april bespreken we deze varianten met gebruikers en omwonenden van de route. Daarna werkt de gemeente de plannen verder uit en legt ze voor aan de gemeenteraad. Direct aanwo- nenden zijn per brief uitgenodigd voor deze avond. Ook andere inwo ners van Arnemuiden zijn van harte welkom op dinsdag 21 april 2009 in Verenigingsgebouw De Arne. Aanvang 19.30 uur. Wat vrolijk ratelen hoor ik in de verte? Een parende rugstreeppad op het Molenwater! Het Julianabad aan de Koningin Julianalaan in Arnemuiden gaat za terdag 2 mei weer open. Er kan iedere dag, behalve op zon en feestdagen, in het buitenbad gezwommen worden tot en met zaterdag 12 september. Openingstijden: Het zwembad is voor het vrijzwem- men open van maandag tot en met zaterdag van 13.15 uur tot 17.00 uur. Volwassenuurtje is van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 13.00 uur. Wilt u een abonnement? U kunt zich dan laten inschrijven op maandag 20 april van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur in het Julianabad. Neem bij de inschrijving een recente pasfoto mee. Dan breekt onstuitbaar het besef van tijd: het weten van deze plaats vult mijn ogen, ik zie veel meer dan aanwezig is en raak als immer opnieuw geboeid waar ik bedachtzaam ga, tevens even langs de grafzerk van de koning in de Koorkerk. Zonlicht strijkt langs de Gistpoort verleden in de plooi, doet een poging het sombergrijze bouwwerk wat op te fleuren; rooms-koning Willem II troont er keurig in de gevel, geflankeerd door geloof en recht; hij beziet vanuit zijn nis degene die onder de kotfboog binnengaat, op sluipweg naar de Abdij; daar ga ik vandaag voorbij. Molenwaterpark Op 1 juli 2008 heeft de gemeenteraad het besluit genomen dat er een nieuw theater gebouwd gaat worden op de locatie Molenwater in combinatie met een stadspark. Het terrein van Miniatuur Walcheren kan niet braak blijven liggen totdat de bouw daadwerkelijk gaat beginnen. Er is, samen met een klankbordgroep, gekeken naar een tijdelijke invulling. Vertegenwoordigers van de Vereniging Stadspark Molenwater willen de ge bouwen op het terrein behouden om activiteiten in het park te organiseren. Andere leden stonden achter het voor stel van de gemeente de gebouwen te slopen en de vrijgekomen ruimte in te richten met groen en een verhard speelterrein, maar het restaurantge bouw mocht blijven staan als beheer en exploitatie goed geregeld werden. Betrokken inwoners die zich in willen zetten voor een bruisend stadspark moeten worden gekoesterd. Dat vindt de PvdA ook. Het idee van de vereni ging om het "kassahuisje" te gebruiken als een plek van waaruit vrijwilligers een toeziend oogje houden op het park, waar kinderen uit de buurt bui tenspelmateriaal kunnen lenen en terecht kunnen voor het plakken van Foto: Jan Koole een pleister, vinden wij uitstekend. In de Stromenwijk was een vergelijkbare voorziening: de Babbelaar, een suc ces. Vandaar dat wij het college heb ben gevraagd het kassahuisje te laten staan. Met het verzoek gebouwen te behou den voor verenigingsactiviteiten had onze fractie moeite. De PvdA vindt dat in het kader van de woonservicezones en wijkaanpak in alle wijken gebouwen, zoals een wijkcentrum, brede school of een grand café multifunctioneel gebruikt moeten worden. De binnen stad moet daarin geen uitzondering zijn. Grand Café 't Gasthuis en/of de welzijnsruimte het Bastion zijn uitste kende voorzieningen van waaruit de vereniging haar binnenactiviteiten kan ontwikkelen en uitdragen, nu maar ook in de toekomst. Het nabijgelegen scou- tinggebouw, de scholen in de omge ving en de schouwburg bieden ook mogelijkheden. Het opknappen en beheer van het restaurantgebouw vra gen daarbij een investering die niet in verhouding staat tot een periode van tijdelijk gebruik. De locatie in een open baar park is daarbij vandalisme gevoe lig. De bestaande kiosk op de hoek zal graag een ijsje en een kopje koffie of thee willen verkopen aan de parkbe zoekers en daarvoor is behoud van een gebouw niet nodig. Besluiten van de gemeenteraad sluiten niet altijd aan bij de verwachtingen van inwoners en dat leidt tot begrijpelijke teleurstelling. Het straks kunnen genie ten van een park met daarin optimale ruimte voor groen en spelen maakt veel goed. Aty Harwijne Raadslid PvdA aty.harwijne@zeelandnet.nl Het kan u zomaar overkomen. U bent getuige of zelfs slachtoffer van een vechtpartij, overval of ander ernstig misdrijf. Voor uw ogen vindt er een ongeluk plaats waarbij direct hulp nodig is. U ziet een inbre ker in actie of een andere verdachte situatie eist uw aandacht op. Er hangt een gaslucht op straat of u ontdekt een andere levensbedrei gende situatie. Wat doet u? In levensbedreigende gevallen en als doorgeschakeld naar het dichtstbijzijn- iemand op heterdaad betrapt kan wor- de politiebureau, den, telt elke seconde. Gelukkig kunt u snel hulp inschakelen. U bereikt politie, Correctie gemeentegids brandweer en ambulance -24 uur per Op pagina 5 van de gemeentegids dag- via het gratis alarmnummer 112. Thuis in Middelburg 2009' staan onder het kopje 'Alarm' enkele onjuiste tele- 112 geldt alleen als elke seconde telt, foonnummers. De nummers van de dus alleen bij levensbedreigende situa- centraal post ambulancevervoer en ties en heterdaadmeldingen van misdrij- centraal post brandmelding en politie ven. Wilt u in niet spoedeisende situa- (regionale meldkamer) zijn niet de juiste ties in contact komen met de politie in nummers, de regio, dan geldt één telefoonnum- Het algemene alarmnummer voor poli- mer voor alle politievestigingen: 0900- tie, brandweer en ambulancedienst is 8844. Op dit nummer kunt u terecht 112. Bij vragen en problemen voor de met vragen en problemen die niet politie, die niet spoedeisend zijn, belt u spoedeisend zijn. Zo nodig wordt u (0900F8844. De juiste telefoonnummers Algemeen alarmnummer112 Politie, niet spoedeisend(0900) - 88 44 Centraal meldpunt milieuklachten(0118) - 41 23 23 Huisartsenpost Walcheren (buiten kantooruren)(0900) -1985

de Faam | 2009 | | pagina 8