Veehouderij onzeker Nieuw ROC Technum magazine Verwennerij bij Vader Een Apple doet het! Op slag meer ruimte De Faam ALTIJD ACTUEEL: D EWEEKKRANT. N L Naar concert met EM-TÉ supermarkt Veehouderij onzeker door regelgeving Gratis ijs bij IJssalon A Domani deweekkrant.nl Rien Jonker directeur Eastman Woensdag 15 april 2009 - Pagina 33 door natasja de schoolmeester VLISSINGEN - Pieter Kar man, bladmanager van De Faam en De Bevelander, heeft woensdag 8 april het eerste exemplaar van het nieuwe Technum Magazine uitgereikt aan André Zui- dijk, manager Technum. De uitreiking was in het gebouw van het ROC in Vlissingen. Het magazine is tot stand gekomen uit een samenwerking tussen het ROC en Wegener Huis-aan- huisMedia. De fullcolour brochure is een bron van informatie voor de za kelijke relaties waar het Vlis- singse Technum mee samen werkt. Alle onderdelen van het MIDDELBURG - De super markten van EM-TÉ staan sinds gisteren drie weken lang in het teken van Tricolo res in concert, een uniek sta dionconcert dat op 28 juni in het Willem II stadion te Til burg is. Maar liefst 20.000 EM-TÉ klanten kunnen dan meezingen met onder ande re Guus Meeuwis, Gerard Jo ling, Trijntje Oosterhuis, Acda en de Munnik, Belle Perez en Nol Havens. EM-TÉ kunnen klanten sparen voor een gra tis tweede kaartje. Zegels zijn verkrijgbaar bij iedere tien euro aan boodschappen. Sander Vader in De Verwennerij. foto: leon janssens OOSTKAPELLE - Sander en Linda Vader openden Ver wennerij Vader aan de Dorpsstraat 50 in Oostkapel- le. "We hebben een bakkerij en verwennerij", zegt San- der. "De Verwennerij is een lunchroom mét een zonnig terras waar het lekker genie ten is. Wij serveren daar am bachtelijk gemaakte produc ten. Je proeft het verschil. Op de kleine kaart staat: koffie, thee, fris, gebak, broodjes en soep. Iedere dag alles vers én kwaliteit. De bakkerij staat van oudsher goed bekend en dit is een mooie uitbreiding." Bestellingen kunnen afge haald of bezorgd worden. Tel: 0118-586040" www.bakkerijvader.nl Technum worden belicht en geeft een volledig beeld van wat mooie foto's ondersteunen het Technum is en waar het voor geheel. Kortom dit magazine staat. MIDDELBURG - "Een Ap ple doet het altijd", stelt Bart Zonnenberg, eigenaar van iZone, de Apple Premi um Reseller aan de Markt 61/63 in Middelburg. Te koop is de volledige range van Apple artikelen, alles wat nodig is bij computers, laptop of i-pod is er te vin den. Zonnenberg: "Apple heeft en brengt wat een an der niet heeft. Apple is be trouwbaar, werkt veiliger en wordt steeds populair der. Wij verzorgen trainin gen. Wij spelen met de ge dacht een externe partij in te huren om dit ook voor bedrijven te verzorgen." Telefoon 0118-491841 en www.izone.nl Hoogste punt ROC door marcel van der voort MIDDELBURG - Het hoog ste punt van het nieuwe ROC Zeeland gebouw in de Middelburgse Mortiere is inmiddels bereikt en het werk gaat gestaag door. VEERE - LTO Nederland doet een dringend beroep op de Tweede Kamer om veehoude rijbedrijven rondom natuurge bieden zo snel mogelijk weer toekomstperspectief te bie den. Door een uitspraak van de Raad van State hebben minstens 15000 bedrijven rondom Natura 2000 gebieden juridisch nauwelijks nog be staansgrond. "Ze zijn speelbal geworden van bezwaarma kers", zegt Antoon Vermeer, vi- ce-voorzitter van LTO Neder land. "Boeren weten nu niet meer waar ze aan toe zijn en zijn niet zeker meer van hun rechten. Dit is een volstrekt onacceptabele situatie. Daar om vragen we de Tweede Ka mer om nu een streep te trek ken en er voor te zorgen dat het voortbestaan van bestaan de veehouderijen wordt veilig- gesteld. Anders dreigt deze kwestie te escaleren", aldus Vermeer. Volgens de LTO-be- stuurder is het met de wetge ving zó ver uit de hand gelo pen, dat het fundament onder bedrijven wordt weggeslagen. "Boeren worden vogelvrij ver klaard. Dit moet zo snel moge lijk worden gestopt." Aanlei ding is de uitspraak van de Raad van State van eind vorige week over twee in 2007 ver leende Natuurbeschermings wetvergunning in de Peel in Noord-Brabant. Dat is onte recht gebeurd, oordeelde de Raad, ook al hebben deze al lang bestaande bedrijven een geldige milieuvergunning. De gevolgen van Natura 2000 zijn volgens LTO compleet on derschat. Meer dan de helft van de veehouderijbedrijven zit op dit moment 'op slot'. Zelfs het voortbestaan van de ze bedrijven is nu niet meer vanzelfsprekend. Pieter Karman overhandigt het magazine aan André Zuidijk. kaanse chemische concern Eastman Chemical Compa ny. Hij heeft werktuigbouw kunde gestudeerd en afge rond in 1985. Hij was manu facturing manager Middel burg. MIDDELBURG - IJssalon a Domani aan de Lange delft in Middelburg heeft het begin van de lente gevierd met drie duizend scholieren. Zij kre gen een gratis ijsje, iedereen vond het een superactie. je eigen wereld op Het Apple Team Middelburg. foto: leon janssens "Hoewel de bouw iets achter loopt door het slechte weer eer der dit jaar verwacht ik geen problemen voor de oplevering op 20 oktober", zegt Maartje Meijers van het ROC. "Het pand wordt verder afgebouwd. Het is de bedoeling dat het half mei wind- en waterdicht is", meldt directeur Femec Weisz. Maar tje: "Het schoolgebouw wordt in de kerstvakantie ingericht. De tweede week van januari 2010 nemen we het in gebruik. Er komen dan speciale activitei ten voor de leerlingen. Wanneer de officiële opening is weten wij nog niet zeker. Er zijn plannen om dat tijdens de open dagen eind januari, begin februari te doen." En vervolgt: "Nieuw voor onze school is het ROC Plaza op de begane grond. De leerlingen van de opleidingen horeca en voeding en economie kunnen daar praktijkervaring opdoen", zegt Maartje. ROC Zeeland wil daar een bankshop en internet café beginnen. Ook wordt het Grand Café en een bakkerswin kel voor bezoekers toegankelijk. Femec: "Middelburgse onder nemers zijn bang dat wij zaken gaan doen in ons gebouw en daardoor winkelcentrum Dau- wendaele leegtrekken. Wij hou den ons aan het bestemmings- Het werk aan het nieuwe ROC in De Mortiere vordert gestaag. plan." Maartje is blij dat het ROC bij het Zeeuws Evenemen ten Podium (ZEP) komt. "Om dat die attracties goed aanslui ten bij onze opleidingen horeca en voeding, en economie past prima bij de winkels, die overi gens in mei open gaan. Dat brengt de praktijk dichterbij. Als een leerling iets voor Mini Mun- di doet is het leuk om er op uit te kijken en te zien welke gevolgen het heeft. De stageplaatsen voor onze leerlingen zijn van ver schillende niveaus. Iemand kan ervaring opdoen als verkoper, terwijl een ander een manage mentfunctie krijgt", verklaart ze. "De nieuwbouw kost zeven tien miljoen euro. Dat betaalt ROC Zeeland uit de opbrengst van de verkoop van andere pan den", aldus Femec. Ook heeft ROC Zeeland bij de Bank Ne- derlandsche Gemeenten een le ning afgesloten. In de nieuwe school komen 1800 leerlingen, 150 leerkrachten en overig per soneel. Gemeente Middelburg heeft het bestaande ROC-ge- bouw aan de Ravensteijnweg 1 gekocht. "Het is de bedoeling dat de cluster educatie daar blijft", wil Maartje nog kwijt. MIDDELBURG - Rien Jonker is Eric Kniedler opgevolgd als directeur van Eastman Che mical Middelburg B.V. Enke le resultaten die onder Knied- lers leiding tot stand zijn ge komen zijn de uitbreiding van een productielijn, stabie le- en veilige fabrieksopera- ties, energie- en kostenbe sparende investeringen zoals nieuwe stikstof en waterstof fabrieken. Jonker (47) trad in 2003 in dienst van het Ameri- f0t0: wieny de brabander Kees Vellekoop (links) en William Bolle, foto: leon janssens MIDDELBURG -City Box is aan de Klarinetweg 7 in de Middelburgse wijk Mortiere geopend. Er zijn twee store managers: William Bolle en Kees Vellekoop. "Wij bieden bedrijven, instellingen en particulieren de mogelijk heid om tijdelijk een vrije opslag te huren voor inboe del, archivering of andere zaken. Het aanbod varieert van 1 m3 tot 60 m3, groter is bespreekbaar. Alles bij kli maat gecontroleerde tem peratuur van 12 tot 15 gra den." City Box heeft bevei ligde ruimte; je kunt er niet zomaar in. Hulpmiddelen om goederen te verplaatsen zijn aanwezig. Tel: 0118- 670690 en www.citybox.nl

de Faam | 2009 | | pagina 41