Bewoners blij met paaspakketjes Fancy Fair met Wisdols en schmink Open Dag I n TB Hz™ 22 april 18.00 - 20.00 uur www.hz.nl Hogeschool Zeeland ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Cijfers ra ra Voorlichtingsrondes om 18.00 19.00 uur Hogeschool E32BE03SSI De Faam Woensdag 15 april 2009 - Pagina 32 Oppassen geblazen Ook altijd gevaarlijk: automobilisten die door rood rijden. Deze fietser en voetganger willen net oversteken. Het licht bij de fietser staat dan ook op groen. DOOR UZA KATS MIDDELBURG - Wij Neder landers stappen dagelijks op de fiets. Om naar het werk te gaan, boodschap pen te doen of gewoon voor de sportiviteit en het ple zier. Maar als fietser in Zee land is het vaak nog flink oppassen geblazen. Zoals bij de Schroebrug in Mid delburg. Niet zozeer de brug, maar de situatie eromheen is onoverzichtelijk. Dagelijks zoe ken honderden, zo niet duizen den fietsers daar hun weg. Er is tweerichtingsverkeer over het fietspad die over de brug loopt, wat bij drukte lastig is. Op een kleine afstand van de brug kun nen fietsers maar liefst vijf keer de drukke autoweg oversteken. "Het is niet de meest overzich telijke of veilige verkeerssitu atie, nee. Maar ik ken het, want ik fiets hier dagelijks. Altijd op passen, he?" vertelt Paula. En dan de bmg tegenover station Middelburg. Daar rijden zowel fietsers als auto's overheen, maar de brug is smal. De fietsers verlaten de brug aan de kant FOTO: UZA KATS van het station en vervolgen hun weg over het fietspad, ter wijl de auto's de autorijbaan op gaan. De twee vervoersmidde len kruisen elkaar de hele tijd. Gevaarlijk? Dacht het wel. Eén onverwachte beweging en het gaat mis. En dan de spoorweg overgang vlak naast het station in Goes. Het verkeer moet daar een lichte helling op om over het spoor te gaan. Tegelijkertijd versmalt de fietsstrook en moet je moeite doen om de fiets recht te houden, vanwege de verzak king van het spoor. Nog een hei kel punt is het fietsen op de In Zeeland waren in de pe riode 2001 tot en met 2007 honderdveertig mensen op de fiets het slachtoffer van een ernstig verkeersongeval. Opvallend is dat naar ver houding in leeftijd een rela tief groot aantal van de slachtoffers vijfenzestig jaar en ouder waren. Dit kan worden geconcludeerd uit cijfers van het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). De geregis treerde cijfers gaan om ern stige ongevallen. Maar dage lijks gebeuren kleine onge lukken, door automobilisten die geen voorrang verlenen aan fietsers of andere weg gebruikers en door de alom bekende snelheidduivels die al te veel fietsers van hun sokken hebben gereden. Boulevard in Vlissingen. Op drukke dagen is daar veel auto verkeer, als fietser moet je flink oppassen. "Als je het over ge vaarlijke verkeerssituaties hebt, denk ik vooral aan rotondes en andere weggebruikers, zoals die groepen wielrenners die den ken overal recht te hebben op voorrang", vertelt Jan, wie op mooie dagen graag lange toch ten maakt. Ook obstakels als paaltjes en vluchtheuvels erva ren fietsers als gevaarlijk. Als het druk is op de weg en er wordt gefietst in een lange stoet zijn ze namelijk snel te missen. MIDDELBURG - Kinderen van de Middelburgse Basis school De Vossenburch heb ben in samenwerking met de Riki Stichting en de Zonne bloem vorige week paaspak ketjes uitgedeeld aan bewo ners van zorgcentrum Rus tenburg in Middelburg. Zij hopen hiermee ook anderen enthousiast te maken iets te gaan doen voor ouderen in hun omgeving. De kinderen van groep 6 van De Vossen burch hadden eerst samen met de bewoners van Rusten burg een super groot paasei beschilderd. Ook burgemees ter Schouwenaar stak hier en daar een handje toe en maak te tijd vrij voor een gezellig "praatje. Behalve het paasei werden er ook twaalf schilde rijen gemaakt door de kinde ren met als thema lente. Deze schilderen worden vanaf half mei in Rustenburg tentoonge steld. Na afloop van de activi teiten deelden de kinderen van De Vossenburch de paas- pakketten uit aan de bewo ners van Rustenburg. VLISSINGEN - De christelij ke basisschool De Wissel in Vlissingen houdt op zater dag 18 april hun jaarlijkse Fancy Fair. Voor de kinderen is er meer dan genoeg te doen. Er zijn spelletjes, een springkussen, ze worden geschminkt, kunnen ponyrijden en er is zelfs een draaimolen. Tevens kunnen ze er stokbrood bakken. Natuur lijk is er ook aan de volwasse nen gedacht. Zo is er een rom melmarkt en zijn er lekkere dingen te eten. Wegens succes in voorgaande jaren is er ook dit jaar weer een Wisdols, afge leid van het populaire Idols. Zang- en danstalenten mogen hun kunsten vertonen op een podium. De komende tijd wor den loten verkocht en de op brengst van de Fancy Fair wordt goed besteedt, zoals aan computers voor de school. Een deel van de opbrengst gaat naar een goed doel. Dit jaar zijn het Stichting Zeeland helpt Ke nya naar school en de Zeehon dencrèche van Lenie 't Hart die van de opbrengst mogen pro fiteren. De Fancy Fair is aan de Kleiweg 15-17 in Vlissingen, van 9.00 uur tot 14.00 uur. De trekking van de loting is om 13.00 uur. Entree is gratis, wel wordt een kleine bijdrage ge vraagd voor het meedoen aan activiteiten. (R Weer weten? Tel-0115-64 16 00 of e-mail: info@hz.nl Voltijd Bedrijfseconomie (propedeuse) Commerciële Economie (propedeuse) Management, Economie en Recht (propedeuse) Leraar Basisonderwijs (PABO) dagopleiding Deeltijd Bedrijfseconomie* Commerciële Economie* Management, Economie en Recht* Leraar Basisonderwijs, avondopleiding Combi MBO-HBO Economie Leraar Basisonderwijs Volledige opleiding in Ter neuzen Studenten, afgestudeerden en medewerkers heten je van harte welkom op de Open Dag op zaterdag 18 april. Zij beant woorden al je vragen over onze opleidingen en de school zelf. Programma Edisonweg 4, Vlissingen Informatiemarkt van 10.30 tot 15.00 uur met o.a. informatie over opleidingen, studie/stage buitenland, student companies, HZ Sport, HZ Cult, studenten verenigingen en huisvesting Voorlichtingsrondes, óók over de nieuwe opleiding Vitaliteits- management Toerisme, om 11.00, 12.30 en 13.30 uur Rondleidingen om 11.00,12.00, 13.00 en 14.00 uur Inloopspreekuur decaan van 10.30 tot 15.00 uur Ook zijn er diverse bedrijven uit het werkveld aanwezig Kijk voor meer informatie op onze site www.hz.nl

de Faam | 2009 | | pagina 40