B w <<4ir>mirNOirv>— (aankomend) Audicien JANSSEN BOUW De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL ABRAHAMS MES Egoïstisch !l Ismaël en Izaak Jeroen Olyslaegers roman Lekker bot GIW \ihsb Werken en leren? Beter Horen betaalt vanaf de eerste dag zowel je salaris als je vakopleiding voor onze buitendienst Shop in Shop in Zeeland. Woensdag 15 april 2009 - Pagina 30 O'ITARM. NORDFJORD In een uitgebreide box wordt duidelijk wat de Ijsland- se zangeres Björk de afgelopen jaren heeft gedaan. Voltaic bevat onder meer een dvd met beelden van optredens van de Volta-tournee in Parijs en Reykjavik. En iedereen die bij een Björk-concert was in Amster dam of op Rock Werchter in 2007, weet dat het specta culaire concerten zijn geweest, met de women only koperblazersgroep en dure speeltjes op het podium zoals de Reactable. Ojos De Brujo heeft de flamenco als een mix van moderne stijlen, rauw en vol energie op de plaat weten te zetten. Een absolute must voor lief hebbers voor Spaanstalige muziek. Ojos de Brujo bewijst met een flinke erelijst aan prijzen aan de top van de wereldmuziek te staan en te blijven. Zo waren er nominaties voor BBC Best European Band 2008, Latin Grammy best flamenco album 2007, Best 2004 Tour from the Spanish Music Academy, BBC Radio 3 World Music Award, February 2004. tan»'Z'; Nadat hij tussen 1992 en 2005 heel wat platen onder de naam Smog had ge maakt, verscheen twee jaar geleden de eerste onder zijn eigen naam. Woke On A Whaleheart klonk toen opvallen opgewekt. Op Sometimes I Wish We Were An Eagle keert Bill Callahan terug naar het wat soberdere geluid van de platen van Smog. De donkere vocalen van Bill Callahan en de spaarzame begeleiding staan weer centraal. Sometimes I Wish We Were An Eagle is een plaat met de intieme prachtsongs zoals we die van Bill Callahan kenden. Fans hebben een eeuwigheid moeten wachten op het nieuwe album van the Von Bondies. Het derde studioalbum van de band uit Detroit werd al veel eerder aangekondigd, maar uiteindelijk is het er dan toch van gekomen. Terwijl het album uitbleef, maakten the Von Bondies roerige tijden mee. Zo werden twee bandleden vervangen en verloor de band het contract met Warner Bros. het nieuwe album moet dus eindelijk maar weer eens voor een positieve schok zorgen. THE VUN BONDIES - 4 mm n t rr i v wvvsa Super Furry Animals bestaat uit verschillende artiesten die ook actief zijn in vele andere bands en projecten. Zo heeft Gruff Rhys, de leadvocalist van de meeste SFA-liedjes, twee jaar geleden onder zijn eigen naam een soloplaat uitgebracht. De projecten van de andere SFA-heren bewegen zich in alle ge bieden tussen psychedelica en techno. Al die invloeden komen samen in het werk van de Super Furry Animals. En nu is daar dus Dark Days/Light Ye ars. Waar vorige albums nogal eens werden volgepropt met geluiden en in strumenten, is er juist heel veel lucht en ruimte op Dark Days/Light Years. Ottar M. Nordfjord mengt een ongelooflijke hoeveelheid cul turele, religieuze en politieke kennis door zijn verhaal. Zelfs kardinaal Joseph Ratzinger, de huidige paus, komt nog even voorbij. Ondanks al die feiten wordt het boek op geen enkele manier saai. Het is juist net zo snel als je van het leven in New York verwachten mag. Professor Paul Feiler heeft een ontdekking gedaan die een heel nieuw licht werpt op de ge schiedenis van de islam, het christendom.én het jodendom. Niet iedereen is echter zo ge charmeerd van de ontdekking en vooral van de gevolgen voor de positie van Abrahams zonen Ismaël en Izaak in het christen dom en de islam. Feiler komt bij een 'auto-ongeluk' om het le ven maar heeft voor die tijd nog kans gezien om vriend en colle ga James Donnely en diens as sistent Adam Swift op het spoor te zetten, wat volgt is een span nende zoektocht, een spel met de logica en een race tegen de klok. Ottar M. Nordfjord, Abrahams mes, Verbum Crime, 17,95 euro. Het omslag zou iets saais kun nen voorspellen. Dat komt niet uit! Ondanks alle ellende komt het in de hete zomer van 1976 nog even tot plannen voor 'Wij'. Een brand op een berg in Span je heeft dan al desastreuze ge volgen gehad. En cartoonist Ge orge heeft zich dan al zo onmo gelijk gemaakt dat de coöpera tieve plannen van de vrienden groep gedoemd zijn te misluk ken. Voor de Nederlandse lezer is het lezen van Wij aanvankelijk mis schien even doorzetten. Doe dat vooral; die Vlaamse uitdruk kingen wennen wel. En onder ken een 'schone' roman in han den te hebben. Want ook al is George misschien een van de vervelendste en meest egoïsti sche personages die je je kunt voorstellen, hij draagt het ver haal wel! En dat is goed be schouwd heel bijzonder, want onder invloed van alcohol en andere geestverruimende mid delen is de dominante cartoon ist eigenlijk alleen tot afbraak in staat. Jeroen Olyslaegers, Wij, Meu- lenhoff/Manteau, 22,50 euro. De heerlijk botte Saxon is temg. Hoewel ze zich in Nachtdienst eigenlijk nog redelijk rustig ge draagt. De voormalig FBI-agen- te en haar vriendin commissaris Grace Fitzgerald hebben dan ook wel iets anders aan hun hoofd, wat een vrije dat voor een verhuizing had moeten worden, blijkt nodig om de dood van de rijke zakenman Daniel Erskine, die dood in zijn eigen vriezer is gevonden, te on derzoeken. Tegelijkertijd wordt bekend dat de Kroatische crimi neel Leko (of is het nou toch een Bosniër?) is ontsnapt. Deze heeft maar één doel: de vrouw die verantwoordelijk was voor zijn langdurige gevangenschap te grazen nemen. Fitzgerald laat zich echter niet van de zaak ha len en ziet, doordat meer man nen uit de omgeving van Erski ne worden vermoord, dat de zaak grote vormen aanneemt. Altijd weer een genot om te zien dat een controversieel lesbisch speurdersduo in het zo conser vatieve Ierland succesvol kan zijn. Nou ja, in een boek. Ingrid Black, Nachtdienst, An- thos LT, 19,95 euro. VRAAG ONZE GRATIS HUIZENBROCHURE AAN Ambachtlaan 29 Industrieterrein "Attelaken" 4871 ED Etten-Leur t 076 - 50 40 944 f 076 - 50 40 988 info@janssen-bouw.nl www.janssen-bouw.nl GARANT Eu NVOB initiatief WONINCBOftC BV Beter Horen bestaat bijna 100 jaar en is met 200 verkooppunten en 650 medewerkers marktleider in Nederland. Een grote retailorganisatie die zich niet alleen door kennis, ervaring en service onderscheidt, maar vooral de klant én de medewerker cen traal stelt. Voor onze groeiende organisatie zijn wij op zoek naar een gedreven kandidaat (nVv) voor de functie van Als (aankomend) audicien buitendienst ben je een gemotiveerde collega, die zelfstandigen klantgericht werkt en resultaatge richt denkt. Daarnaast heb je een flexibele instelling en heb je een representatief voorkomen. Je beschikt over een gezonde dosis overtuigingskracht en inlevingsvermogen om onze kernwaarden "bereikbaar, betaalbaar, begrijpelijk en blijuitte dragen naar onze (slechthorende) cliënten. Je gaat werken in een professioneel team van buitendienstmedewerkers, dat garant staat voor de kwaliteit van een marktleider. Na een gedegen inwerk- en opleidingsperiode help je onze klanten zelfstandig bij het aanpassen van een hooroplossing in je werkgebied, zoals het interpreteren van audiogrammen en het verstrekken van bedieningsinstructies. Functie-eisen Je bent in het bezit van of studerend voor het diploma vakbekwaam audicien. Je bent in het bezit van rijbewijs B. Je hebt aantoonbare commerciële kwaliteiten. Je spreekt duidelijk en goed articulerend Nederlands. De arbeidsvoorwaarden. Een marktconform salaris met een 13e maand. Variabele beloning. Een solide ziektekosten- en pensioenregeling. De mogelijkheid van een lease-auto. Opleidings- en begeleidingsfaciliteiten Interesse? Wij ook in jou! Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Menno Colen, rayonmanager buitendienst en SIS Zuid- Nederland, telefoon 0313-485555. Stuur je sollicitatiebrief en Curriculum Vitae per e-mail aan Ellen te Dorsthorst, afdeling Human Resources. E-mail: ellen.tedorsthorst@amplifon.com met vermelding van het vacaturenummer 2009V-003. De sollicitatie dient uiterlijk 14 dagen na publicatie door ons ontvangen te zijn. Bezoek ook onze website www.beterhoren.nl Opgeleid worden tot Audicien? Belangstellenden met het HAVO-diploma of een MBO-diploma worden ook uitgenodigd te solliciteren! Beter Horen betaalt de opleiding tot vakbekwaam audicien. Je start in de functie van commercieel medewerker en wordt daarnaast begeleid in het groeien naar de functie van vakbekwaam audicien. Met andere woorden: werken en leren tegelijk. Dittrajectkan tevens interessant zijn voorzij-instromers. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. An company We brengen geluid tot leven

de Faam | 2009 | | pagina 38