Uw trap gestoffeerd voor I Onbedoeld huiveringwekkend actueel De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL www.tmcwoonwinkels.nl Elke trap een lust voor oog en oor! Wij zijn gespecialiseerd in het sfeervol en praktisch bekleden van trappen. Dicht of open, met of zonder zijkanten, volledig of gedeeltelijk gestoffeerd, meerdere materiaal- en/of kleurcombinaties, traplopers... een kolfje naar de hand van onze stoffeerders! Kom naar onze winkel. Wij voorzien u graag van het juiste advies! Woensdag 15 april 2009 - Pagina 29 Oog&Oor Het leven gaat over riözen. In Thé Balloon en in Hunger blijkt dat op heel verschillende manie ren. Als tiener wil je niets liever dan in je omgeving: passen. Voor Thomas Moï- lison (Rhys Wakefield) in The Balloon5is? dat niet weg gelegd. Zijn moedér. is hoogzwanger, zijn broehem- stig; autistisch en vanwege de Sitaire loop- Baan ?van zijn vader moeten £e;weer ver- huizen... Aangekomen op hun nieuwe stek wordt er zwaar op Thomas gerekend omdat zijn moeder Maggie (Toni Collette) het lichamelijk niet meer aan kan. Niet alleen het huishou den, maar ook de zorg voor zijn gehandicapte broer Charlie (Luke Ford) komt op zijn schou ders. Thomas zit helemaal niet tèhten fop »m«um vjfóo'rdelijkheid; Zeker (Gemma Ward), eennièisje van «mooi, voor de deur staat. Het is het begin van de grootste uitda ging van zijn leven: met vallen en opstaan leren hóe belangrijk familie gn. vriendschap is. tant* a*A Mtr o4 itar uk>v* frmuitl; ijhm in »«4i» mng^ü. etf querë»$- beeld van- dé ihanier waarop bepaalde mensen hun overtuigingen töt hét bittere einde trouw willen blijftn' en hun doelstellingen willen berei ken. Omdat de IRA-gedetinèèr-. den als politieke gevangenen beschouwd willen worden, .wei- M®VIK AFFAIRS Dwang Hunger geeft een beeld van het le ven van IRA- hongerstaker Bobby Sands in de Maze gevangenis. Sands leidde er in 1981 een hongersta king voor een betere behande ling van politieke gevangenen in Noord-Ierland. Hij overleed geren ze gevange niskleding en hullen zich in de kens.. Ze weigeren zich te wassen of him haren te knippen. De celmu ren wor den vol ge smeerd met hun eigen uit werpselen. De scènes waarin de gevangenen na ver loop van tijd - gedwongen ge wassen? ;en geschoren worden, zijn hard,, bloederig en meedo genloos. In de beklemmende thriller The International zijn Inter pol-agent Louis Salinger (Clive Owen) en hulpofficier van jus titie in Manhattan Eleanor Whitman (Naomi Watts) vast besloten om een van de mach tigste banken ter wereld voor het gerecht te slepen. Salinger en Whitman brengen talloze strafbare illegale activiteiten aan het licht en volgen het geld van Berlijn naar Milaan, New York en Istanbul. Met hun klopjacht rond de we reld spelen ze hoog spel en him niet-aflatende vastberaden heid zorgt voor levensbedrei gende situaties. De criminelen deinzen nergens voor terug - zelfs niet voor moord - om ter reur en oorlog te kunnen blij ven financieren. The International, geregis seerd door Tom Tykwer (Run Lola Run) naar het originele scenario van Eric Warren Sin ger, is op locatie in Duitsland en elders in Europa opgeno men. Opmerkelijk is dat de film uit komt op een moment dat de bankwereld alweer geruime tijd zwaar onder vuur ligt. Als argeloze kijker zou je vermoe den dat Tom Tykwer met die reden ook de bankwereld als onderwerp van zijn film geko zen heeft. Toen hij eind 2007 met de opnamen begon, was er echter nog helemaal geen sprake van een kredietcrisis. Prijs inclusief Bonaparte Motion tapijt bij een gesloten trap van 13 treden, zonder bocht en exclusief zijkanten woonwinkels Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 66 Goes Marconistraat 13-15b (0113) 22 41 02 Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 33 Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26

de Faam | 2009 | | pagina 37