Middelburg in Beweging blijft doorgaan! GALM- en sportgroepen voor senioren in beweging! BurgGolf Structurele sportbuurtwerk 'Middelburg in Beweging' Nieuwe sportnota gemeente Middelburg Nieuw! BurgGolf Middelburg Combinatiefuncties in de gemeente Middelburg #j® GEMEENTE MIDDELBURG Combinatie Terugkijkend op afgelopen kalenderjaar en de eer ste maanden van het jaar 2009 kunnen wij conclu deren dat de medewerkers van Middelburg in Be weging niet hebben stilgezeten. Er zijn onder an dere weer nieuwe themabijeenkomsten georgani seerd voor de sportverenigingen, de structurele sportbuurtwerkactiviteiten zijn uitgebreid naar een vijfde wijk, de deelname aan de sportkennisma kingsactiviteiten bij de verschillende verenigingen is gegroeid, de gemeente Middelburg neemt deel aan het Zeeuws Jeugdsportfonds en ga zo nog maar even door! Over doorgaan gesproken... Het huidige sportbe leid is aan aanpassing en herziening toe. Door middel van een nieuwe sportnota 'Middelburg in Beweging 2009 - 2012' wil de gemeente Middel burg een voorwaardenscheppend, stimulerend en ondersteunend beleid deelname aan en de kwali teit van het sportaanbod in verenigingverband en binnen andere georganiseerde verbanden bevor deren. Hierdoor worden de maatschappelijke func ties van sport en bewegen optimaal benut. De be- leids- en projectmedewerkers zetten zich hier net als de afgelopen jaren volledig voor in! Wij gaan er komend jaar ook weer voor! Veel be wegen, voldoende en vernieuwd aanbod voor de verschillende doelgroepen en bovenal plezier en gezelligheid in het sporten en bewegen. Beweegt u mee in 2009? Ik wens u een sportief 2009 toe! Albert de Vries Wethouder sport Wijk Dag Hoelaat? Welke gymzaal? Groep? Klarenbeek Maandag 15.30-16.30 'Gen. H. Smithlaan' 3t/m 5 16.30-17.30 6t/m 8 Stromenwijk Dinsdag 15.30-16.30 'Keetenstraat' 3 t/m 5 16.30-17.30 6 t/m 8 Dauwendaele Dinsdag 15.30-16.30 'Roozenburglaan' 3 t/m 5 16.30-17.30 6 t/m 8 Middelburg-Zuid Woensdag 13.30-14.30 'Palet" 3 t/m 5 14.30-15.30 6 t/m 8 15.30-16.30 tot 14 jaar! Nieuw-Middelburg Donderdag 15.30-16.30 'Rotterdamse Kaai' 3 t/m 5 16.30-17.30 6 t/m 8 BurgGolf Middelburg nodigt u van harte uit op de Open Golfdag, welke plaatsvindt op zaterdag 18 april aanstaande. U kunt hier kennis maken met BurgGolf Middelburg en met de golfsport. Er zijn gratis golfclinics waar u aan kunt deelnemen! Ook is er volop informatie voorziening en u maakt kans op een jaar lang gratis golfen op alle 8 BurgGolf banen in heel Nederland. Vanaf 12.00 uur staat de koffie voor u klaar. BurgGolf Middelburg heeft haar deuren geopend in oktober 2008 en ligt direct naast nieuwbouwwijk Mortiere en de A58. De par 35 baan zal uit 9 uit dagende holes bestaan. De 9 holes par 3 baan Het nieuwe sportseizoen is al weer een tijd bezig. Niet alleen de sportverenigingen zijn begonnen, maar ook de GALM- en sportgroepen voor senioren zijn actief! GALM is een sportstimuleringsstrategie voor senioren en staat voor Groninger Actief Leven Model. GALM onderscheidt zich van andere strategieën door zich: specifiek te richten op sportief niet actieve senioren; aan te haken bij de specifieke wensen van de doelgroep; de deelnemers langdurig te begeleiden en te stimuleren; het (her)winnen van plezier in activiteiten centraal te stellen. In de gemeente Middelburg kunnen senioren ook deelnemen aan activiteiten waarbij plezier, sport en spel centraal staan.Op vier verschillende plaatsen in de gemeente Middelburg vinden activiteiten plaats. In onderstaand schema kunt u kijken waar en hoelaat de GALM- en sportgroepen actief zijn. Iedere schoolweek vinden er in vijf verschillende wijken sportbuurtwerkactiviteiten plaats. In de verschillende gymzalen worden uitdagende en spetterende activiteiten georganiseerd! De structurele sportbuurtwerkactiviteiten zijn verdeeld in twee periodes. Winterperiode (tot 23 april 2009) In deze periode vinden de sportactiviteiten plaats in de gymzalen. Deelname aan de sportactiviteiten kost 0,75 per keer! De eerste keer is altijd gratis! Er is ook de mogelijkheid om een 'sportstrippenkaart' te kopen voor 5,-. Met deze kaart kan je 10 x deelnemen! Dit is dus slechts 0,50 per keer! In onderstaand schema staat per dag wijk aangegeven waar en voor wie de structurele sportbuurtwerkactiviteiten zijn. Wanneer? Tijdstip Locatie Woensdag 09.30 -10.30 uur 10.30-11.30 uur Sporthal 'de Kruitmolen', Dauwendaele Sporthal 'de Kruitmolen', Dauwendaele Donderdag 08.50 - 09.50 uur 10.00-11.00 uur Sporthal 'Nassaulaan', Middelburg-centrum Sporthal 'Nassaulaan', Middelburg-centrum Donderdag Vrijdag 19.00-20.00 uur 19.00-20.00 uur Gymzaal 'Palet', Magistraatwijk Gymzaal Sint Laurens De contributiekosten voor 40 weken bedragen 90,-. Hiervan wordt 45,- in oktober en 45,- in januari in rekening gebracht bij de deelnemer. Wilt u iets doen aan uw fitheid of aan uw gezondheid? Lijkt het u wat te sporten waarbij bewegen op uw eigen niveau en gezelligheid voorop staan? Kom dan gerust eens langs bij één van de activiteiten! U bent van harte welkom! Mocht u nog vragen en/of opmerkingen hebben, neem dan gerust contact op met onderstaand contactpersoon van de gemeente Middelburg. P. de Guchteneire: 0118 - 675 797 p.de.guchteneire@middelburg.nl Zomerperiode (vanaf 6 mei 2009 - 2 juli 2009) In deze periode vinden de sportactiviteiten buiten op een speelveld of speelplein plaats. Deelname aan de sportactiviteiten in de zomerperiode is gratis! De buitenlocaties per wijk zijn: Klarenbeek: schoolplein 'de Dolfijnenburch' Dauwendaele: schoolplein 'de Vossenburch' Stromenwijk: schoolplein 'Brede School' Magistraatwijk: schoolplein 'Cypressenhof en 'Meiveld' Nieuw-Middelburg: speelveld aan de 'Koepoortlaan' Heb je nog vragen? Bel of e-mail dan met een van onderstaande projectmedewerkers. Christiaan Boon: 0118 - 675 761 06 46 40 64 97 c.boon@middelburg.nl (Klarenbeek, Stromenwijk, Nieuw-Middelburg en Magistraatwijk) Patrick de Guchteneire: 0118 - 675 797 06 46 40 64 96 p.de.guchteneire@middelburg.nl (Dauwendaele) wordt één van de mooiste van Nederland. Op de 9 holes par -3 is ook de golfer zonder zijn of haar baanpermissie van harte welkom. U loopt al een ronde op de 9 holes par-3 baan voor 12,50 per persoon. Schrijf u snel in voor de Open dag op zaterdag 18 april aanstaande. Voor meer informatie of om u in te schrijven bel 0900-burggolf of mail naar middel burg® burggolf.nl BurgGolf Middelburg, Paukenweg 1, Middelburg. www.burggolf.nl. De Breedtesportimpuls en de BOS-impuls zul len respectievelijk in 2010 en 2011 aflopen. Fi nancieel heeft dit voor de gemeente Middel burg belangrijke gevolgen, aangezien het Rijk voor 55% (BSI) en 50% (BOS) de huidige pro jecten financieert. Willen we het succesvolle beleid dat in gang is gezet, voortzetten en uit bouwen, dan is herijking van het sportbeleid noodzakelijk! Er zijn ontwikkelingen in het gemeentelijk- en Rijks beleid die het huidige sportbeleid raken en die voort zetting van de inzet op het gebied van sportstimule- ring mogelijk maken. Het Rijk komt bijvoorbeeld met de regeling 'combinatiefuncties' en het 'Nationaal Actieplan sport en Bewegen'. Uit de evaluatie van het sportbeleid in de periode 2000 tot en met 2007 blijkt dat het sportbeleid van de gemeente Middelburg in die periode een be hoorlijke impuls heeft gekregen. Met name de resul taten op het gebied van sportbuurtwerk, sportken nismakingsactiviteiten, het bewegingsonderwijs en het doelgroepenbeleid voor jongeren en senioren zijn goed te noemen. De deelname aan het Jeugd sportfonds, waarmee kinderen van ouder(s) met een laag inkomen gratis aan sport kunnen deelne men, blijkt ook een succes. Daarnaast hebben ook verschillende sportaccom modaties een succesvolle renovatie ondergaan. De nieuwe sportnota van de gemeente Middelburg is op een interactieve wijze tot stand gekomen. Om uiteindelijk tot een kwalitatief goede en door alle be trokken partijen gedragen sportnota te komen, heb ben er verschillende overlegmomenten plaatsge vonden met onder andere sportverenigingen, scho len, Kinderopvang Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, SportZeeland, beleidsambtenaren van jeugd, gezondheid en onderwijs en vele anderen die een relatie hebben met de sport in de gemeente Middelburg. De gemeente Middelburg onderkent de maatschap pelijke betekenis van sport. Sport is niet alleen een plezierige wijze van vrijetijdsbesteding, maar bevor dert ook gemeenschapszin, leert jonge mensen om gaan met normen en waarden, biedt sporters en vrijwilligers ontplooiingsmogelijkheden en kan nega tieve effecten van de moderne samenleving op het gebied van gezondheid compenseren. De gemeen te onderschrijft deze belangrijke waarden van sport en hecht met name waarde aan de rol van de sport als bindmiddel om samen te spelen en samen te le ren. In de nieuwe sportnota worden deze en ande re uitgangspunten uitgewerkt! De nieuwe sportnota kunt u vinden op www.middelburg.nl! Met de ondertekening van de "impuls Brede scholen, sport en cultuur" is op 10 december 2007 het landelijke project combinatiefuncties van start gegaan. Het kabinet heeft met deze regeling de wens om samen met gemeenten, het onderwijs, de sport- en de cultuursector 2.500 combinatiefuncties te realise ren. Zij wil hiermee het aantal brede scholen met sport en cultuuraanbod uitbreiden, de sportvereni gingen versterken, het dagelijkse sport en bewee- gaanbod stimuleren en kennismaking met actieve kunst en cultuurbeoefening bevorderen. Sociale samenhang is een belangrijke doelstelling van het huidige kabinet. Zowel school, sport als cul tuur kan een belangrijke bijdrage leveren aan die so ciale samenhang. Een samenhangend aanbod van onderwijs, sport en cultuur biedt een rijke leeromge ving waarin kinderen en jongeren de kans krijgen om hun talenten optimaal te ontplooien, sociale vaardigheden op te doen en plezier te hebben. De samenhang tussen onderwijs, sport en cultuur krijgt bij uitstek vorm en inhoud met de realisering van combinatiefuncties die worden mogelijk gemaakt door deze Impuls.De "Impuls brede scholen, sport en cultuuri' maakt het voor Middelburg mogelijk combinatiefuncties te realiseren om de samenwer king tussen onderwijs, sport en cultuur bij uitstek meer vorm en inhoud te geven. Op 15 april 2009 vindt hiervoor een 1e sessie plaats met verschillen de sportverenigingen, scholen en overige sportge- relateerde en cultuurgerelateerde organisaties. OnOfrwljs. Sport tn Cultuur

de Faam | 2009 | | pagina 29