Vlissingen in beweging zit niet stil Het Vlissings Verenigingscongres 2009 Gemeente Vlissingen sluit verzekering af voor vrijwilligers Het Zeeuws Jeugd sportfonds helpt kinderen te sporten F«nd5 GEMEENTE VLISSINGEN Vlissingen in beweging 2009 is een druk jaar. Niet alleen voor de medewerkers van 'Vlissin gen in beweging', maar ook voor de andere ambtenaren bij de afde ling sport. Naast alle activiteiten die Vlissingen in beweging' het ge hele jaar organiseert, zijn er een aantal onderwerpen die dit jaar om extra aandacht vragen. Zo is het breedtesportproject zijn laatste jaar ingegaan en moet het geëvalueerd worden. Ook de Bosimpuls Middengebied loopt eind 2009 ten einde. De sportnota van de gemeente Vlissingen wordt dit jaar geactualiseerd en er wordt een start gemaakt met de uitwerking van de combinatiefuncties. In het onlangs herziene integrale jeugdbeleid van de gemeente Vlis singen zijn verschillende projecten of onderdelen uit de breedtesport en Bosimpuls terug te vinden. Een goede ontwikkeling die aangeeft dat wij als gemeentebestuur sport in Vlissingen erg belangrijk vinden. Dat blijkt ook uit het feit dat het Jeugdsportfonds van start is gegaan in Vlissingen. Kinderen uit een gezin die wegens financiële redenen niet kunnen deelnemen aan een sport, kunnen vanaf nu gebruik ma ken van het Jeugdsportfonds. Kortom, Vlissingen is volop in beweging. Beweegt u mee?! Frans Prins Wethouder Sport Het Zeeuws Jeugdsportfonds, opgericht begin 2008 en wer kend binnen het landelijke Jeugdsportfonds, heeft als doel kinderen te laten sporten van wie de ouders dat niet of moeilijk kunnen betalen. Juist voor die kinderen is het belangrijk om er bij te horen, en mee te doen aan de sportactiviteiten van de sport vereniging. Niet alleen bewegen is erg be langrijk, ook actief bezig zijn met leeftijdsgenoten en het leren van normen en waarden in de (sport)vereniging is van groot be lang voor kinderen. Daarom stelt het Jeugdsportfonds middelen ter beschikking, zodat de contri butie en (een deel van) de sport- kleding betaald kan worden. Dit bedrag (maximaal 225 euro per kind per jaar) wordt direct over gemaakt aan de sportvereniging of uitgekeerd in de vorm van sportwaardebonnen. Aanvragen Een aanvraag doen bij het Jeugdsportfonds is eenvoudig en snel. Intermediairs (professio nals die een web vormen rond het kind) kunnen een aanvraag doen voor een kind. Wanneer het inkomen niet boven de 120% van het sociaal minimum komt, dan wordt de aanvraag goedge keurd en kan het kind gaan spor ten. Dat mag uiteraard bij de sportclub naar keuze. Het Jeugdsportfonds vergoedt alle sporten die aangesloten zijn bij NOC*NSF. Er is geen vergoe- ':'V. 'i -V FRANS PRINS IN KLIMTOREN Op dinsdag 21 april 2009 orga niseert de Sportraad Vlissin gen in samenwerking met Vlissingen in Beweging het Vlissings Verenigingscongres 2009. Het congres wordt georgani seerd voor alle sportverenigin gen binnen de gemeente Vlissin gen. Zowel besturen, commis sieleden en functionarissen, trai ners/coaches of gewoonweg geïnteresseerde leden zijn wel kom op de bijeenkomst. Tijdens het Vlissings Vereni gingscongres 2009 wordt inge gaan op landelijke ontwikkelin gen op het gebied van sport- en bewegen, lokale accommodatie ontwikkelingen, de Sportnota, Vlissingen in beweging, maat schappelijke stages en het jeugdsportfonds. Daarnaast vinden er drie ver schillende workshops plaats, waarvan u er twee bij kunt wo nen. In de workshops worden de volgende onderwerpen behan deld: 1Blessurepreventie en revali datie 2. Wat betekent de Impuls Brede School, Sport en Cul tuur 3. Hoe organiseer ik een suc cesvol en aantrekkelijk sportevenement? Het congres vindt plaats in Ver zorgingstehuis Ter Reede', aan de Vredehoflaan 370 in Vlissin gen. Om 19:00 uur wordt u ont vangen met een kopje koffie/thee in het Atrium. De avond wordt geopend door de wethouder van sport, Frans Prins. Het programma duurt tot ongeveer 22:00 uur. U kunt zich aanmelden voor het congres bij Martijn Bour, via mbo@vlissinaen.nl. Gelieve bij de aanmelding uw naam, sport vereniging en uw voorkeur voor de 1e en 2e workshopronde, te vermelden. Aanmelden kan ook via het aanmeldingsformulier op www.vlissinaeninbeweaing.nl of www.vlissinaen.nl/sportraad. Aan de deelname zijn geen kos ten verbonden. ding voor activiteiten zoals indivi duele fitness, zwemlesactivitei ten of dansante vormen. Ouders en verenigingen kunnen zelf geen aanvraag indienen, maar het netwerk van intermediairs groeit snel. Voorbeelden van in termediairs zijn de Sociale dienst, AZZ, Jeugdzorg, Onder wijs, (School)maatschappelijk werk en MEE. Start Inmiddels zijn via het Jeugd sportfonds Zeeland ruim 200 aanvragen binnen gekomen en zijn er bijna 150 sporters actief. Gezien de explosieve toename van het aantal aanvragen ver wacht het Jeugdsportfonds Zee land eind 2009 ruim 500 aanvra gen per jaar te behandelen. De gemeente Vlissingen gaat in april 2009 van start met het Jeugdsportfonds. In deze maand zullen alle intermediairs worden ingelicht over de werking van het fonds en worden ook de doelgroepen uitvoerig geïnfor meerd. Voor meer informatie over het Jeugdsportfonds Zeeland kijkt u op www.jeugdsportfonds.nl on der het kopje Zeeland. Nederland kent ongeveer vier miljoen vrijwilligers. Helaas zijn lang niet alle vrijwilligers goed ver zekerd. De gemeente Vlissingen heeft sinds januari 2009 twee verzekeringspakketten afgesloten, die de risico's van vrijwilligerswerk zo goed mogelijk afdekken. De gemeente beoogt hiermee het maatschappelijk belang van vrijwilligerswerk te benadrukken en de participatie van vrijwilligers te stimuleren. Voor wie? Voor iedere vrijwilliger die in enig organisatorisch verband onver plicht en onbetaald werkzaam heden verricht ten behoeve van anderen en/of de samenleving waarbij een maatschappelijk be lang wordt gediend. Alle vrijwilligers zijn verzekerd: - ongeacht hun leeftijd - ook bij eenmalige activiteiten; - geen minimum aantal uren - ook bij kerkelijk werk en buurt- activiteiten. Dit geldt niet voor leden van de betreffende vereniging! Verzekeringspakketten: BasisPolis - Ongevallen- en persoonlijke eigendommenverzekering voor Vrijwilligers - Aansprakelijkheidsverzeke ring voor Vrijwilligers PlusPolis - Aansprakelijkheidsverzekering voor Rechtspersonen - Bestuurdersaansprakelijk heids verzekering voor Vrijwilligers - Verkeersaansprakelijkheids- verzekering voor Rechtspersonen - Rechtsbijstandverzekering voor Vrijwilligers Eenvoudig, gemakkelijk en zonder registratie De verzekeringspakketten bie den een zeer ruime dekking. Een bijkomend voordeel is dat er geen administratie of registratie van de vrijwilligers nodig is. Dus iedere vrijwilliger, actief in de ge meente of actief voor een orga nisatie uit de gemeente, bijvoor beeld de voetbalvader die mee gaat met een uitwedstrijd van zijn kind, is verzekerd! Belangrijk is wel dat de vereniging of orga nisatie gevestigd is in de ge meente Vlissingen. Schade... en dan? De vrijwilliger of rechtspersoon downloadt het digitale schade formulier op de website www.vlissingen.nl/vrijwilligers- verzekering Op deze website is ook aanvullende informatie over de verzekering te vinden. Vervol gens kan de claim digitaal naar de gemeente worden doorge stuurd; aemeente@vlissinaen.nl De gemeente zendt de claim ver volgens digitaal door naar de ver zekeraar. Ook kan de gemeente de gegevens nagaan bij de ver enigingen of organisaties. Op de ze wijze is toch te controleren of iemand terecht een claim indient. De schade wordt rechtstreeks door Centraal Beheer met de be nadeelde afgewikkeld en de ge meente krijgt vervolgens bericht hoe de claim is afgehandeld. In geval van vragen kan de vrijwilli ger contact opnemen met Cen traal Beheer. Als er sprake is van een eigen risico, zal dit met de rechtspersoon worden afgewik keld. Voor informatie zie: www.vlissinaen.nl/vrijwilliaers- verzekering

de Faam | 2009 | | pagina 27