Vlissingen heeft de primeur: het eerste Cruyff Court-veld van Zeeland!! Nieuwe website Sportraad Vlissingen Vlissingen Activiteiten tijdens de Nationale sportweek GEMEENTE VLISSINGEN Maandag 20 april: Opening sportweek op basisschool De Vlieger. Spelletjes circuit voor groep 1 t/m 8 in en rondom de school. Buitensportdag georganiseerd door het CIOS voor de Ravenstein Dinsdag 21 april: Tumblingbaan op basisschool de Tweemaster-Kameleon tijdens de gymles. De begeleiding is in handen van gymnastiekvereniging DIOS. Donderdag 23 april: Speiencircuit op de Houtuyn met o.a. Panna Knock-out. Speiencircuit op de Ravenstein met o.a. Panna Knock-out. Vrijdag 24 april: Speiencircuit op de Tweemaster-Kameleon met o.a. Panna Knock-out Aan het einde van de middag: Sluiting sportweek. De bouw van het eerste Zeeuwse Cruyff Court in Vliss ingen is voltooid. Aan het Bossenburghpad naast het Scheldemond College is de af gelopen maanden een schitte rende nieuwe sportaccommo datie voor de Vlissingse jeugd verrezen. Op woensdag 13 mei wordt het eerste Cruyff Court KNVB veld van Zeeland feestelijk geopend door diver se Zeeuwse (ex-)topsporters. Wat is het? Het Cruyff Court is een moderne invulling van het aloude trapveld je dat vroeger te vinden was in veel buurten en dat veelal is op geofferd aan de stadsvemieu- wingsprojecten. Het is een plaats voor sport en spel en moet een grote sociale, samen bindende en integrerende func tie krijgen in de wijk. Een Cruyff Court heeft een aantal opvallen de kenmerken. Het veld is voor zien van kunstgras, blauwe hek ken, oranje goals en in plaats van een middenstip staat cen traal op het veld het gele logo van de stichting 'Cruyff Court KNVB Velden'. Partners Er is door de gemeente Vlissin gen hard gewerkt om het 'Cruyff Court Vlissingen-veld' te realise ren op een voormalig stuk wei land tussen de wijken Bossen- burg en Westerzicht in Vlissin gen. Momenteel worden de laat ste puntjes op de i gezet. Sinds juni 2008 lagen de plannen al op tafel. Mede dankzij bijdragen van verschillende partijen werd het mogelijk om deze plannen te re aliseren. De belangrijkste bijdrage is gele verd door de stichting Cruyff Courts KNVB Velden. Andere partijen die in het project betrok ken zijn en bijdragen aan het project hebben geleverd, zijn de gemeente Vlissingen, Woning corporatie L'Escaut, het Schel demond College, Woonburg, Rabobank Walcheren en Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland. 'Vlis singen in Beweging' organiseert op het veld regelmatig sportacti viteiten. Het Cruyff Court Vlissingen-veld wordt op woensdag 13 mei fees telijk geopend. Op 1 februari heeft de Sport raad Vlissingen haar nieuwe website in gebruik geno men. De website heeft als doel sportverenigingen, de sporter en geïnteresseerden te informeren over het doen en laten van de Sportraad. De website is te bereiken op www.vlissinaen.nl/sDortraad. Extra functionaliteiten De vernieuwde website van de Vlissingse Sportraad biedt veel extra functionaliteiten. De bezoe ker komt met zo weinig mogelijk muisklikken uit bij de gezochte in formatie. Daarnaast is er informatie te vin den over de projecten van de Sportraad en over sportvereni gingen die zijn aangesloten bij de bestuurscommissie. Ook de ver gaderdata van de Sportraad zijn terug te vinden op de website, evenals foto's over sportactivitei ten die worden gehouden binnen de gemeente Vlissingen van nu en zelfs uit de vorige eeuw. Vacature De Sportraad Vlissingen is op zoek naar een kandidaat be stuurslid: Vertegenwoordiger secties verenigingen. Voor de ta ken en de functieomschrijving en meer informatie kunt u terecht op de website.

de Faam | 2009 | | pagina 26