Sociaal door sportvereniging Veel leuker bij de club mitex Erica Terpstra: Opnieuw ontdekken koe leak sport is N0C*NSF KVLO 2009 Nummer 1 www.nationalesportweek.nl FGHS Sportverenigingen hebben een belangrijke sociale functie en worden door veel sporters zelfs onmisbaar gezien. Dat blijkt onderzoek dat de Stichting Sport Platform en Alta creatieve marketingcommunica tie uit hebben laten voeren. Uit het representatieve onderzoek blijkt dat gezondheidsoverwegin gen voor de sporter vaak de re denen vormden om met sporten te beginnen. "Eenmaal aan het sporten zijn er meestal ook andere redenen om dat te blijven doen," vertelt Willem Jan Hop, strategie directeur bij Alta. Vooral de soci ale functie van de sportvereniging wordt door de sporter als van on schatbare waarde gezien. Mensen die lid zijn van een sportvereniging noemen zichzelf daardoor socialer en geven aan dat ze meer vrienden hebben door hun sport en het lid maatschap van de vereniging." Sporten wordt door de meeste sporters gezien als een onmis baar onderdeel van hun leven. Verenigingen blijken in die bele ving een cruciale rol te spelen. 'Ik raad ledereen aan te gaan sporten 'Een gezonde geest in een gezond lichaam.' Nederland: ga sporten Zweet. Maar wel met een forse glimlach. Voor de zesde keer staat sport een week lang cen traal in Nederland. Tijdens de Nationale Sport Week zijn overal in het land sportactiviteiten. Activiteiten gericht op sporters én op niet- sporters die het stiekem toch wel hoog tijd vinden om actief te worden. Tijdens de sportweek gaat het om het sportaan- bod in de verschillende deelnemende gemeen ten. Daarbij spelen de verenigingen in die ge meenten een belangrijke rol. Alles met het doel meer mensen aan het sporten te krijgen. Want sportende mensen zijn gemiddeld gezonder en staan bovendien middenin de samenleving. Tijdens de Nationale Sport Week doet een road show een zestal gemeenten aan. In die gemeen ten staat steeds een ander thema centraal. In Maastricht, waar de week wordt geopend, is dat de fietssport. Een dag later in Arnhem is de focus gericht op vecht- en verdedigingssporten. Het programma in Amsterdam op maandag 20 april is erg breed. Tijdens de 'Dag van een leven lang sportief' komen heel verschillende takken van sport aan bod. Eigenlijk geldt dat een dag later in Naaldwijk ook tijdens de 'Dag van sport op groen'. Alleen verschuift het accent van stedelijk naar veel meer landelijk. Op 22 april is in Breda te zien dat bekende sporten steeds vaker een moderne en toegankelijke variant hebben. Nadat donderdag een congres over bedrijfssport is geweest, wordt de roadshow op vrijdag 24 april in Dordrecht af gesloten met de 'Dag van de jongerensport'. Elke dag is er een spetterend programma, waarbij bezoekers worden aangespoord om vooral mee te doen. Daarnaast is er steeds tijd ingeruimd om bekende Nederlanders en bekende sporters te ontmoeten. Het kan zomaar gebeuren dat je Marco Borsato, Robin van Galen, Joris Putman of Marleen Veldhuis tegen het lijf loopt! Naast de gemeente die door de roadshow wordt aangedaan, is er echter een nog veel groter aan tal gemeenten met een eigen programma tijdens de Nationale Sport Week. Gemeenten als Ede, Zoetermeer, Bergen op Zoom en Delft hebben een heel eigen sportprogramma. Kijk voor het complete en actuele programma op www.nationalesportweek.nl. Natuurlijk. Bewegen kun je he lemaal alleen doen. En met vol doendediscipline houdje dat nog lang vol ook. Voor het overgrote deel van de sporters is dat echter niet de succesvolste en ook niet de leukste manier. Niet voor niets sluiten veel sporters zich bij een FOUNDING FATHERS vereniging aan. Natuurlijk ben je voor teamsporten op mede sporters aangewezen, maar ook individuele sporters hebben baat bij een sportclub. Een vereniging vormt een stok achter de deur; het inspireert om prestaties te verbe teren. Maar bovenal is gezamen- Enthousiasme lijkt een synoniem voor Erica Terpstra. Als het gaat om de Nationale Sport Week is het enthousiasme in het kwa draat. "Nu we aan de zesde editie toe zijn, is het evenement uitge groeid tot wat we ervan gehoopt hadden. Dit jaar verwachten we meer dan 400.000 deelnemers." Terpstra benadrukt dat de sport week is bedoeld voor jong en oud. "Niet voor niets sluit de week af met de 'Dag van de jon gerensport'. Het is keihard nodig om jongeren steeds weer te laten zien hoe leuk sport en bewegen lijk sporten veel leuker. Om te laten zien hoe leuk samen sporten is, doen veel sportver enigingen tijdens de Nationale Sport Week een aanbod voor mensen die in beweging willen komen. Kijk voor dat aanbod op www.nationalesportweek.nl. kunnen zijn. Het is toch schrikba rend dat nu al duizenden kinde ren last hebben van jeugdobesi- tas. Ik ben daarom ontzettend blij dat we een convenant hebben gesloten met het Ministerie van Onderwijs, waar heel concrete maatregelen uit voort moeten komen. Denk maar aan meer sport op basisscholen maar ook het invoeren van sportonderwijs in het MBO." Maar er is veel meer dan jeugd- sport. "Zelf ben ik het levende voorbeeld van de herontdek king van sport," zegt Terpstra met gepaste trots. "Ik heb op nieuw ontdekt hoe leuk sport is en hoe vitaal je jezelf erdoor gaat voelen. Dat wil ik graag met iedereen delen." Een manier om (opnieuw) met sport kennis te maken, is bedrijfs sport. Terpstra noemt bedrijfs sport een logische nieuwe loot aan de stam van de Nationale Sport Week. "Vitale werknemers zijn minder vaak en korter ziek en als ze ziek. Bovendien blijkt dat het bedrijf zelf ook een nieuwe vitaliteit krijgt als werknemers gezamenlijk sporten." 'Ik ben al een paar jaar Ambassadeur en vind het belangrijk mensen te vertellen hoeveel sport je kan opleveren. Ook mannen en vrouwen die vroeger gesport hebben en nu niets meer doen, zou ik in actie willen brengen. Er zijn zoveel sporten die de moeite waard zijn.' Vereniging Sport en Gemeenten *lr> sjwrlievw Mrio rs 'Oe Nationale Sport Week is voor mezelf een jaarlijkse reminder: sport is belangrijk, maak er tijd voor vrij, roest niet vast. Sport hoort thuis in Ieders persoonlijke top 3, laat het dus niet verslonzen. Het leuke is, dat er voor iedereen een sport is.'

de Faam | 2009 | | pagina 25