GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN HOUD HET SCHOON VERGADERING COMMISSIE C E ME. E N T E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 15 APRIL 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1plaatsen hekwerk Veerhaven- weg 1 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning, le fase: 1. plaatsen woonwagen Tuinstraat 18 2. plaatsen horecakiosk Glacis- straat 165 3. plaatsen expo uitzichttoren Glacisstraat 165 C) Aanvraag monumentenvergun ning: 1. schilderen gevels 5 monumen tenpanden Bellamypark 1, IA, 1B, 135 en 149 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiks vergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. verwijderen asbesthoudende dakbedekking schuur/opslag ruimte Grote Abeele 2, 03-04- 2009 2. herbouwen aanbouw Constantijn Huygenslaan 2, 03-04-2009 3. bouwen schuur Dijkstraat 22, 03-04-2009 4. aanbouwen woning Lingestraat 42,03-04-2009 5. plaatsen kweekkas Vlissingse- straat (K) 27 Volkstuincomplex Levenslust tuinnummer 107 en 113, 03-04-2009 6. maken doorbraak tussen kamers (intern) Boulevard de Ruijter 52 t/m 72, 03-04-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen de termijn van zes weken na de datum van verzending van de vergun ning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wethouders. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningen- rechter van de Rechtbank Mid delburg. Daarvoor is griffierecht verschuldigd. De verleende vergun ningen met bijbehorende tekenin gen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Vaststelling bestemmingsplan Industrieterrein Vlissingen- Oost, 4e herziening Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 2 april 2009 het ontwerp bestemmingsplan Industrieterrein Vlissingen-Oost, 4e herziening, gewijzigd heeft vastgesteld. Het gewijzigd vastgestelde bestem mingsplan ligt in de periode van donderdag 16 april 2009 tot en met woensdag 27 mei 2009 voor een ieder gedurende de openings tijden, ter inzage in de hal van het stadhuis bij de Afdeling Publieks zaken. De bestemmingsplankaart, de voorschriftenkaart, de toelichting, de voorschriften alsmede de be slissing op de ingediende zienswij zen zijn ook te raadplegen via de website www.vlissingen.nl. Deze wijziging van het bestem mingsplan heeft betrekking op het industriegebied Vlissingen-Oost. De globale begrenzing hiervan is de Sloeweg-Noord, Schorepolder weg/Koedijk, de Westerschelde en de gemeentegrens van Borsele. Het gewijzigd vastgestelde bestem mingsplan heeft in hoofdzaak betrekking op een wijziging van de bestaande juridisch planologi sche regeling door het opnemen van een wijzigingsbevoegdheid om windmolens te bouwen in nadere aangegeven gebieden en onder bepaalde voorwaarden met tiphoogten variërend van 100 tot 175 meter. Tevens is de toegestane bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen zijnde aangepast. De planologische rechten van bestaande windmolens zijn op de plankaart vastgelegd. De gemeenteraad heeft bij de vast stelling van het bestemmingsplan de volgende wijzigingen aange bracht ten opzichte van het ter visie gelegde ontwerp-bestem- mingsplan: 1. het wijzigen van het bouwvoor schrift voor bouwwerken, geen gebouwen zijnde alsmede een vrijstellingsbepaling voor deze categorie bouwwerken binnen de aanvliegroute van het vlieg veld Midden-Zeeland; 2. het wijzigen van de bouwhoogte van een perceel van de Konink lijke Schelde Groep van 45 meter naar 70 meter. Gedurende de hierboven genoem de termijn van ter inzagelegging kunnen bedenkingen worden inge diend door: degene die een zienswijze heeft ingediend bij de gemeenteraad; een belanghebbende die kan aantonen dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest tijdig een zienswijze in te dienen; en een ieder, voor zover het betreft de door de gemeente raad bij de vaststelling van het bestemmingsplan aangebrachte wijzigingen ten opzichte van het ontwerp. Bedenkingen moeten worden gezonden aan het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Ontwerp-bestemmingsplan pa rapluherziening geluidszone De Schelde/Buitenhaven Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening jo. Afd. 3.4. van de Alge mene wet bestuursrecht bekend, dat vanaf 16 april 2009 voor een ieder gedurende zes weken (t/m 27 mei 2009) in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, 4382 MA Vlissingen, ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmingsplan 'Parapluherziening bestemmings plannen geluidszone industrie terrein De Schelde/Buitenhaven'. Het ontwerp van dit bestem mingsplan, deze publicatie en het ontwerp-raadsbesluit tot het vast stellen van het bestemmingsplan en tot het niet vaststellen van een exploitatieplan zijn tevens digitaal raadpleegbaar op de website van de gemeente: www.vlissingen.nl/ bestemmingsplannen. Het ontwerp van deze paraplu herziening voorziet in een verklei ning van de bestaande geluidszone om het genoemde industrieter rein. Hierbij worden de plankaar- In mijn vorige bijdrage in deze rubriek pleitte ik ervoor, het voorgenomen centrummanagement niet te beper ken tot de Vlissingse binnenstad, maar ook de andere centra die aandacht te gunnen. Partij Souburg Ritthem kijkt dan als eerste naar de dorpskernen, maar uiteraard kan men daar ook Scheldestraat, Paauwenburg, Pape gaaienburg, Baskensburg enzovoorts invullen. Aantrekkelijk maken voor de bewoners, gasten en ondernemers. Voor, maar ook door de betrokkenen. Citaat uit het commentaar van een binnenstadbewoner op mijn stukje: "Kijk eens naar het Bellamypark dat door de gemeente als een soort stortplaats voor her rie (festivals en kermis) wordt misbruikt en er niet uitziet. Voor wie? Voor de bewoners? Nee, voor de ondernemeis, die willen Vlissingen alleen maar aantrekkelijk maken voor hun eigen inkomen. Kom maar kijken hoe ze met de bin nenstad omgaan. Vies, een ordinaire uitstraling, met een kakofonie aan geluid, behangmuziek als op een bouwplaats. Gebrek aan stijl. Wat vertelde mij een win kelier? Vat is leuk voor de mensen.Daarom blijven die zeker weg en gaan liever naar Middelburg. Ik deel de mening over de ondernemers zeker niet, maar de kern van het verhaal klinkt in meer reacties door. De gemeente werkt in haar hele gebied aan een mooiere leef-, woon- en winkelomgeving. Van de gebruikers wordt ook wat verwacht. Onlangs werd een plan aangekondigd om ook te komen tot een schone leefomgeving. Die bereik je niet in de eerste plaats door steeds opnieuw schoon te maken, maar begint bij het bewust voorkomen van vervuiling. Losse vuilnis, graffiti en hondenpoep. Niet voor niets in de top van alle ergernis sen. Loop eens langs de Vlissingse Hellingbaan of laat uw kind op een willekeu rig gazon in de gemeente spelen: de confrontatie met ergernis nummer één is gegarandeerd, je kunt nog zoveel schoonmakers en handhavers inzetten: de echte handhavers en bewustmakers moeten we als burgers zelf zijn. Raadslid Lambert Prevoo, fractie Partij Souburg Ritthem Telefoon: 463369, e-maih lprevoo@zeelandnet.nl www.partijsouburgritthem.nl ten en voorschriften, behorend bij de bestemmingsplannen, die gelden voor het gebied, waarover de geluidszone ligt, aangepast. De aanpassing van de geluidszone rondom dit industrieterrein is een gevolg van het, op grond van de Wet geluidhinder, uitgevoerde akoestisch onderzoek naar de actuele akoestische situatie. De aanleiding daarvoor was het ver trek van een aantal bedrijven van het industrieterrein. Door het verkleinen van de geluidszone zal het aantal inwoners van een groot deel van het stedelijk gebied (Binnenstad, Middengebied, Oost- Souburg, Westerzicht, West-Sou burg, Weyevliet), dat geluids overlast ondervindt, aanzienlijk afnemen. Deze parapluherziening herziet de geldende bestemmingsplan nen Binnenstad, De Schelde, Middengebied, Groot Lammeren- burg, Oost-Souburg, Baskensburg I en Bedrijventerrein Edisonpark voor wat betreft de regeling van de geluidszone industrielawaai van het industrieterrein De Schelde/ Buitenhaven. Tevens zijn wij voornemens, op grond van het bepaalde in artikel 6.12 van de Wet ruimtelijke orde ning, bij het voorstel tot aan de gemeenteraad tot vaststelling van dit bestemmingsplan, de raad voor te stellen geen exploitatie plan vast te stellen, omdat in deze parapluherziening geen bouwplan wordt voorgenomen als bedoeld in artikel 6.2.1 van het Besluit ruimte lijke ordening. Ter inzage liggen: 1. het ontwerp van de paraplu herziening (toelichting, voor schriften, plankaart); 2. het bij dit ontwerp behorende akoestische onderzoek; 3. de antwoordnota met betrek king tot de overleg- en inspraak reacties; deze is opgenomen in bijlage 1 van de toelichting; 4. het ontwerp-raadsbesluit tot het vaststellen van de paraplu- herziening en tot het niet vast stellen van een exploitatieplan. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder zijn zienswijze over dit bestemmingsplan en over het voorstel tot het niet vaststellen van een exploitatieplan schriftelijk of mondeling kenbaar maken bij de gemeenteraad. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met Dhr. J. Francke, tel. (0118) 487282. Westduin Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat inspraak wordt verleend op de uitgangspunten van het voor-, ontwerp van het bestemmings plan Westduin welke moet leiden tot een nieuw bestemmingsplan Westduin. Dit plan vervangt de geldende bestemmingsplannen Westduin, Westduin, le planver andering, Buitengebied en het Zomerhuizenterrein Galgewei (van de v.m. gemeente Valkenisse). Het plangebied wordt globaal begrensd door de Bachlaan, de Burg. van Woelderenlaan, de Galgeweg, Nolledijk en de Westerschelde. Het plan voorziet grotendeels in een actualisatie van de genoemde en verouderde bestemmingsplan nen. Daarnaast voorziet het plan onder andere in een uitbreiding van de sauna Swaenenburg Recre atie, een zoeklocatie voor Reptie lenzoo Iguana en een nieuw pavil joen aan de Nolledijk. Tevens is het Kustversterkingsplan Nolle/West duin, met inbegrip van de natuur compensatie opgave, opgenomen in het plan. Inspraak wordt verleend op basis van een Inspraakdocument waarin een toelichting is opgenomen ten aanzien van de gemaakte keuzes, alsmede 2 kaarten en een le con cept van planregels. Deze docu menten liggen in de periode van 16 april 2009 tot en met 27 mei 2009 ter inzage in de publiekshal van het stadhuis, gedurende de openingstijden. Schriftelijke reacties kunnen gedurende de inspraaktermijn van 6 weken worden ingediend bij het college van burgemeester en wet houders van Vlissingen, Postbus 3000, 4384 GV Vlissingen, onder vermelding van "inspraak West duin". De genoemde documenten zijn eveneens op de website van de gemeente Vlissingen te bekijken: www.vlissingen.nl/inspraak. Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Commissie Financiën algemene zaken Donderdag 16 april 2009 1. Opening 2. Actuele zaken 2.1 Notitie genotmiddelen 3. Raadsvoorstellen 3.1 Vaststelling geactuali seerde nota Grondbeleid 3.2 Nota Weerstandsvermo gen en risicomanagement 3.3 Afronding herinrichting openbare ruimte De Fonteyne 3.4 Vaststellen Algemene Plaatselijke Verordening (AVP) 2009 3.5 Intrekken Klachtenrege ling gemeente Vlissingen 2000 4. Rondvraag 5. Sluiting www.viissingen.nl/ gemeenteraad Indienen zienswijze op verzoek Wet openbaarheid van bestuur Burgemeester en wethouders heb ben op grond van de Wet open baarheid van bestuur een verzoek ontvangen om een overzicht van de thans gebruikte software pakketten, de open standaarden die ze ondersteunen, of het open- sourcesoftware betreft, de aan- schafdatum en een eventuele afloopdatum van de licentie en/ of onderhoudscontract. Verzoeker merkt op dat een Microsoft Access database met software een applica tie op zichzelf zou zijn, omdat deze een bedrijfsproces uitvoert. Even tueel zou volgens de verzoeker bij het werken met Information Tech nology Infrastructure Library (ITIL) een overzicht uit de Configuration Management Database (CMDB) ook een antwoord op de vraag kunnen zijn omdat dat aansluit op wat wordt ondersteund. De gemeente heeft geconstateerd dat bij de beslissing op het verzoek rekening moet worden gehouden met de belangen van derden, om dat het verzoek betrekking heeft op vertrouwelijke bedrijfsgegevens. In het besluitvormingsproces moe ten de belangen vaa derden op zorgvuldige wijze worden mee genomen en afgewogen. Naar verwachting zullen derde-belang hebbenden bezwaren hebben tegen het verstrekken van de ge vraagde informatie. Deze derde belanghebbenden worden daarom op grond van artikel 4:8 Algemene wet bestuursrecht in de gelegen heid te worden gehoord. Zij kun nen tot maandag 4 mei 2009 schrif telijk hun zienswijze indienen. Persoonsgebonden budget hulp bij het huishouden De Wet maatschappelijke onder steuning (Wmo) biedt onder meer de mogelijkheid om hulp bij het huishouden te verlenen-. De meest bekende vorm hiervan is hulp bij het huishouden in natura. Dat houdt in dat een zorgaanbie der de hulp voor u regelt en laat verzorgen. Als u het liever zelf regelt, kunt u een persoonsgebon den budget (PGB) hulp bij het huishouden aanvragen. Dat houdt in dat u zelf bepaalt wie de hulp bij het huishouden aan u verleent. U wordt dan werkgever. Lees verder op de pagina achter de Blauw Geruite Kiel

de Faam | 2009 | | pagina 10