Fietsen door de binnenstad Skate- en parkeervoorziening Sint Laurens Bewoners Kiezen Kunst! dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 8 april 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communieatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Foto: Aart van Belzen In juni worden de velden van sport- legd en een skatebaan ingepast. De complex "De Brigge" gerenoveerd en skatebaan is een lang gekoesterde deels voorzien van kunstgras. Aan de wens van het dorp. westzijde van het sportcomplex Gelijktijdig zal de oversteekplaats wordt een extra parkeerplaats aange- worden gereconstrueerd. Het scheiden van afval is erg belangrijk. Wanneer het oud papier met het restafval mee gaat naar de verbrandingsoven, zitten er hoge kosten aan verbonden. Dus apart inzamelen scheelt geld! Verder kan het papier niet opnieuw gebruikt worden als we het gewoon in de grijze bak of de ondergrondse container gooien. Foto: Jan Koole Met het scheiden van uw afval steunt u de ruim 21 organisaties, kerken en scholen die het papier inzamelen. "Dankzij deze extra opbrengsten kunnen we dingen aanschaffen die we normaal niet zouden kunnen betalen. Natuur lijk vinden we het verder ook belangrijk om het milieu te die nen", vertelt Jos Koole van wijk- gemeente de Morgenster. "We hebben een enthousiast team van ongeveer dertig vrijwilligers, dat is erg belangrijk voor ons." Niet elke inzamelaar komt het oud papier bij u halen. Enkelen hebben een container op hun ter rein staan waar u het oud papier zelf naartoe kunt brengen. Daar naast kunt u met uw oud papier bij de milieustraat aan de Wal- dammeweg terecht. Hoe bied ik mijn oud papier aan? Om de inzamelaars een handje te helpen is het van belang dat u uw oud papier op de juiste ma nier aanbiedt. Jos: "Meestal gaat dit goed, maar het is belangrijk dat mensen het oud papier in een doos doen of goed bundelen, zodat het niet wegwaait. Daar naast moeten ze het 's ochtends op tijd buiten zetten en niet de avond van tevoren, dan kan het nat regenen." Wanneer u groot papier of kartonnen afval heeft, kunt u het naar de milieustraat brengen of kleingemaakt aanbie den. Ten slotte mag het oud papier niet worden aangeboden in een plastic zak. Wat hoort er thuis tussen het oud papier? Om het goed te kunnen herge bruiken is het belangrijk dat het opgehaalde oud papier zuiver uit papier en karton bestaat. Er mogen geen pizzadozen, geplas tificeerd papier, drank- en yog- hurtverpakkingen aangeboden worden. Dit hoort thuis bij het restafval. Wat gebeurt er met het opge haalde papier en karton? "Om half negen beginnen we za terdagochtend met het inzame len. Het is een lange ochtend, pas rond twaalf uur zijn we klaar. Daarom hebben we tussendoor nog een koffiepauze met een bolus of appelflap voor de vrij willigers", vertelt Jos. Het opge haalde papier brengen zij naar de container van de wijkgemeen- te. Deze is voor de helft door de gemeente Middelburg gesubsidi eerd. Verwerkingsbedrijf SITA komt de container legen, scheidt het papier en karton en recycled het. Per kilo krijgen de verenigin gen een garantieprijs van de gemeente, elke kilo meer wordt natuurlijk ook uitbetaald. Dit systeem van afvalwerkerking bestaan nu al acht jaar in de gemeente Middelburg en het is een groot succes. Zowel de orga nisaties, kerken en scholen, de gemeente, het milieu en uzelf profiteren ervan! Meer informatie? Kijk op www.middelburg.nl en download de oud papierkalender. Organisaties die meer informatie willen over het inzamelen van papier kunnen contact opnemen met Peter Maas van de gemeen te Middelburg, telefoon (0118) 67 53 05. Op donderdag 1 april hebben leden van de verkeerswerkgroep binnenstad en vertegenwoordigers van de fiet sersbond, VOM en WN samen met de gemeente de verschillende fiets routes door de binnenstad geïnspec teerd. De fietstocht vormt onderdeel van een studie naar de gesteldheid van de fietsroutes en bekeken wordt of er mogelijkheden zijn tot verbete ringen. Directe aanleiding tot deze studie vor men de diverse opmerkingen en vra gen die bij de gemeente binnenko men over de kwaliteit van de fietsrou tes. In het centrum van Middelburg wordt veel gebruik gemaakt van de fiets. Fietsers hebben een bestemming in het centrum of maken gebruik van een doorgaande route. Gemeente Middelburg vindt het belangrijk dat fietsers comfortabel, snel en veilig door de (binnen)stad kunnen voortbe wegen. Aandachtspunt hierbij is een goede afstemming tussen de fiets routes en de fietsparkeervoorzienin- gen. Ook de kwaliteit van de verschillende entrees vanuit de buitenwijken naar de binnenstad worden onder de loep genomen. In samenspraak met be trokken partijen, wordt het overzicht aan knelpunten en verbeteringsvoor stellen in een rapportage verwerkt, waarna college van burgemeester en wethouders en gemeenteraad hier over kunnen beslissen. Bewoners Mortiere, Zuid en Sint Laurens kunnen nog tot en met 26 april stemmen. Dit jaar presenteert de Stichting Beeldende Kunst Middelburg aan de bewoners van Mortiere, Zuid en Sint Laurens speciaal voor hen ontwor pen schetsen voor een kunstwerk in de wijk. Tot en met 5 april kon u de schetsvoorstellen bekijken in een ten toonstelling in De Kabinetten van De Vleeshal. De voorstellen gaan nu de wijken in, waar ze sinds deze week te zien zijn tot en met 26 april. Kijklocaties Sint Laurens: Van Cittershof Zuid: Palet Mortiere: door gebrek aan een cen traal trefpunt in de wijk, blijven de voorstellen voor Mortiere in de Zusterstraat. U kunt de voorstellen ook bekijken op www.wbgmortiere.nl en op www.mortiere.com. Stemmen Uw stem uitbrengen kan door het stembiljet in de stembus te depone ren bij De Kabinetten van De Vleeshal, Zusterstraat 7, Middelburg. U kunt uw stembiljet ook op dit adres in de brievenbus deponeren of per post versturen aan de Stichting Beeldende Kunst Middelburg, Postbus 201, 4330 AE, Middelburg. Stembiljetten kunnen niet worden ingeleverd op een locatie in de wijk. Op 28 april om 17.00' uur wordt, onder het genot van een hapje en een drankje, bekendgemaakt welke ontwerpen de meeste stemmen ont vingen. U bent daarvoor allen van harte Uitgenodigd in De Kabinetten van De Vleeshal. Wij kijken ernaar uit u te mogen verwelkomen. Informatie Stichting Beeldende Kunst Middel burg (0118) 65 22 00/ office@vleeshal.nl Vorige week zijn zes esdoorns op het voorplein van het station aan de Kanaalweg geplant. Zowel links als rechts van de hoofd ingang van het stationsgewbouw staan drie esdoorns. Tussen de bomen zijn ook banken geplaatst. Reuze O

de Faam | 2009 | | pagina 9