Sloop oude schoolgebouwen Planning kruising Noordweg ter inzage dé Weekkrant DeFaam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 8 april 2009 - Pagina 8 De voormalige Admiraalschool in de Stromenwijk Foto: Jan Koole Woensdag 15 april begint de sloop de Trompstraat/Piet Heinstraat en Prinsenhove. De scholen maken pla; Vorig jaar december presenteerde wethouder Albert de Vries op een informatieavond de nieuwbouwplan- nen aan de Baarsjesstraat. Voor de nieuwbouw moesten de leegstaande schoolgebouwen gesloopt worden. In december gingen het voormalige schoolgebouw De Beverburch aan de Baarsjesstraat en het gymnastieklo kaal aan de Trompstraat tegen de vlakte. Volgende week wordt begon nen met de sloop van de voormalige Admiraalschool. i de voormalige Admiraalschool aan t voormalige schoolgebouw aan de voor nieuwbouw en een park. De sloopwerkzaamheden duren on geveer drie weken. Er moet in deze periode rekening gehouden worden met (geluids)hinder en met extra vrachtverkeer voor het afvoeren van het sloopafval. De aan- en afvoerrou- te van het vrachtverkeer loopt via de Nieuwe Vlissingseweg, Stromenweg, Grevelingenstraat, Oosterschelde- straat en Piet Heinstraat vice versa. Verplaatsing bomen Om meer ruimte te krijgen voor de Op maandag 13 april, tweede paasdag, is het gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Een betere samenleving, een mooier Middelburg Het streven van de meeste mensen is er op gericht hun leven en leefomge ving te verbeteren en wij als WD zijn daar ook zeer nadrukkelijk mee bezig. In de gemeentelijke politiek spelen al een tijd lang twee dingen, die voor ons van zwaarwegend belang zijn: coffee shops (een eufemisme) en de medi sche zorg: ziekenhuis. Drugsoverlast Over de drugsproblematiek wil ik het standpunt van de WD kort samen vatten. De werkzame bestanddelen van can nabis (THC) hebben een desastreuze uitwerking op de ontwikkeling en het functioneren van hersenen. De scha de die wordt aangericht bij het gebruik door mensen onder de 21 jaar is enorm. Vandaar dat het voor ons onbegrijpelijk is dat de verkoop wordt toegestaan vanaf 18 jaar. Voor pubers heeft een blowtje een aanzui gende werking om hiermee te experi menteren. De schade kan enorm zijn. Dit kan onmogelijk goed zijn voor de volksgezondheid. In Middelburg be- swct omwille van de voorgeschiede nis een loqgbeleid, waar we onze bedenkingen te&^ hebben In het afgelopen jaar'fc - üQrhaa|de. lijke sprake geweest van overlast van een coffeeshop, en terecht dat onze burgemeester Schouwenaar heeft ingegrepen en die tent heeft geslóten. Nu duiken er berichten op dat men opnieuw een pand wil openen voor de verkoop van drugs in de binnenstad. De WD is daar mordicus tegen. Als de ruimdenkers zo nodig een uitlaat klep willen openen, laat ze dat dan op afstand van de jeugd en bewoners doen: aan de rand van stad, en niet in de nabijheid van bijvoorbeeld een bi bliotheek. Maar de nuloptie is beter. Zo kan er beter gecontroleerd worden en heeft de burger en de bezoeker een schone, rustige en vooral volksge zonde prachtige binnenstad. nieuwbouw was het nodig drie linde bomen te verplaatsen. De bomen zijn vorige week enige meters rich ting het kruispunt De Ruyterstraat - Piet Heinstraat herplant. Op dinsdag 14 april is er een openbare vergadering van de commissie straat- naamgeving. Deze vergadering is van 9.00 tot 11.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staat onder andere de naamgeving van twee nog aan te leg gen bedrijventerreinen en de precieze benaming van de weg langs het Arnekanaal, ten zuiden van het spoor. Op Goede Vrijdag 10 april en tweede paasdag 13 april wordt geen huisvuil opgehaald en is het stadskantoor gesloten. Het huisvuil van vrijdag 10 april wordt een dag eerder opgehaald, dus op donderdag 9 april. Het huis vuil van maandag 13 april halen de medewerkers van de gemeentelijke reiniging dinsdag 14 april op. Wij vragen het huisvuil op 9 en 14 april voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde ophaaldata ook op de afvalkalender. Stadskantoor Gemeente Middelburg is gesloten op Goede Vrijdag 10 april en tweede paasdag 13 april. De Sociale Dienst Walcheren en de UWV WERKbedrijf zijn ook op beide dagen gesloten. Ziekenhuis Een schimmig spel rond de medische zorg. Dat ervaren we als we de dis cussie over de ziekenhuisproblema- tiek bekijken. We staan als WD in de gemeenteraad (en ook in de staten van Zeeland) machteloos. De vesti gingvan een nieuw hospitaal is name lijk niet onze bevoegdheid. De twee directieleden zijn net op 1 april - geen grap - opgestapt. Laten we deze nieuwe situatie aan grijpen om alle opties nog eens op nieuw te bezien. In het belang van Walcheren, waar de meeste zorgvra gers wonen (zeker in het zomersei zoen). De WD is duidelijk: Er moet een vol waardig ziekenhuis komen op Wal cheren langs de A58. Of dat nu een collectief of particulier initiatief is laten we nog open. Zorg voor onze inwoners. Volksgezondheid is voor de WD num mer 1. Laten we dat met elkaar eens uit spreken en privébelangen terzijde leg gen. Graag wil ik met u over de genoemde punten verder spreken. Benno Nieuwenhuis Raadslid voor de WD bnieuwenhuis@online.nl Sloop Het Prinsenhofje Ook is op woensdag 15 april gestart met de sloop van de voormalige kleu terschool Het Prinsenhofje. Na de sloop wordt het terrein ingericht als park. Tijdens de sloop kan in de omgeving (geluids)hinder ontstaan. Ook moet rekening gehouden wor den met extra vrachtverkeer voor de afvoer van het sloopafval. Foto: Aart van Belzen Eind vorig jaar heeft de gemeente het ontwerp gepresenteerd voor de President Rooseveltlaan. Het college van B en W stelde het ontwerp in maart definitief vast. Daarin ontbraken de plannen voor de kruising met de Noordweg. Inmiddels zijn ook deze plannen uitgewerkt en besproken met enkele direct aanwonenden. De gemeente stelt voor rondom de kruising met de Noordweg de maxi mum snelheid uit oogpunt van ver keersveiligheid te verlagen naar 30 km/uur en geluidreducerend asfalt (dunne deklaag 1) aan te brengen. Ook geluidsschermen zijn opgeno: men in het ontwerp. Een tekening van de plannen vindt u op www.middelburg.nl onder het kopje Actueel/Projecten/N57. Vanaf 8 april 2009 ligt het ontwerp gedurende zes weken ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. Belanghebbenden kunnen schriftelijk hun zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken bij het colle ge van burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg. Op de pagina's "Informatie van de overheid" vindt u hier meer over. Na afloop van de inzageperiode neemt het college een besluit over de kruising President Rooseveltlaan - Noordweg. Foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 8