Echte liefde overwint alles Springlevend of vast in slaap 2e Paasdag open De betere tuinmeubelen koopt u ook bij: van 12:00 tot 17:00 uur. A EEED303L De Faam Op tweede paasdag krijgt u tegen inlevering van deze bon een leuke attentie. Loungemeubelen,tuintafels en stoelen met een eigen design en een uniek karakter, gewaarborgd met de beste kwaliteit ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Pres. Rooseveltiaan 772 4382 NB Vlissfngen 0118-431278 Woensdag 8 april 2009 - Pagina 54 In Limo hoort Anouk van de notaris dat zij het landhuisje heeft geërfd van de onver wacht overleden Professor Ploffermans (Jan Decleir). Het huisje staat ergens ver weg in het buitenland. Anouk is com pleet verrast, want ze had sinds haar kindertijd niets meer van die rare professor gehoord. Als ze samen met haar vrien dinnen Fleur-, Meike en Moni que aankomt bij het huisje dat ze erfde, blijkt dit een gigan tisch kasteel te zijn. In dat kas teel gebeuren rare dingen. Het lijkt wel of de meiden bespied worden. Als 's nachts de stroom uitvalt, gaan de vrien dinnen op zoek naar de stop- penkast in de kelder. Daar ont dekken ze een geheime gang, die leidt naar een mysterieus dorp waar de tijd stil is blijven staan. In dat dorp valt iedereen steeds in slaap. Alle kinderen zijn er verdwenen, maar daar lijkt niemand zich zorgen over te maken. De strenge dominee Qack Wouterse) en een legertje kwezels waken erover dat er niets verandert in het dorp. En zolang iedereen slaapt, blijft al les uiteraard bij het oude. De meiden zijn dan ook helemaal niet welkom in het dorp. Hun hippe stadskleren en moderne gadgets zijn een doorn in het oog voor de dominee. Terug in het kasteel blijkt Pro fessor Ploffermans springle vend. Hij biecht op dat de hele erfenis een truc was om de meiden naar het kasteel te krij gen. Hij heeft hun hulp nodig om het slaapprobleem in het dorp op te lossen en de kinde ren te zoeken. Oog&Oor Een op zich treurig gege^ ven kan worden uitgewerkt tot iets gevoeligs en moois. Wristcut- ters, de eerste lan ge speelfilm van de Kroatische re gisseur Goran Du- kic, op dvd versche nen bij Filmfreaks, is daarvan een prachtig bewijs. Als Zia zijn polsen doorsnijdt nadat zijn vriendin Desirée hem aan de kant heeft gezet, komt hij in een speciaal hiernamaals te recht. Deze wereld wordt alleen bevolkt door zelfmoordenaars en lijkt sterk o het aardse. Groot verschil is echter dat alles er ka pot en versleten is en vooral dat lachen er als een ernstige zonde wordt gezien. Voor Zia is het er bepaald niet beter op geworden, maar alles verandert als hij hoort dat De sirée zijn voorbeeld heeft ge volgd. Hij vraagt de van oor sprong Russische Eugene hem te helpen bij zijn zoektocht naar zijn ex-vriendin. Die zoektocht krijgt echter een heel ander ka rakter als de liftster Mikal zich bij hen aansluit, ook zij is op zoek. Maar dan naar de mensen die de leiding hebben over deze wereld. Ze houdt namelijk vol dat haar overdosis een ongeluk en geen zelfmoord is geweest. Wristcutters is, zoals ook onder de titel wordt aangegeven, een liefdes verhaal. Clichés zijn ver weg; het verhaal is hoogst origineel een de film is prachtig neergezet. Zwarte humor en een liefdes verhaal gaan hand in hand. Terug in de tijd Wie daarna meer meesterwer ken wil be kijken zou terug n de tijd kunnen gaan met een bij Homes- creen nieuw verschenen dvd-box met vijf meesterwerken van Luchino Visconti. In de box zijn de klas siekers L'Innocente, Ossessio- ne, Rocco e i suci ffatelli, Bellisi- ma en La Terra Trema bij elkaar gebracht. Vijf films die de echte film liefheb ber heel wat uur tjes kijk plezier opleve ren. kom naar onze tuinmeubelshow

de Faam | 2009 | | pagina 74