Open Dag UIIMlJi Hg™ 22 april 18.00 - 20.00 uur www.hz.nl Hogeschool WTZeeland ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Vergankelijk Verleiding Paniek? Voorlichtingsrondes om 18.00 Et 19.00 uur www.hz.nl Hogeschool Zeeland jdWiYhh N fir li 11 De Faam Woensdag 8 april 2009 - Pagina 38 Met Which Bitch? lijkt The View afstand te willen nemen van de debuut- cd Hats Off to the Buskers. Of dat nou toe te juichen valt, ligt een beetje aan je smaak. Wie het rauwe -noem het volkse van de debuut-cd zo wist te waarderen zal teleurgesteld zijn. Wie daarentegen houdt van een meer orkestrale aanpak staat waarschijnlijk te juichen. Nummers als Double Yellow Lines en het al als single uitgebrachte 5Rebbeccas zijn echter nog steeds geschikt om lekker mee te blèren. Doves uit Manchester is terug met hun vierde studioalbum Kingdom of Rust. Op eerdere albums waren eigenlijk nooit nummers te vinden met po tentie voor een single. Op deze cd is dat anders, hou daarvoor bijvoorbeeld het nummer Birds Flew Backwards in gedachten. Al met al ontkom je niet aan de indruk dat er wat veranderd is bij. laten we zeggen dat ze in een hogere versnelling geschakeld zijn. Of misschien is het wel gewoon iets wat vaak het volwassen worden van band wordt genoemd. Fork In The Road, het studio album van singer/songwriter Neil Young is een belangrijk onderdeel van zijn ecologisch project Line/Volt. Young is ook filmmaker en werkt aan een documentaire over hernieuwbare energie voor de auto-industrie. Hij verbouwde hiervoor zijn Lincoln Continental uit '59 tot een 'groene' wagen waarmee hij binnenkort naar de regering in Was hington trekt. Met Fork In The Road brengt hij met maatschappelijk rele vante songs ondermeer het milieu en de financiële crisis onder de aandacht. AÊ3Y- YCWG POfcK ïfi THE CPfli The Veils is vooral een project van Finn Andrews, na de oprichting van de band in 2002 is er van de oorspronkelijke bezetting niet anders over. dat heeft onder andere tot gevolg dat de muziek, naast duidelijk artistiek, wat zwaar op de hand blijft. Dat komt op de nieuwe cd Sun Gangs weer na drukkelijk terug. Toch is er meer dan dat. Af en toe breekt ook de zon spreekwoordelijk door en is er plaats voor sterke rockmuziek. Rustige nummers, het gekerm van Finn Andrews, sfeervolle muziek en stevig geluid gaan hand in hand. The Thermals zijn ook in Nederlandse zalen regelma tig te zien en te horen geweest. En met succes. Wat minder succesvol waren de twee opvolgers van de- buut-cd More Parts Per Million. Daar moet Now We Can See verandering in brengen. Op de nieuwe schijf oriënteren de Amerikanen zich meer op popmuziek dan de garagerock van weleer. Dat zou best eens tot succes kunnen leiden. De vraag is wel of dat succes er is bij de mensen die de debuut-cd zo waardeerden. DANIEL KEHLMANN "ROEM., i: MÊÊËÊcg ROMAN OjIERfDO Als lezer ben je, door de vermel ding 'roman' op het omslag, al op het juiste spoor gezet. Maar na het eerste hoofdstuk kijk je voor de zekerheid toch nog even of je het wel goed hebt ge zien. Even denk je toch met een verhalenbundel te maken te hebben. Als je vervolgens door leest wordt echter snel duidelijk dat aanvankelijk onafhankelijk lijkende verhaallijnen op genia le wijze met elkaar verbonden zijn. Een foutje bij een provider van mobiele-telefoonverkeer heeft veel grotere gevolgen dan je op grond van het eerste hoofdstuk geneigd bent te den ken. Het gaat veel verder dan ie mand die gesprekken voor een ander op z'n telefoon krijgt. Da niel Kehlmann voert het ene na het andere interessante perso nage op in een spel, waarbij be kendheid op een bijzondere manier relatief blijkt te zijn en waarbij duidelijk wordt dat ze kerheden niet bestaan. De vraag dient zich aan of roem vergan kelijk is, of dat alleen de mensen die van roem genieten dat zijn. Daniel Kehlmann, Roem, Querido, 18,95 euro. Toeval bestaat niet. Of wel? In Parlami d'amore is de ontmoe ting tussen de jonge Sasha en de bijna twee keer zo oude Nicole wel degelijk toevallig. Sasha is een gokverslaafde flie refluiter, Nicole een veertiger die niet gelooft dat de liefde haar nog wat kan brengen. Na dat de twee elkaar bij een auto ongeluk hebben leren kennen, ontstaat een wat merkwaardige relatie. Nicole geeft Sasha lessen in verleiding, zodat hij eindelijk zijn jeugdliefde Benedetta kan veroveren. Nicole is ervan over tuigd dat iedereen de kunst van het verleiden kan aanleren. En ze krijgt gelijk, want de lessen hebben resultaat! Alleen is er door de lessen en de tijd die ze ervoor samen waren veel meer gebeurd. Door een wisselend perspectief ervaart de lezer zowel de veran deringen die Sasha doormaakt als die bij Nicole. Terwijl hij de fijne kneepjes van de verleiding aanleert, ervaart zij dat echte liefde toch bestaat. Silvio Muccino Carla Vangeli- sta, Parlami d'amore, Wereldbi bliotheek, 18,50 euro. Bij een brand in een fabriek in Stockholm raakt brandweer man Stefan Almgren zijn adem- luchtmasker kwijt en laat het le ven. Aanvankelijk denken zijn collega's dat Almgren, bijge naamd Almis, in paniek is ge raakt. Maar vooral jeugdvriend Mats Eng (Engen) heeft al snel twijfels. Hij is met Almis het fa brieksgebouw ingegaan en weet zeker een derde persoon ge hoord te hebben, kan die derde persoon Franki Ljungberg ge weest zijn? Franki die ook zo graag bij de brandweer had ge wild maar nooit door de psy chologische test is gekomen. Engen had al z'n twijfels over Franki, maar als hij het met zijn zus Waltraut aanlegt, weet hij het eigenlijk wel zeker. De pa niek slaat helémaal toe als Fran ki, Waltraut én de stiefdochter van jompa Qohnny Karlsson), de laatste van de groep jeugd vrienden, verdwenen zijn. Inger Frimansson portretteert het brandweer leven met veel kemiis van zaken. Inger Frimansson, Mannen met een groot hart, Anthos LT, 19,95 euro. (R Meer weten? Tel: 0115-64 16 00 of e-n»U: info@hz.nl Voltijd Bedrijfseconomie (propedeuse) Commerciële Economie (propedeuse) Management, Economie en Recht (propedeuse) Leraar Basisonderwijs (PABO) dagopleiding Deeltijd Bedrijfseconomie* Commerciële Economie* Management, Economie en Recht* Leraar Basisonderwijs, avondopleiding Combi IVIBO-HBO Economie Leraar Basisonderwijs Volledige opleiding in Terneuzen Studenten, afgestudeerden en medewerkers heten je van harte welkom op de Open Dag op zaterdag 18 april. Zij beant woorden al je vragen over onze opleidingen en de school zelf. Programma Edisonweg 4, Vlissingen Informatiemarkt van 10.30 tot 15.00 uur met o.a. informatie over opleidingen, studie/stage buitenland, student companies, HZ Sport, HZ Cult, studenten verenigingen en huisvesting Voorlichtingsrondes, óók over de nieuwe opleiding Vitaliteits- management Toerisme, om 11.00, 12.30 en 13.30 uur Rondleidingen om 11.00,12.00, 13.00 en 14.00 uur Inloopspreekuur decaan van 10.30 tot 15.00 uur Ook zijn er diverse bedrijven uit het werkveld aanwezig Kijk voor meer informatie op onze site www.hz.nl

de Faam | 2009 | | pagina 58