Preshield Lentekuren: Laat uw auto weer stralen! Jaguar met nieuwe dieselmotoren 7-serie, nieuwe topper van BMW www.2eeuwsautojournaal.nl Het Engelse merk Jaguar staat voor een bijzondere vorm van exclusiviteit. Lentekuur Basic Exterieur 8 APRIL 2009 -PAGINA 18 De winterse beproevingen laten hun sporen na. Gun uw auto een verkwikkende start. Selecteer de Lentekeur die bij uw auto past. Alle modellen hebben een geheel ei gen atmosfeer met vooral fraaie ma terialen en kleurstellingen, dik tapijt, echt hout op dashboard en portierpa nelen en comfortabel meubilair be kleed met de mooiste leersoorten. En ondanks dat het beeld van Jaguar wordt gemoderniseerd, blijven deze basisprincipes behouden. Jaguar heeft vooral motorisch nieuws in de XF-reeks. De bestaande 2.7 liter die sel wordt vervangen door een nieuwe 3 liter, terwijl aan de bovenkant van het programma sprake is van een nieuwe 5 liter V8. Van deze krachtige machine komt er nu ook een variant met supercharger die weer wordt voorbehouden aan de snelle XFR- versie. Met 510 pk en een koppel van 625 Nm heeft die het nodige te ver tellen. De nieuwe V8-motoren krijgen tevens een plaats in de Jaguar XK en XKR, zowel de coupé als de cabrio let. Daarnaast lanceert Jaguar in ons land het Portfolio-programma, een extra luxueuze uitrusting van onder meer de XK en de grote XJ limousine (alleen dit jaar). Daarmee worden de bestuurder en zijn passagiers nog eens extra verwend. Bij de XJ is deze optimale luxe te combineren met de krachtige dieselmotor of de zoevende 4.2 liter V8. Als BMW een nieuw topmodel uit brengt, is deze altijd weer state-of- the-art. Dat betekent dat we in de nieuwste 7-serie alle beschikbare technieken uit autoland terugvinden al dan niet standaard. De vormge ving is wat meer ingetogen dan het vorige model. BMW heeft het onder stel met name een aanzienlijke up grade gegeven. Het elektronisch ge regelde dempersysteem zorgt voor een perfecte afstemming niet alleen afhankelijk van het wegdek, maar ook van de wensen van de bestuur der of passagiers. BMW lanceert op de 7-serie bovendien een sturende achteras die de stabiliteit verder naar een hoger niveau brengt. Natuurlijk kan de klant wpderom kiezen uit de standaard carrosserie of de verleng de L-versie. Daarnaast heeft BMW veel werk gemaakt van haar moto ren, die stuk voor stuk zuiniger zijn dan in de vorige editie. De keuze be staat uit een zescilinder benzine en diesel alsmede een V8, allemaal voorzien van twee turbo's. En al deze fraaie techniek leidt tot een enorm fijn rijdende auto met een maximaal comfort en optimale veiligheid. Prijs: 245,- Interieur Reiniging van interieur Stofzuigen Behandeling kunststofdel en Reiniging opbergvakken en asbakken Volledige wasbeurt Reiniging van de velgen en onderhoud van banden Reiniging van deurdrempel, deurstijlen en scharnierkolommen en behandeling van kunststofonderdelen Interieur Reiniging van kofferruimte Reiniging en behandeling van deurpanelen en dashboard Stofzuigen kunststofdelen en asbakken

de Faam | 2009 | | pagina 52