'Moederdag' voor secretaresses 10% korting Gazelle - Batavus Elektrische fietsen Peter Baaijens ZEELAND Carrière of barrière? Ze zijn gek op onze stranden imicUW! dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Secretaresse is geen vrouwelijke secretaris VOORJAARSACTIE op ALLE fietsen Tweewielercentrum Middelburg Molenberg 63 - Middelburg 0118-633399 www.twcmiddelburg.nl Al meer dan 20 jaar uw fietsspecialist Zeeland verandert voor u, mij en iedereen! www.nieuwzeeland.nu MIJN! ZEELAND Woensdag 8 april 2009 - Pagina 31 Volgens een onderzoek van een vakbond is 99 procent van de Nederlandse secreta resses vrouw. Daarbij komt dat een secreta ris een ander vak heeft. Je vindt ze bij verenigingen en bij de gemeenten en dan zijn het zowel mannen als 'vrou wen. Ze kan niet wachten tot 16 april. Elke derde donderdag van april is het Secretaressedag. Al sinds 1952 is het een traditie in Ame rika; in 1989 is het fenomeen naar ons land overgewaaid. Het initiatief lag bij een toenmalig Secretaresse Magazine, uit zendbureau Starjob, oplei dingsinstituut Schoevers, Fleu- rop en het Bloemenbureau Hol land. Hoewel het initiatief voor al bedoeld is om de secretaresse foto: ed dewaerheut in het zonnetje te zetten, stil te staan bij haar toegevoegde waarde voor de organisatie en voor het imago van het vak, heeft de commercie er van meet af aan een zwaar stempel op ge drukt. De waardering van de baas voor zijn steun en toever laat drukt hij toch vooral uit met een bloemetje of een geurtje en soms een leuk reisje. Ze zijn gek op onze kust; de Duitsers. Niet alleen vanwege het mooie zand, maar ook om het mooie achterland en de vele wandelen- en fiet- senmogelijkheden. En omdat de mensen hier zo vriendelijk zijn. Onze kust krijgt van hen het rap portcijfer 8,3. In 2007 wisten zo'n 1,1 miljoen Duitsers onze stranden te vinden. Vooral bij gezinnen met jon ge kinderen is de kust populair. Vorig jaar lag het aantal gasten uit Duitsland zo'n vijf procent lager; de crisis tekende zich toen al af. Spaargeld spreiden Nederlanders hebben hun geld in de tweede helft van 2008 verspreid over meer banken om de risi co's te spreiden en te profiteren van de hoogste rente. Bovendien staat 57 procent negatief tegen over het onderbrengen van spaargeld een buiten landse bank. Niet voor ambtenaren Het kabinet pleit bij de vakbonden voor loonma tiging, maar met de ambtenaren is vóór de crisis een cao afgesloten tot 2011Daarin is geregeld dat de lonen dit jaar stijgen met 3,4 procent en vol gend jaar met 2,9 procent stijgen. Voor politie agenten bedraagt de stijging 3,3 procent dit jaar en 3,25 procent in 2010. Gezond inkopen Ruim driekwart van de consumenten wil levens middelen die een bijdrage leveren aan de ge zondheid en is bereid om meer te betalen voor dit soort producten. Bijna de helft van de consumen ten koopt regelmatig light -producten, een op de zes koopt regelmatig dieetproducten en suiker vrije producten aan. Autoverkoop 30 procent lager De autoverkopen in februari zijn scherp gedaald. De in februari werden er 34.511 auto's geregis treerd, vorig jaar lag dat aantal nog op 50.326. Dat komt neer op een daling van 31,4 procent. Mobiel internet Steeds meer mensen schaffen een mobiele tele foon aan waarmee ook het internet te bereiken is. Intussen surfen al 1,5 miljoen mensen via hun mobieltje, als dus het mobiel advertentiebedrijf Mads. v Kinderen, Pasen en chocolade eieren. foto: ed dewaerheut Chocolade eieren in alle maten en soorten, paashaasjes en kui kentjes van chocolade al dan niet omhuld door fel gekleurd folie. De etalages en schappen liggen er al weer tijden vol mee. Pasen komt er aan!. De banket bakkers en chocolaterieën draaien overuren, de kassa rin kelt. Pasen is een van die momenten in het jaar dat de winkeliers ex tra omzet maken. Niet alleen daarom is Pasen een vrolijk feest. Christenen vieren de wederopstanding van Jezus, maar Pasen is vooral ook een lentefeest. In vroeger tijden was het voor de boerenbevolking het feest dat het einde symboli seerde van een winterse periode van schaarste. De landbouw gronden werden klaargemaakt voor een nieuwe oogst. Omdat eieren gezien werden als het symbool van de kracht, begroe ven de b.oeren ze in hun velden in de hoop dat die voor kracht voor een goede oogst zouden zorgen. Hun kinderen mochten de ei eren daarna opzoeken, hetgeen nogal wat onrust teweeg bracht bij de hazen in het veld, die het hazenpad kozen. Het is dus niet verwonderlijk dat de kinderen dachten dat de hazen de eieren daar hadden gelegd. Pasen is als christelijk feest dus ook het lentefeest dat onlosma kelijk verbonden is met eieren en paashazen. Je hebt het 'gemaakt' als je een secretaresse hebt. Natuurlijk heeft de directeur een secreta resse en een beetje afdelings hoofd ook. Heel handig, zo'n persoonlijke assistente. Ze houdt je agenda bij, verzorgt de correspondentie, notuleert, ar chiveert en ze neemt altijd als eerste de telefoon op zodat je als baas ongestoord kan werken. In sommige gevallen heeft de secretaresse meer taken, bij voorbeeld het organiseren van een congres of het zelfstandig afhandelen van zaken. En na tuurlijk zijn en de bijna karika turale activiteiten zoals het ser veren van een kopje koffie aan de bezoekers van de baas - soms ook als er geen gasten zijn - en het aanzetten van een knoop. Secretaressen zijn de steun en toeverlaat van de baas en - heel belangrijk - ze behoeden hem voor uitglijders. Ze zijn ook al tijd op de hoogte van zijn ver trouwelijke activiteiten. Reden genoeg dus om deze bijzondere medewerkster een keer per jaar extra te belonen: Op de jaarlijk se secretaressedag. Er wonen straks minder jongeren en meer ouderen in Zeeland En dat gaan we merken! Daarom nodigt de Provincie u uit om mee te praten over de toekomst van NIEUW! ZEELAND. naar het Scheldetheater. Westkolkstraat 16, Terneuzen. Meer informatie en aanmelding op:

de Faam | 2009 | | pagina 31