carina Opstapdag elektrische fietsen op vrijdag 17 april Robbert Boogaard Tweewielers Gezinszak kibbeling Gestoomde makreel De Bandenshop b'j Ervaar het fietsen met de wind mee Probeer GRATIS de elektrische Gazelle en Sparta De koffie staat klaar! U bent welkom van 10.00 - 16.00 uur AANBIEDING WEEK 15 visgilde V1SGILDE HEIJDENS Herinrichting Scheideterrein is uitgewerkt en vastgesteld De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL geldig ven wo. 8 april t/m wo. 15 april 500 GRAM 5,95 Zalmfilet 100 GRAM 1,49 PER STUK 2,95 Scheldestraat 37 4381 RR VLISSINGEN T 0118 41 88 64 www.heijdens.visgilde.nl Goes en Vlissingen Zaterdag 11 april Voor al uw banden, uitlaten, accu's, remmen, schokbrekers en al uw onderhoud van alle merken BAN»EN9IIOP Banden Uitlaten Accu's Hertzweg 30, Middelburg tel. 0118-615126 Noordweg 19- 4356 EA Oostkapel Ie Tel./fax 0118 - 581344 www.robbertboogaardtweewielers.nl Bijzondere treinreis voor kinderen 6100 euro bij Markt Roparun Linedansmiddag Paaseieren zoeken bij Hof Domburg Woensdag 8 april 2009 - Pagina 2 2e paasdag zijn wij gesloten. Zie de voorwaarden in de bouwmarkt. Alleen geldig bij GAMMA Goes en Vlissingen. Goes, Marconistraat 11, tel. 0113 - 251200 Vlissingen, Govert Flincklaan 7, tel. 0118 - 479799 APK-laswerk tegen een laag werkplaats tarief. www.debandenshop.nl VLISSINGEN - Tien kinde ren van acht tot en met twaalf jaar krijgen op woens dag 29 april de kans om plek ken in de trein te ontdekken, waar ze normaal niet mogen komen. Een machinist en een conducteur geven een unieke rondleiding en ver zorgen een gratis treinreis op het traject Vlissingen-Goes. Het is van 13.30-16.30 uur en aanmelden kan tot 22 april: www.vlissingen.nl/jong. MIDDELBURG - De jaarlijk se rommelmarkt van de Ro parun in Middelburg heeft 6100 euro opgebracht. Het was de eerste keer dat deze markt in een hal van de Ge meente Middelburg was. Jon van Rossum vertelt namens de organisatie dat het evene ment zeer geslaagd is. "De eerste uren waren zeer druk en daarna was het gezellig druk. We hadden dit jaar geen verloting, wat te mer ken is in de opbrengst en we kregen minder spullen van mensen om in de Roparun- kramen te verkopen.De oor zaak daarvan is dat we pas op het laatste moment deze hal kregen. De collecte bracht 1000 euro op, de ver huur van de kramen 2600 euro en voor de rest is het bedrag afkomstig van de ver koop van koffie, thee en etenswaren." SEROOSKERKE - Stichting The Country Coast Line Dancers houdt op zondag 12 april een line dansmiddag in Café Olmenruif op Camping Olmenveld in Serooskerke. Het is voor jong en oud en verzoekjes kunnen inge diend worden bij de DJ. Op deze laatste line dansmiddag van het seizoen is er een leu ke verloting. Het begint om 13.30 uur en entree is gratis. DOMBURG - Alle kinderen onder de twaalf jaar worden op maandag 13 april uitge nodigd om onder begelei ding van de muziekband De Sjokkers paaseieren te gaan zoeken in de duinen rondom de watertoren vlakbij vakan tiepark Hof Domburg. Dit jaar is het al de zestiende keer dat dit spektakel is. Vele kinderen gaan jaarlijks op zoek naar de verstopte gou den en zilveren eieren en kunnen daarmee vele prij zen winnen. Er zijn dit jaar weer 2000 eieren verstopt en het is daarmee de grootste paaseierenzoektocht van Zeeland. Het verzamelpunt is het Centrumplein van va- kantiepa'fV-ffof- Domburg aan de Schelpweg 7 in Dom burg, waar ouders en kinde ren zich om 10.15 uur dienen te verzamelen. De prijsuit reiking is tussen 12.80 en 13.00 uur. Er moet wel bege- leiding bij de deelnemende kinderen onder -de acht jaar aanwezig zijn- Deelname is geheel gratis. Walcheren moet plastic afval houden VEERE - "Het college van B&W van Veere wil dat de inwoners zelf hun plastic naar een ondergrondse container brengen. Die is te vergelijken met een glas bak, maar wel aanzienlijk groter", vertelt wethouder Jan Bostelaar. Vanaf 1 janu ari 2010 zijn gemeenten verplicht om kunststof ver pakkingsafval te scheiden van de rest van het afval. De gemeenteraad van Veere moet nog goedkeuring geven. Die kan er ook voor kiezen dat het plastic bij de woningen wordt op gehaald. Jan: "Nadelen zijn dat het ophalen met een aparte vuil niswagen en mannen erachter die de zakken ophalen, veel meer kost dan het verzamelen in de ondergrondse containers." Hij vindt de verplichting om het plas tic te scheiden van het overige af val een goede zaak. "Zo kan het hergebruikt worden." Onder gronds inzamelen is ook prijzig. De kosten van levering en plaat sing van de glas en kunststofcon tainers in Veere kosten 570.000 euro; het leegmaken van de con tainers kost jaarlijks 26.000 euro en voor het onderhouden van de ondergrondse containers moet nog eens 28.500 euro neergeteld worden. Per inwoner moet Veere ieder jaar 1,50 euro bijleggen. "Een dure inzamelingsmethode invoeren ondanks dat er geld bij moet doen we omdat het een ver plichting is. En als wij het niet snel invoeren, dan loopt Veere de opstartpremie van 20.000 euro mis. Ik verwacht dat wij in sep tember het plastic apart gaan in zamelen", stelt Jan. In Middel burg mogen de inwoners zelf kenbaar maken wat ze willen. Wethouder Huub van Klinken: "Wat denken ze van de twee ver- Vanaf 1 januari I 2010 moeten alle I Nederlandse ge-j meenten op een 1 of andere manier 1 plastic gaan schei-' den van het andere vuil. De onder- grondse containers! blijken favoriet, inza melen kan ook huis aan1 huis of achteraf in naschei- dingsinstallaties. In Zeeland is dat laatste nog niet mogelijk. De hoeveelheid flesjes, fla cons, patatbakjes, tasjes, fo lies, fritesbakjes en al het an dere plastic is gigantisch. Dankzij recycling krijgt het verpakkingsmateriaal een nieuw leven. Het wordt grondstof. En is te gebruiken voor bijvoorbeeld fleecekle- ding, tennisballen, speelgoed of mobiele telefoons. schillende inzamelingssystemen: maandelijks huis aan huis opha len of een ondergronds brengsys- teem. Plastic op straat zetten heeft een nadeel. Het waait mak kelijk weg." Middelburg krijgt voor een ton ingezameld plastic 475 euro. Als Middelburg kiest voor ondergrondse inzameling, dan kost dat 300.000 euro aan in vesteringen. De containers zou den dan eind dit jaar in gebruik worden genomen. "Het Vlissing- se college van B&W geeft de voor keur aan ondergronds inzame len. Als het gemeentebestuur in stemt dan begint het 1 januari. Er verschijnen inzamelpunten bij bestaande ondergrondse vuil containers. Op plekken waar de containers niet zijn komen inza melpunten bij glasbakken", ver klaart gemeentevoorlichter San- der de Schepper. VLISSINGEN - Het college van B&W heeft het Ontwik kelingsplan Tijdelijk Gebruik Scheideterrein vastgesteld. Dit is nu verder uitgewerkt in een uitnodigende herinrich ting van het gebied. Deze maand zijn er twee informa tiebijeenkomsten voor om wonenden en ondernemers. Het gebied tussen de west kant van de Machinefabriek en het centrum wordt inge richt als een openbaar stad spark. De rest van het terrein krijgt een opvallende groen voorziening, maar blijft voor lopig gesloten voor publiek. Er komen verschillende voet en fietspaden, die het Schel- dekwartier met de binnen stad verbinden. En er zijn plannen voor een uitkijktoren met een expo- en informatie ruimte en een horecakiosk. Ook activiteiten met een cul tuur en recreatief karakter. Op 21 april om 19.30 uur is er een informatiebijeenkomst voor omwonenden en op don derdag 23 april om 13.00 uur voor ondernemers. Beide in het stadhuis van Vlissingen. LAND Landschapsarchitec ten houdt een presentatie over de inrichting en project leider Onno Bakker over het totale project.

de Faam | 2009 | | pagina 2