www.middelburg.nl Goed gebruik voorkomt overlast! Alweer twee maanden afvalpas Het woord aan raadslid Yilmaz Qoban dé Weekkrant ALT IJ D ACTUEEL; DEWEEKKRANT.NL Vragen of klachten? (0118)67 53 22 www.middelburg.nl De Faam Woensdag' i april 2009 - Pagina 9 Sinds februari dit jaar is de vuil niszak definitief uit het straat beeld van de Middelburgse binnenstad verdwenen. Afval gaat nu in de ondergrondse afvalcontainers die bewoners 31 keer per maand kunnen openen met hun pas. Na twee maanden zijn alle zogehe ten kinderziektes verholpen en wer ken alle containers naar behoren. Vooral de eerste weken was er nog wel eens een enkele container die weigerde open te gaan en werd van sommige passen het tegoed niet afgeschreven. Dankzij meldingen van alerte gebruikers, hebben we dit allemaal kunnen oplossen. Over het algemeen houdt iedereen zich prima aan de regels die bij de pas zijn verstrekt, maar soms zit er toch nog wel eens een trommel verstopt. We verzoeken u dan ook vriendelijk grote, losse, stukken afval klein te maken en in een zak in de container te deponeren of, bij voorkeur, aan te bieden bij de milieustraat. Een andere tip die we u willen mee geven is uw afval niet op te sparen, maar verdeeld over de week aan te bieden. We ledigen twee maal per week en merken vaak dat de ene keer vrijwel niets in de container zit en de andere keer, meestal na het weekend, propvol zit Een volle of verstopte container is overigens geen excuus om vuilniszakken naast de container te plaatsen. U kunt uw afval dan aanbieden bij één van de andere containers in de buurt. Welke containers dat voor u zijn stond in de brief die u van ons heeft gekregen of kunt u nalezen op www.middelburg.nl milieu en afval ondergrondse afvalcontainers. Tegen zakken die naast de contai ner worden geplaatst zal streng worden opgetreden. Voorkom een onnodige boete, maar nog belang rijker: houd Middelburg schoon! CRISIS De meeste mensen hopen, dat na deze financiële crisis, alles weer nor maal wordt, zoals het vele jaren was. De kranten van de laatste weken heb ben het over de goede oude tijd van steeds meer geld verdienen, die voor bij is en voorlopig ook niet terug zal keren. Dat betekent dat wij aan het begin van een ommekeer staan, omdat onze manier van leven, alsmaar meer, alsmaar groter, niet gedekt wordt door de werkelijkheid. Onder deze crisis spelen nog een paar ande re crises die te maken hebben met het verder leven op deze aarde, zijn grond stoffen, het voedsel en de verdeling van de rijkdom. Alleen wanneer wij in een confrontatie met deze supercrisis onze manier van leven kunnen aanpassen, is een wen ding mogelijk. Dat geldt voor de wereld- en landelijke politiek en ook voor u en mij hier in Middelburg. Maar voorlopig krijgt de patiënt antibioticum toegediend om de crisis te bezweren en vrolijk op dezelfde weg verder te gaan. Bereidt u zich dus rustig voor op de dingen' die nog komen gaan. Ondertussen houden wij onze zaken in Middelburg op orde en kijken elkaar eens goed in de ogen over de weg die Foto: Jan Koole voor ons ligt. Neem afstand van de ik- cultuur en hebberigheid, wij moeten juist ons sterk maken met het wij-cul tuur, proberen te delen met anderen. Middelburg en haar bewoners moeten kijken hoe wij met elkaar verder gaan. Probeer elkaar te woord te staan. Middelburg heeft nog veel meer te rea liseren en problemen op te oplossen. Wij moeten ons niet bezig houden met nutteloze en maatschappij-verslechte rende zaken zoals coffeeshops. De laatste dertig jaar woon ik in Middelburg Zuid. Ik ben niet geboren in Middelburg maar wel getogen. Ik vind dus dat ik een (generaliserende) mening mag hebben over de inwoners van Middelburg. Middelburgers zijn mijns inziens niet alleen maar harde werkers, maar ook beroepsmoppe raars. Als een Middelburger niet mop pert, is er pas iets mis. Middelburgers dragen het (goede) hart op de tong. De gemeente Middelburg wil graag de positieve en negatieve mening van bewoners weten, vooral nu in crisistijd. Zij zijn immers het best op de hoogte van het reilen en zeilen in de wijken. Daarom moeten zij hun stem laten horen. Alle inspraak- en participatiemo gelijkheden staan precies vermeld op de website van Middelburg. Vindt u het moeilijk daar uw woord kwijt te kunnen, neem dan gerust contact op met uw volksvertegenwoordigers. Natuurlijk houd ik mijzelf ook nadrukkelijk aanbe volen om van u te horen. Yilmaz Coban CDA Middelburg Coban65@zeelandnet.nl r Op dinsdag 31 maart vangen de werkzaamheden aan voor het planten van zes esdoorns op het voorplein van het station aan de Kanaalweg. Zowel links als rechts van de hoofdin gang van het stationsgebouw worden drie esdoorns geplant met een onder linge afstand van acht meter. De esdoorn, Acer pseudoplatanus Ne- genia", is een krachtig groeiende boom met een breede piramidale kroon. De bladeren worden vrij donkergroen. De bomen die geplant worden zijn omstreeks twintig jaar oud en hebben een omvang van vijftig zestig cm. De voorbereidende werkzaamheden zoals grondverbetering en drainage beginnen dinsdagmorgen. In verband met de verkeersdoorstroming over dag, worden de werkzaamheden waar bij de rijbaan gebruikt moet worden, 's avonds uitgevoerd. Tussen de bomen worden banken geplaats. Op Goede Vrijdag 10 april en twee de paasdag 13 april wordt geen huisvuil opgehaald en is het stads kantoor gesloten. Het huisvuil van vrijdag 10 april wordt een dag eerder opgehaald, dus op don derdag 9 april. Het huisvuil van maan dag 13 april halen de medewerkers van de gemeentelijke reiniging dinsdag 14 april op. Wij vragen het huisvuil op 9 en 14 april voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde ophaaldata ook op de afval- kalender. Stadskantoor Gemeente Middelburg is gesloten op Goede Vrijdag 10 april en tweede paas dag 13 april. De Sociale Dienst Walche ren en het UWV WERKbedrijf zijn ook op beide dagen gesloten. Foto: Aart van Belzen In december 2010 wordt de N57 geo pend. De wegenstructuur in Middelburg wordt op verschillende punten aange past om aan te sluiten op deze nieuwe weg. Ten zuiden van het Kanaal door Walcheren volgt de N57 ruwweg het traject van de huidige Nieuwlandseweg. Ter hoogte van het kruispunt Volta- weg/Elektraweg komt een op- en afrit. De Ampèreweg wordt daarom verlengd tot aan de N57. Op donderdag 2 april, van 17.00 tot 18.00 uur is er in de kantine van het gemeentelijk Realisatiebedrijf aan de Waldammeweg 11, een informatiebij eenkomst voor gebruikers van Ar- nestein. Medewerkers van de gemeen te Middelburg en Royal Haskoning ver tellen daar hoe de verlengde weg er uit komt te zien. Bent u ook geïnteresseerd in de plannen? U kunt de tekeningen elke werkdag tij dens kantooruren inzien bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De tekenin gen liggen daar zes weken ter inzage, van 2 april tot en met 13 mei 2009. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijg baar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Pascal Geldof, telefoonnummer (0118) 67 56 81. VOORKOM EEN Plaats GEEN vuilniszakken, grof vuil en ander afval naast de container. Sluit na gebruik inwerpklep goed

de Faam | 2009 | | pagina 9