A f r Raadsvergadering in Stadskantoor Y Verkeershinder in weekend van 4 en 5 april De Valys-pas Gemeentegids in de bus Bezoekerskaart nu vier jaar geldig Bewoners Kiezen Kunst! de Weekkrant PftiFaam AJLTI! D ACXU EEtl d> E*eraM«Aön«M yype^ajö- i Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Cliënten met een WMO-indicatie collectiefvervoer kunnen een Valys- pas aanvragen. Voor korte afstanden is er in veel plaatsen de regio taxi. Als u verder van huis wilt, is er Valys. Met Valys krijgt u voor een aantrekkelijk tarief taxivervoer dat u veilig en zeker naar uw bestem ming brengt. Om van Valys gebruik te kunnen maken heeft u een Valys-pas nodig. U komt in aanmerking voor een Valys-pas als u over één van de vol gende documenten beschikt: - Een kopie van uw beschikking dat u recht heeft op Wmo-vervoer - Een kopie van uw beschikking dat u recht heeft op een Wmo-rolstoel of scootmobiel - Uw gehandicaptenparkeerkaart - Een OV-begeleiderskaart Beschikt u over één van deze docu menten, dan kunt u de Valys-pas aanvragen voor 6,80. U krijgt dan afhankelijk van uw situatie een per soonlijk kilometerbudget waarmee u voor 0,16 per kilometer kunt rei zen. U mag bij Valys één begeleider gra tis meenemen en nog maximaal drie reisgenoten mogen mee voor het zelfde kilometertarief. Indien uw per soonlijke kilometerbudget op is, kunt u Valys blijven gebruiken voor 1,13 per kilometer. Voor meer informatie over Valys en voor het aanvraagformulier voor de Valys-pas kunt u terecht op www.valys.nl. U kunt het aanvraag formulier ook persoonlijk afhalen bij Porthos aan de Sint Sebastiaan- straat 12. Afgelopen week is de gemeentegids Thuis in Middelburg 2009' bezorgd in de gemeente Middelburg. Een handig boekje waarin gemeentelijke informatie staat vermeld, maar ook niet-gemeentelijke informatie, zoals de adressen van scholen, sportvere nigingen en huisartsen. Heeft u aan het einde van de week de gids nog niet ontvangen? Bel dan naar Communicatie voor een exemplaar, telefoon 67 54 49. De gemeente gids is ook verkrijgbaar op het stadskantoor. Sinds 2002 verstrekt de gemeente Middelburg bezoekerskaarten aan bewoners in de binnenstad. Met de bezoekerskaart kunnen zij de auto van hun visite tegen een gereduceerd tarief van 0,25 per uur parkeren in zone 2. De bezoekrspas was voorheen slechts één jaar geldig, dit is onlangs verlengd tot vier jaar. Bewoners moeten er zelf voor zorgen dat zij de kaart tijdig ver nieuwen. De gemeente verstrekt maximaal één bezoekerskaart per woonadres. De kaart is verkrijgbaar aan de balie in het stadskantoor tegen een borgsom van 22,50. Het opwaarderen van de bezoekerskaart kunt u zelf bij de par keerautomaten. Hiervoor hoeft u dus niet naar het stadskantoor te komen. Per jaar kunt u 75 op uw bezoekers kaart storten, wat overeenkomt met 300 uur parkeren. Voor meer informatie kunt u een folder afhalen bij de balie in het stadskantoor. Ook is de folder te downloaden van onze website, www.middelburg.nl. De gemeente Middelburg wil in zes wijken van de stad nieuwe kunstwer ken realiseren. In de openbare ruimte moet vernieuwende kunst van hoge kwaliteit komen, in samenwerking met de buurtbewoners. Dit jaar presenteert de Stichting Beeldende Kunst Middelburg aan de bewoners van Mortiere, Middelburg Zuid en Sint Laurens speciaal voor hen ont worpen nieuwe schetsen voor een kunstwerk in de wijk. In 2008 kozen de inwoners van Klarenbeek, Veersepoort en Nieuw Middelburg hun favoriete ontwerpen van vooraanstaande kunstenaars. Mo menteel wordt er hard gewerkt aan de daadwerkelijke realisatie van de geko zen werken in die wijken. Vorig jaar zijn de wensen van de bewo ners geïnventariseerd. Bij de ideeën die op deze manier zijn verzameld, heeft de commissie kunst in de open bare ruimte van Middelburg passende kunstenaars gezocht. Buurtbewoners van de Mortiere, Mid delburg Zuid en Sint Laurens kunnen nu hun favoriete werk voor hun wijk uitkie zen. Alle ontwerpen worden tot en met 5 april gepresenteerd in een tentoon stelling in De Kabinetten van De Vleeshal, Zusterstraat 7. In deze ten toonstelling vindt u onder meer ma quettes en achtergrondinformatie. Ter plaatse kunnen de wijkbewoners hun stem uitbrengen. Het stembiljet kan ook per post wor den verstuurd aan de Stichting Beel dende Kunst Middelburg, Postbus 201, 4330 AE, Middelburg. Stembiljetten kunnen niet worden ingeleverd op een locatie in de wijk. Op 28 april wordt bekendgemaakt wel ke ontwerpen de meeste stemmen kre gen. De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 6 april bij elkaar voor haar maandelijkse vergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 9. Opening, mededelingen en vaststelling agenda Vaststelling notulen raadsvergadering 2 maart 2009 Ingekomen stukken Goedkeuring ontwerpbegroting 2009 Archipelscholen Actualisatie integraal huisvestingsplan onderwijs 2009- 2030 Huisvesting VMBO en techniek breed voorziening s.g. Nehalennia Zienswijze op le begrotingswijziging 2009 gemeenschap pelijke regeling Sociale Dienst Walcheren (SDW) Vaststellen verordening Langdurigheidstoeslag SDW Instemmen evaluatie en aanpassing Walchers archeologie- beleid en evaluatie Walcherse Archeologische Dienst 10. Medewerking verlenen aan verzoek om wijziging bestem mingsplan Koudekerkseweg 173 11. Bezwaar niet toekennen planschadevergoeding 12. Verzoek bouw 2e dienstwoning Calandweg 2B in Arnemuiden 13. Beschikbaar stellen krediet voor aankoop van weiland met opstallen aan het Wegje van Blok 14. Instemmen vernieuwde Verordening Wet inburgering (aan bodverordening) 15. Aan-en verkoop diverse percelen grond aan de Muidenweg in Arnemuiden 16. Vaststellen herziening exploitatieopzet Veersepoort 17. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2009 Op de radio Radiozender Coolfm is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luiste ren naar het verloop van de raadsvergadering van 6 april en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 10 april van 20.00 tot 22.00 uur. Herhaling op maandag 13 april, eveneens om 20.00 uur. De werkzaamheden aan de N57 zijn in volle gang en liggen goed op schema. Soms kunt u echter hinder ondervinden van de werkzaamheden. Bijvoorbeeld in het weekend van 4 en 5 april. In dat weekend gebeurt er, net als een paar weken geleden, van alles rondom het spoor en de Kieverskerkseweg. Voor de aanleg van de nieuwe N57 moet er een spoor viaduct komen in de lijn Vlissingen-Goes. Het spoorvia duct wordt momenteel gebouwd aan de zuidkant van het spoor. In het weekend van 4 en 5 april wordt het viaduct op zijn plek gezet. Gevolgen voor het wegverkeer Als gevolg van de werkzaamheden is de Kieverskerkse weg op 3 april vanaf 21.00 uur afgesloten. Autoverkeer De wegafsluitingen in het kort tussen Arnemuiden en Middelburg moet daarom omrij den via de A58. Hulpdiensten kunnen wel gebruik maken van de Kieverskerkseweg. Voor fietsers is de weg afge sloten, maar zij worden met een bus naar de andere kant van de Kieverskerkseweg vervoerd. Ook de spoorweg overgang Nieuwlandseweg is in het genoemde weekend tweemaal een uur afgesloten. De omleidingroutes wor den met gele borden aangegeven. Weggebruikers kunnen voor meer informatie bellen naar Rijkswaterstaat, telefoon 0800-8002. Geen treinverkeer op 4 en 5 april Op zaterdag 4 en zondag 5 april rijden er geen treinen tussen Goes en Vlissingen. De Nederlandse Spoorwegen zet bussen in. Kijk voor meer informatie over het ver vangend busvervoer op www.ns.nl of www.prorail.nl/ zeeuwselijn of bel naar 0900-9292 0,70 p.m.). Waar wordt gewerkt? Rondom het spoor bij de Kieverskerkseweg en spoorovergang Nieuwlandseweg Wat wordt daar gedaan? Plaatsen van een spoorviaduct Welke wegen zijn afgesloten? Kieverskerkseweg (tot aan de rotonde bij de Nieuwe Kieverskerkseweg) Grenadierweg (tot aansluiting Kuipersweg) Westelijk deel van Arnesteinweg Spoorovergang Nieuwlandseweg (tweemaal een uur) Wanneer heb ik er last van? Van vrijdag 3 april vanaf 21.00 uur tot maandag 6 april om 7.00 uur. Waar kan ik terecht voor meer informatie? Kijk op www.rijkswaterstaat.nl of bel met de informatielijn van Rijkswaterstaat 0800-8002 Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2009 | | pagina 8