"TIJDENS DE OORLOG BEWAARDEN WE IN ZO'N KAST ONZE BLOEMBOLLEN." Rampscenario achter de hand Oma MAWmn^apefaam WfjfW AM8Wëi& BijvH* 1M jfljlNjf! N L Kuist (Zeeuws-Vlaanderen) ALLE ZONDAGEN OPEN MORRES INSPIREERT door marcel van der voort VLISSINGEN - "Ondanks de werkzaamheden aan de dijk verwacht ik dat de slaaphuisjes op het Vlis- singse Nollestrand vanaf vrijdag 24 april in gebruik worden genomen. De dag huisjes volgen op vrijdag 1 mei. Mocht het anders lo pen, dan gaat er een ramp scenario in werking en an nuleer ik. Maar dat doe ik pas op het allerlaatste mo ment", meldt exploitant Leendert van Nieuwen- huyzen. De opstelling van de huisjes is door de werkzaamheden aan de duinen en het strand dit jaar anders. De slaaphuisjes staan in het midden, rechts daarvan een groep daghuisjes en achter de slaaphuisjes komt eveneens een aantal daghuisjes. Dat wordt dus even wennen voor de huurders van de daghuisjes, die vorig jaar nog een mooi uit zicht hadden. Leendert: "Ik heb te maken met verschillende be langen, maar wil bovenal de gasten tevreden stellen. Dat is een moeilijke taak. Bouwvak kers hebben met hun machines elektriciteitsleidingen kapot ge trokken. Ook de vondst van munitie zorgt voor vertraging. Daarom moet ik mijn werk zaamheden constant bijsturen. Ik verwacht dat er hard wordt doorgewerkt en de mensen in elk geval via de Nolledijk bij de huisjes kunnen komen. Ik ga er vanuit dat dan alles veilig is. Er zullen voor kinderen geen on veilige plekken in de directe omgeving zijn", verzekert Leen dert. In speeltuin De Oude Stad in Vlissingen is vanaf vandaag (woensdag) iedereen weer van harte welkom. Er zijn drie nieu we toestellen geplaatst en de trampoline is vernieuwd. Bo vendien trakteert woningbouw vereniging L'Escaut iedereen op een versnapering. Speeltuin Lammerenburg in Vlissingen is inmiddels ook alweer open. Hier is in de kleuterhoek een hagelnieuw wiptoetstel in de vorm van een motorfiets ge plaatst. NieuwSpeelLand in Nieuw en Sint Joosland heeft half maart tijdens de gezamen lijke klusdag de speeltuin flink onderhanden genomen. Toe stellen zijn van een nieuw verfje voorzien, reparaties zijn uitge voerd en de struiken zijn ge snoeid. In NieuwSpeelLand is het seizoen inmiddels van start gegaan. Bij speeltuin 't Meiveld in Middelburg, al vanaf februari geopend, komen zeker nog nieuwe toestellen dit jaar maar deze worden in de loop van het seizoen aangeschaft. Speeltuin De Souburgt in Oost-Souburg is helaas nog niet geopend. Op dit moment is het bestuur bezig met vernieuwing van de speel tuin en door de vorstperiode zijn de werkzaamheden nog niet voltooid. Bij speeltuin 't Meiveld vervelen kinderen zich nooit. foto: wieny de brabander VLISSINGEN - Nadat er in de wintermaanden door veel vrijwilligers hard is ge werkt in de diverse speel tuinen op Walcheren, ope nen de meeste speeltuinen nu in het voorjaar weer hun deuren. Heerlijk voor de kinderen én voor hun ou ders. Industrieterrein Tol-Morres. Industrieweg 2, 4561 GH Hulst, Zeeuws-Vlaanderen, Tel. 0114-388 388. Alle dagen open van 10 tot 18 uur. Actie loopt tot en met 19 april. Ondanks de werkzaamheden voor Zwakke Schakel Nolle-Westduin komen de strandhuisjes er dit jaar. foto: martin de vriend

de Faam | 2009 | | pagina 5