Walcheren Kleding van hennep Jubilerend ondial Vogel Uitspanning Oranjezon Lekker eten bij Hij en Ik Chinese geneeskunde ifris Uit het Zakenhart van... ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Vlindertuin Berkenhof vernieuwt Inloopdag bij Avifit La Forma deweekkrant.nl Sixties bij hotel restaurant Piccard De kleding is milieuvriendelijk en duutzaam 19 Dansavond van Dansschool Bras TwriM'WrTiii De Faam Vyoensdag 1 aqril 2009 - Pagina 26 Mest nu over randje John, Nino en Natasja de Bruijn. foto: leon janssens VROUWENPOLDER - Van daag 1 april bestaat Uitspan ning Oranjezon aan de Ko ningin Emmaweg in Vrou wenpolder tien jaar. Om dat te vieren is er op 4 en 5 april een feestmenu voor een leu ke prijs. "Wij zijn toen nieuw gestart met een café en een tosti-ijzer", zeggen eigenaars John en Natasja de Bruijn, "Later is het restaurant ver groot en gemoderniseerd." Uitspanning Oranjezon heeft een bijzonder fijn térras en een grote speeltuin. In de grote schuur, geschikt voor vele doeleinden zoals fees ten, staan speelautomaten. Tevens mini-camping. Info: 0118-594735 en www.uit- spanningoranjezon.nl DOMBURG - "Het zat er bij mij al vroeg in om iets voor mezelf te beginnen." Ri chard Bimmel is sinds fe bruari de nieuwe eigenaar van Grand Café Restaurant Hij en Ik aan 't Groentje 3 in Domburg. Hij veranderde de kleuren en creëerde daarmee een warme sfeer. Hij werkt met streekproduc ten lamsoor, zeekraal, lams vlees en met een gevarieerd weekmenu. Vis, vlees, vege tarisch en pasta's. Lunch wordt geserveerd tussen 11.00 en 17.00 uur de diner- kaart de hele dag door. Of gewoon een lekkere kop koffie. Rolstoelvriendelijke entree. Tel: 0118-581436 en www.hijenikdomburg.nl Richard Bimmel is eigenaar van Hij en Ik. Met acupunctuur is veel te bereiken. foto: leon janssens OOST-SOUBURG - Praktijk voor Chinese Geneeskunde Visser in Oost-Souburg be staat twintig jaar. En Juul Vis ser is, na vier jaar studie, ge specialiseerd in acupunc tuur. "Het is een aanvulling op de reguliere medische be handeling. Hooikoorts wordt bij voorbeeld met pillen be handeld; met acupunctuur kan dat zonder pillen. Acu punctuur kan veel klachten wegnemen, dat wordt per in dividu bekeken. Het zenuw stelsel luistert goed naar acu punctuur en geeft bijzonde re effecten." Visser is inge schreven bij de beroepsver eniging. Alleen op afspraak, Amstelstraat 49, telefoon 0118-490084. foto: wieny de brabander KWADENDAMME - Vlinder tuin restaurant Berkenhof in Kwadendamme staan dit jaar in het teken van vernieu wing. Een nieuwe website, zaal, interieur met prachtig meubilair en een nieuwe chefkok Björn. De totale ho- recacapaciteit bij Berkenhof bedraagt nu tweehonderd stoelen. "Zelfs in crisistijden blijven mijn rondleidingen gratis. Ik doe dit met liefde", stelt eigenaar Johan Antes. De berkenhof is te vinden aan het Langeweegje 10a. meer info; www.vlindertuin- deberkenhof.nl. GOES - Bij Avifit la Forma kan met een persoonlijke aanpak overgewicht aange pakt worden. Nieuw is de proslimelt behandeling: vet- verwijdering door geluids golven. Op 4 april is er van 10.00-14.00 uur een inloop dag aan de 's Gravenpolder- seweg 4 in Goes om alle mo gelijkheden te bekijken. Sje eigen wereld op MIDDELBURG - De Mi- lieuWinkel in Middelburg heeft haar assortiment kle ding uitgebreid met kleren gemaakt van hennep en bamboe. Op donderdagen van 10.00 uur tot 13.30 uur wordt een deel van de col lectie van Natural Wear uitgestald. dingsmiddelen. Bovendien verbetert de hennepplant door zijn lange wortels de bodem structuur, waardoor ook het bodemleven wordt gestimu- Kleding van hennep is milieu vriendelijk en duurzaam. Het zit comfortabel, ventileert en werkt ook isolerend. Hennep kan op een biologische manier worden verbouwd. Dit houdt in, geen gebruik van kunst mest en chemische bestrij- leerd. Als je het maken van een hennep t-shirt vergelijkt met het maken van een katoenen, bespaar je met hennep ruim drieduizend liter water. Bij de katoenteelt worden tevens veel bestrijdingsmiddelen gebruikt, die ook terecht komen in het grondwater en in het drinkwa ter. Het is dus belangrijk om op zoek te gaan naar alternatie ven als biokatoen of dus an dersoortige vezels, zoals hen nep en bamboe. Wees niet bang, de kleding is geen bij product van drugs. Voor het telen van hennep voor vezels wordt namelijk gebruik ge maakt van cannabissoorten met een heel laag THC-gehal- te. De geschiedenis van hen nep in Nederland gaat duizen den jaren terug. De stengel van de hennep plant levert één van de sterkste natuurlijke vezels ter wereld. Dit wordt gebruikt om bijvoorbeeld touw, textiel en papier van te maken. door marcel van der voort Boeren kwaad vanwege verscherpte mestregels. zien is dit noodzakelijk wat be treft het milieu en is volgens de land- en tuinbouworganisatie ook verantwoord. Wat betreft het fosfaatgebruik zal het voor ver schillende bedrijven lastig wor den om de bodemvruchtbaar heid op peil te houden. "Een landbouwer mag een klein beetje gebruiken bij de teelt van groen- bemesting. Dat is het groen dat hij na de oogst kweekt en later omploegt om het percentage or ganische stof in de grond te ver hogen", vertelt Peter. Het nieuwe actieprogramma Nitraatrichtlijn draait vooral om normen en voorschriften voor stikstof en fos faatgebruik in de periode van 2010 tot en met 2013. Voor de boeren is dat een complex pakket dat uit talloze onderdelen be staat." Wat vinden de Walcherse boeren ervan? Peten "Iedereen ervaart de regels als te scherp." Even later voegt hij eraan toe: "Het gevoel heerst dat het nu doorgeslagen is. De eisen zijn zo scherp dat de boeren vinden dat het niets meer met het milieu te maken heeft, maar het een rechtstreeks gevolg van de fout, het mestoverschot, elders in Nederland is. VEERE - "Voor de landbou wers op Walcheren zijn de re gels aangescherpt Ze mogen het land minder bemesten dan voorheen. In de loop van de jaren is het alsmaar kari ger geworden", verklaart Pe ter de Koeijer van de Zuidelij ke Land- en Tuinbouworga nisatie (ZLTO). Hij geeft uit leg over het nieuwe mest- en minera- lenbeleid. "De landbouwers hebben een mest- handboek en per gewas zijn er nor men. Deze nieuwe regels zijn over het randje om optimaal te kunnen produce ren. Vanwege mestover schot in Oost-Nederland moet dit van Europa. ZLTO wil dat de mestnormen verruimd worden, want als het zo doorgaat gaan de boeren op Walcheren minder omzet maken", waarschuwt Pe ter. Afhankelijk van grondsoort en aard van de bedrijfsvoering zullen sommige boeren het met minder mineralen moeten doen, terwijl anderen de komende ja ren flexibeler met meststoffen kunnen omgaan. Wat betekent dit voor de landbouw op Walche ren? Peten "Het wordt kunst en vliegwerk om nog langer optima le opbrengsten te krijgen. Vanaf 2010 komt er meer gebruiksruim te voor stikstof voor akkerbou wers op klei. Teeltechnisch ge- MIDDELBURG - Mondial Vogel Verhuizingen zet de tachtigste verjaardag luister bij door twee gratis verhuizingen weg te geven. Uit een trek king door de notaris kwa men het echtpaar Bal, verhuisd naar Woon- goed-complex Olmenhof, en mevrouw De Kramer, verhuisd naar Woon- goed-complex Stromen- V' wijk aan de Keetenstraat, als winnaars uit de bus. Di recteur Hans Haverkort kwam persoonlijk langs om de cheques te overhandigen. Ui teraard waren de Middelburgers uiterst tevreden en blij verrast met deze bijzondere prijs. In de loop van dit jaar geeft Mondial Vogel Verhuizingen nog meer Cr Mevrouw Kramer kreeg van Hans Haverkort een mooi cadeau. gratis verhuizingen weg. Mon dial Vogel Verhuizingen is in Zeeland niet alleen de grootste projectverhuizer en verhuizer van zorginstellingen maar ook gespecialiseerd in het verhuizen van kunst en museale transpor ten. www.mondial-movers.nl VLISSINGEN - Bij hotel-res taurant Piccard in Vlissingen is 4 april een thema-avond back to the 50ties 60ties. De hele avond komen oude nummers voorbij tijdens het optreden van de DJ drive-in show. DJ's Hans en Maikel hebben de leukste tracks uit die tijd afgestoft en verzeke ren dat er heerlijk gedanst kan worden op rock'n'roll, bigband nummers en Fran se chansons. De dresscode is fifties sixties. Reserveren: 0118-413551. VLISSINGEN - Dansschool Bras houdt op zaterdag 4 april een dansavond in het pand van VTV aan het Bas- kensburgplein in Vlissingen. Het begint om 20.30 uur en kost 3,50 euro entree.

de Faam | 2009 | | pagina 26