3200 leerlingen doen vmbo-mbo2 Vijfde Roparun rommelmarkt lui Uilm Is je interieur wat gedateerd? mMI Kom dan nu naar de Leef mooier voor minder-weken. ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL li? Mm s i§§ Hulst (Zeeuws-Viaanderen) ALLE ZONDAGEN OPEN nawsHHiBsmi De Faam Woensdag 25 maart 2009 - Pagina 5 Feest in de Griffioen De speeltuin aan de Seisweg is één van de opgeknapte projecten uit de opbrengst van de Seisda- gen. Kinderen en wijkleden genieten ervan. foto: wieny de brabander VUSSINGEN - Voor veel vm- bo-leerlingen en met name de leerlingen in de basisbe roepsgerichte leerweg is de overstap naar het mbo lastig, daarom starten ruim 3200 scholieren in augustus met de gecombineerde leergang vmbo-mbo2. Zij blijven in hun vertrouwde omgeving les krijgen van hun eigen le raren en met één pedago- gisch-didactische aanpak. Deze aanpak maakt onder- d00r ellen'de vriend MIDDELBURG - De vijfde editie van de Roparun rom melmarkt is zaterdag 4 april in Middelburg. Dit keer niet in de garage van Con- nexxion maar in een grote hal naast Autocentrum- Middelburg, aan de Oost- perkweg. het is van 10.00- 16.00 uur en er rijden gratis bussen van en naar het NS- station. Deze markt wordt weer georga niseerd door het Zeeuws team de Cegelecrunners. Dit jaar gaan zij weer meedoen aan de langste non-stop estafetteloop ter wereld, van 527 kilometer, deel uit van een proef die vo rig jaar is gestart in opdracht van het ministerie van On derwijs. In deze nieuwe leer gang vmbo-mbo2 volgen leerlingen maximaal vier jaar onderwijs vanaf de boven bouw van de basis beroepge- richte leerweg van het vmbo. Scholen mogen zelf vorm en inhoud geven aan de leer gang. Ze krijgen daarmee meer ruimte voor onderwijs op maat voor leerlingen die in het huidige systeem grote kans hebben om uit te vallen. van Parijs naar Rotterdam. De opbrengst van de run en de rommelmarkt gaat naar de kan kerpatiënten. Verleden jaar werd voor dit doel door de orga nisatie van de rommelmarkt 7730 euro bij elkaar gebracht. Samen met de run werd door het Zeeuws-Cegelecteam 35.550 euro bij elkaar gebracht en landelijk 3,6 miljoen euro. Tijdens de markt zijn er allerlei activiteiten zoals livemuziek. Tevens wordt er geld opgehaald door het verkopen van oliebol len soep, broodjes worst, kof fie/thee en diverse frisdranken. Momenteel zijn er geen kramen meer te huur. Er is een reserve lijst aangelegd waar tot op he den 68 aanvragen staan. door marina meijers MIDDELBURG - Stichting Griffioen De Wijk uit Mid delburg bestaat dit jaar tien jaar. Alle reden voor een flink feest, want De Wijk heeft de afgelopen jaren heel wat activiteiten geor ganiseerd en projecten tot stand gebracht. Óp vrijdag 27 en zaterdag 28 maart wordt dit lustrum dan ook gevierd met een gevarieerd programma. De doelstelling van De Wijk is in deze jaren altijd dezelfde ge bleven: het in standhouden en bevorderen van activiteiten die de leefbaarheid, saamhorig heid en het welzijn van de be woners van de Griffioen be ogen. Het begon allemaal met de jaarlijkse Seisjesdagen op de Seisweg. Deze dagen be stonden aanvankelijk uit een rommelmarkt en een ballen bak maar werden steeds groter van opzet. De Seisjesdagen groeiden uit tot een waar eve nement met een draaimolen, een klimwand en springkus sens en werden traditioneel af gesloten met een gezamenlijke barbecue. De opbrengst van deze Seisjesdagen werd meest al gebruikt om iets terug te doen voor de wijk zoals het op knappen van de Seisklok en de aanleg van een speeltuintje. Na verschillende projecten werd besloten de krachten in de buurt te bundelen en werd op 12 februari 1999 de Stich ting Griffioen De Wijk officieel opgericht. Sindsdien is er re gelmatig aandacht aan kunst besteed en zijn er door bewo ners tijdens speciale kunstpro- MIDDELBURG - Wat is er allemaal te doen? Vrijdag 27 maart is er om 18.30 uur een kidsloop en om 19.00 uur een prestatie loop. Zaterdag 28 maart stellen bewoners van 11.00 tot 15.00 hun huis of tuin open in het kader van Kijk in de Wijk. Van 14.00 tot 17.00 uur is er een poppentheater, spring kussen en schminkpost. Van 19.30 tot 22.00 uur geeft toneelgroep Griffioen een voorstelling in de CSW aula. Van 22.00 tot 1.00 uur treedt Copy Cat op in de CSW. jecten tegeltjes beschilderd, stoeptegels voorzien van mo zaïek en panelen met poëzie opgehangen in de wijk. Naast een groot aantal kinderactivi teiten zoals de straatspeeldag, knutselmiddagen en de lam- pionnenoptocht, zijn er ook regelmatig activiteiten voor volwassenen zoals het jeu de boules toernooi, de motorrit en het Griffioendictee. In de loop der jaren is er ook een clubblad, de Griffel, opgezet om de wijkbewoners zo veel mogelijk op de hoogte te hou den van de activiteiten. hbbb '4'é '&>l- >7 'i ƒ-•$£& fggaHg HH 1 ■■Hi PI is* I-J li/ijl#^ Ontdek tijdens onze speciale actieweken niet alleen Basic M, onze nieuwe collectie meubels voor een basic prijs, maar profiteer ook nog eens van een woonaccessoirecheque van 10% op alle meubelaankopen. Nieuwsgierig? Kom langs, of kijk voor onze actievoorwaarden of voor onze uitgebreide webshop op morres.com Industrieterrein Tol-Morres, Industrieweg 2, 4561 GH Hulst, Zeeuws-Vlaanderen. Tel. 0114-388 388. Alle dagen open van 10 tot 18 uur. Actie loopt tot en met 19 april.

de Faam | 2009 | | pagina 5