Kort nieuws van Walcheren Pretentieloos vermaak Vierde editie van Races by the Sea \A DONKERSTEEG dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL! DEWEEKKRANT.NL Open Dag Dek Verkeersopleidingen Mini playbackshow in Het Palet Kinderkledingbeurs Jaarlijkse bijeenkomst Lekko Bloemschikken 55 plus in De Gouwe Tuyn Lentebal 50 plus in De Zwaan Ondernemersmanager Veere bekend Zorg of zegen Oldtimer- en bromfietsbeurs 2 P ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Modern orthopedisch schoeisel (A+B) met ruime keuze in model en kleur Steun- en gemakschoenen Reuma- en diabeticischoeisel Voet- en onderbeenprotheses en ortheses Steunzolen, supplementen en inlay's Orthopedische voorzieningen aan confectieschoeisel *5|S Kookliefhebbers opgelet: chef-kok is voor Easy Cooking weer in zijn kookboeken gedoken. Wekelijks onthult hij zijn en geeft hij handige tips, zodat koken voor iederen wordt. Mocht dat toch nog niet genoeg zijn, dan is er de mogelijkheid om je persoonlijke aan Corjan voor te leggen. dat is de nieuwe opzet van Easy Cooking. Laat je door Corjan en natuurlijk de leerzame van Ben Kijk iedere woensdag en zondag (H) naar Easy Cooking op Maximaal Woensdag 25 maart 2009 - Pagina 35 MIDDELBURG - Dek houdt 28 maart een open dag. geïnte resseerden mogen gratis proefrijden met auto, motor, vrachtauto en bus. In de auto en op de motor mogen zelfs 17-jarigen al een gratis proefrit doen. De open dag duurt van 11.00-16.00 uur. In Middel burg is de open dag aan de Elektraweg (parkeerterrein Vi- trite). Op het verkeersoefen- terrein worden ook veilig heids- en antisliptrainingen verzorgd. Op volgorde van in schrijving is een gratis slipmo dule te volgen. VLISSINGEN - De mini play backshow in wijkcentrum Het Palet is verzet naar woensdag 25 maart. Kinderen die mee willen doen kunnen zich op geven bij de stichting of in het wijkcentrum tijdens de weke lijkse kindermiddag op woensdag van 13.30 uur tot 15.00 uur. De kosten zijn 1 eu ro per keer. MIDDELBURG - In jeugdge- bouw Hofpleinkerk-Stoppela- erstuin in Middelburg is vrij dag 27 maart van 9.00-21.00 uur een verkoping van twee dehands kinderkleding en een beperkte oplage dameskle ding. Voor info: 06-12391954 VLISSINGEN - De jaarlijkse bijeenkomst van Lekko, de vereniging van belangstellen den voor de sleepvaart, is dit jaar op 28 maart in Hotel Arion aan de Boulevard Banckert 266 in Vlissingen. De maritiem ruilbeurs staat weer centraal. Hier kan van alles worden uit gewisseld, zoals foto's en gege vens. Lekko is aanwezig met haar maritieme shops met maritieme boeken en scheepsfoto's. De zaal is inge richt met mooie presentaties en tal van schitterende scheepsmodellen. De zaal is open vanaf 10.00 uur. Rond 16.00 uur is de bijeenkomst af gelopen. OOST-SOUBURG - In De Gouwe Tuyn in Oost-Souburg is morgen (26 maart) een bloemschikmiddag voor 55 plussers. Het begint om 14.00 uur en voor materialen wordt gezorgd. Deelnemers moeten zelf een mesje of schaar mee nemen. AAnmelden via: 0118- 472999. Meedoen kost 2 euro. OOST-SOUBURG - Voor 50 plussers is vrijdag 27 maart een lentebal van 13.45 tot 16.30 uur in wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg. On der leiding van Dirkje Houtza ger, Tineke Pieters en Ina Job- se kan er worden gedanst op nationale en internationale muziek. De toegang is gratis. VEERE - Dick van der Velde (50) uit Goes wordt aangesteld als ondernemersmanager van de gemeente Veere. Hij heeft diverse horecagelegenheden in Goes geëxploiteerd. Verder is hij voorzitter van Koninklij ke Horeca Nederland afdeling Zeeland, een functie die hij op korte termijn hoopt over te dragen. Vanuit deze functie heeft hij ook binnen de ge meente Veere veel contacten, niet alleen binnen de horeca, maar ook in het midden- en kleinbedrijf. Hij heeft vanuit die functie ook veel contacten met (gemeentelijke) overhe den. Bovendien heeft hij ook ervaring als raadslid. De on dernemersmanager Veere is een initiatief van de FOV (Fe deratie van Ondernemersver enigingen Veere), De Kamer van Koophandel, De Innovatie Coöperatie van de Rabobank Walcheren/Noord-Beveland en de gemeente Veere. Naar de functie ondernemersma nager hebben meer dan 40 personen gesolliciteerd. MIDDELBURG - Tjalliena Ponjée geeft op zaterdag 28 maart een presentatie in de Drvkkery in Middelburg over de zin en onzin van hoogbe gaafdheid bij kinderen. Aan de hand van literatuur vertelt zij over hoe het is om als hoogbe gaafde op te groeien. Er zal worden ingegaan op kenmer ken van hoogbegaafde kinde ren en de beeldvorming die over deze kinderen de ronde doen. Aan de orde komen on der meer de mogelijke proble men in de sociale ontwikke ling, zoals de stigmatisering tot wijsneuzen, de luxe van verrijkingsklassen en het Leo- nardo-onderwijs. Het is van 11.00 tot 12.00 uur op het Bin nenplein. WESTKAPELLE - Jacco Mal- jaars en Cor van Marion uit Westkapelle hebben in de loop der jaren een heel scala aan oude bromfietsen uit de jaren 50 en 60 verzameld. Daarom houden zij op zaterdag 28 maart een tentoonstelling. Zij hebben merken als Solex, Ava- ros, NSU Quickly, Berini, Kap- tein Mobylette en Sparta. Ook houden ze een beurs van oude bromfietsen en nieuwe- en ge bruikte onderdelen. Inmiddels hebben zich meerdere stand houders aangemeld voor deze beurs. Het is van 10.00 tot 16.30 uur aan de Prelaatweg 9 in West kapelle. De route wordt aange geven. WESTKAPELLE - De vierde editie van Races by the Sea is op zaterdag 18 april. Het is een evenement omtrent mo torsport. Er wordt gereden op het Shermancircuit bij de Zeedijk van Westkapelle. De openingswedstrijd van het NK Supermoto is ook tijdens het evenement, 's Morgens zijn de trainingen en 's mid dags worden de wedstrijden verreden. Er wordt gestreden in vier klassen Supermoto, een klasse pitbike's (kleine crossmotor) en Quads (vier wielig motorvoertuig). Naast het wedstrijdprogramma zijn er diverse demo's op het ge bied van de gemotoriseerde sport. Aan de binnenzijde van de Zeedijk is er een mo- torfair en snuffelmarkt. Aan vang: 10.00 uur. Entree is gra tis. Aanmelden kan tot 11 april via www.racebythe- sea.nl. Erkend leverancier alle zorgverzekeringen (SEMH-erkend) Nu ook spreekuur in Vlissingen. Gcrbrandystraat 56a en Ziekenhuis Zierikzee Voor telefonische afspraak: 0113-251720 's-Gravenpolderseweg 33 4462 RA Goes - Tel. 0113-251720 Gratis voetentest* Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: E-mail: Een bon per persoon Oog&Oor Babylon A.D. is ge baseerd op het boek Babylon Ba- bies van Maurice Dantec. In de ze futuristi sche actiefilm speelt Vin Die sel de huursol daat Hugo Cor nelius Thoorop. In een weinig aanlokkelijke toe komstige maatschappij wordt deze ingehuurd om een pakje te vervoeren in een gevaarlijke tocht naar het moeilijk bereik bare Amerika, Dit pakje is ech ter niet zomaar een pakje; het gaat om een jonge vrouw (Mel- anie Thierry) uit een klooster, die begeleid wordt door zuster Rebeka (Michelle Yeoh). Al snel wordt duidelijk dat er iets met het meisje aan de hand is en dat verschillende groeperingen en mensen achter haar aanzitten. Daarmee wordt het voor Thoorop een hele klus om het meisje heelhuids naar Amerika tel brengen. Voor de bioscoop was de film, hoe wel deze niet eens zo lang duurt, een hele zit. Op de eenl of andere manier is dat bezwaar bij de dvd klei ner. Zolang je niet teveel verwacht van het enigszins chaoti sche ver haal, is het op de bank best uit te houden met dit pre tentieloze vermaak. Tropic Thunder Chaotisch is bij Tropic Thunder wel het minste wat je kunt zeg gen. Alleen is het bij deze film ook echt k zo bedoeld, wat k een film over moorlog had moe ten worden, mondt uit in echte vijan digheden. Al leen in dat niet gelijk voor iedereen dui delijk. Superster Tugg Speedman (Ben Stiller) moet de hoofdrol in de grootste en duur ste oorlogsfilm die ooit is gemaakt. Samen met de rest van de sterrencast vliegt hij naar Zuid-Oost Azië. De cast be staat onder andere uit drievou dig Oscarwinnaar Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.), Jeff Port- noy (Jack Black), ster uit een be kende komediereeks en hip hop ster Alpa Chino. Al snel komen de acteurs diep in de jungle te recht en be landen zo in een echte oorlogssitu atie. Het ver moeden dat de regis seur een verdwijntruc heeft toegepast blijkt niet helemaal juist. Een film met meer on zin bij elkaar dan één mensen verzinnen kan, maar daarom nog niet slecht gemaakt. r

de Faam | 2009 | | pagina 51