Nieuw Thomashuis Kleine en lokale Ride for the Roses Veel showroommodellen voor hele scherpe prijzen! OOK MÊ LENTE (OORDEEL ACTIE! Biljarten voor 't goede doel dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Voor het nieuwe Thomashuis Nieuws uit Midden-Zeeland Meiden maken kennis met techniek deweekkrant.nl Jette Klijnsma bij politiek Café Viiwa donker walnoot nu voor 299,- nu voor 369,- nu voor 139,- nu voor 159,- nu voor 469,- Dito Programma Bossa programma voor 439,- voor 559,- voor 319,- voor 1649, voor 749,- www.tmcwoonwinkels.nl DEZE WEEK NOG Ws& De Faam Woensdag 25 maart 2009 - Pagina 26 René en Monique van Manen verhuizen met hun gezin van Veenendaal naar Kruiningen. Een hele stap, maar alles voor het Thomashuis. Het gezin gaat zelf in het voorhuis wonen, lekker dichtbij het werk en dat vindt Monique een pré. "Ik eet nu ge middeld drie keer per week niet thuis bij mijn gezin, dat vind ik teveel van het goede", knipoogt zij. foto: p.r. KRABBENDIJKE - BV ONDA uit Krabbendijke houdt voor de vijftiende keer het Sop hiatoemooi in het Stations koffiehuis. In teams van vier wordt in de maanden april, mei en juni gebiljart voor het Sophia Kinderzie kenhuis in Rotterdam. In to taal is er al 64.000 euro op gehaald, waar vooral het Ronald Mc Donald huis van profiteert. Daar slapen ou ders en/of broertjes en zus jes van ernstig zieke kinde ren om dicht bij hun dierba re te zijn. Inschrijven voor 2 april via mlepoeter@zee- landnet.nl of via 0113- 501388. Kosten: 20 euro. door liza kats KRUININGEN - Dit jaar wordt in Kruiningen een nieuw Thomashuis geo pend. Mensen met een ver standelijke beperking krij gen daar een veilige en warme woonomgeving. Dit wordt het tweede Tho mashuis in Zeeland. Het andere huis staat in Mid delburg. René en Monique van Manen runnen het huis. "Ik wilde ei genlijk altijd een gezinshuis of een zorgboerderij", vertelt Mo nique. We hebben vier kinde ren, dus mijn man en ik had den zoiets van: ooit. Ik werkte met gehandicapten en dat vond ik heël leuk. Daarna ging ik aan de slag als sociaal werker bij mensen thuis. Ik kwam daar jongens met een licht ver standelijke beperking, in de leeftijd van achttien tot en met twintig jaar, tegen. Met de ou ders ging ik op zoek, wat was een goede woonruimte voor hen? Er was eigenlijk geen plek. We wilden zelf iets opzet ten. Ik belde met Thomashui zen Nederland. We waren me teen enthousiast en zijn het proces aangegaan. Het voelt gewoon goed." Het Thomas huis is een ffanchiseformule, wat ervaren mensen de moge lijkheid geeft om voor zichzelf te beginnen. "We zijn nu nog niet actief naar bewoners op zoek, maar we starten met vier bewoners. Binnen een jaar breiden we uit naar acht. We willen een mix van geslacht en leeftijd. We nemen personeel aan en vrijwilligers zoeken we ook." Op 14 april is er een buurtbijeenkomst in Ons Dorpshuis in Kruiningen waar meer info wordt gegeven. Aan vang: 19.30 uur. Geïnteresseer den kunnen ook mailen naar kruiningen@thomashuis.nl. door liza kats WILHELMINADORP - Voor de eerste keer wordt er een kleine en lokale Ride for the Roses georganiseerd: de Delta Toertocht Zeeland. De tocht wordt gereden op zaterdag 13 juni. De op brengst gaat naar de KWF Kankerbestrijding. Vorig jaar werd de originele Ri de for the Roses in Zeeland ge reden. De Delta Toertocht dient als pilot voor toekomstige regio nale Rides. Deze zullen jaarlijks terugkeren en worden gereden in verschillende provincies op dezelfde dag. "Het is moeilijk in te schatten, maar wij verwach ten dat er nu tussen de twee-en een half duizend tot driedui zend mensen mee doen", ver telt Eveline Schipper. "We heb-, ben voor de zekerheid vijfdui zend startnummers besteld. Tot dat aantal valt alles nog goed te controleren, we willen geen in cidenten." Deelnemers kunnen kiezen uit drie afstanden: vijfen twintigkilometer, vijftig kilome ter en honderdtwintig kilome ter. De eerste twee afstanden gaan door Zuid-Beveland. De honderdtwintig kilometer gaat echter voor een groot deel over het parcours van de profren- Vorig jaar viel de fietstocht op een zonnige dag. Met een beetje geluk wordt ook dit jaar gefietst met heerlijk weer. foto: pr ners. Iedereen start en eindigt senbaan in Goes. Inschrijven bij de Zeelandhallen in Goes, kan zowel individueel als in een maar de profrenners starten 's bedrijventeam. Aanmelden middags om 12.00 uur in Mid- gaat online via www.deltatoer- delburg en finishen op de Nan- tocht.nl. GOES - Meiden uit het vmbo kregen bij ROC Zeeland de kans om kennis te maken met de wereld van techniek en ICT. Zij gingen op 19 maart op bedrijfsbezoek bij Boom Creatie en Communi catie. Het bezoek was in het kader van het oriëntatietra ject vmbo-mbo-brug. Mei den van het vmbo maken ge durende twaalf weken ken nis met verschillende techni sche opleidingen. De be langstelling voor technische vakken stijgt bij ROC Zee land, maar het aantal meis jes met interesse blijft achter. Meestal hebben zij geen juist beeld van de mogelijkheden van techniek en ICT en ken nen zij geen vrouwen in hun omgeving in die vakgebie den. Tijdens het oriëntatie traject hebben de meiden contact met mbo-studentes en vakvrouwen. Bje eigen wereld op VLISSINGEN - Staatssecre taris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid lette Klijnsma komt naar Vlissin- gen. Zij neemt 30 maart deel aan het politieke café dat door de Partij van de Arbeid Zeeland wordt gehouden, lette is nu drie maanden in haar nieuwe functie. Zij volg de Ahmed Aboutaleb op, na dat hij burgemeester van Rotterdam werd. De politie ke avond begint om 19.30 uur en is aan het Bellamy- park 2 in Vlissingen. Hel voordeligste woonprogramma nu legen bodemprijzen! In vele mogelijkheden en kleuren leverbaar Leverbaar in nog vele andere uilvoeringen Een geweldig woonkamer programma vervaardigd uit massief eiken. Te leveren in verschillende eigentijdse kleuren. Nu te koop tegen de aantrekkelijke Runner Wonen prijzen Wij rekenen graag het voordeel voor u uit. tot en met 28 maart Korting voor iedereen! Óf verdubbel uw korting! Wineenwooometamorfose t.w.v. 7.500,- Het vele voordelige meubelnieuws bij Runner Wonen! Het blijft leuk om bij Runner Wonen te shoppen. Zeker nu we het vele voorjaarsnieuws presenteren tijdens onze voorjaarsactie. Runner Wonen hanteert sowieso al scherpe prijzen, maar tijdens de voorjaarsactie doen we er nog een schepje boven op. Dus mensen, kom deze week uw meubelvoordeel halen en wij van Runner Wonen zorgen ervoor dat uw inrichting weer up-to-date is. Wij vinden het leuk om mensen te verrassen met onze Runner Wonen winkel door het laatste nieuws tegen een zo laag mogelijke prijs te presenteren. Met Runner Wonen kan uw 2009 niet meer stuk!

de Faam | 2009 | | pagina 42