Autoschadeteam Baarends erkend Mercedes schadehersteller Els Dick Commee verkoop leider AutoTeam Goes ATC te gast bij Van Fraassen in Goes Autobedrijf J.W. de Voogd IN BEDRIJF Jong gebruikte stationwagons met garantie! Bedrijfsweg 4 - Vlissingen Tel. 0118-470666 E-mail: info@devoogd.net MmXsH' Het gerenommeerde bedrijf aan de Scottweg in Goes mag sinds kort erkend Mercedes schade- hersteller noemen en daarmee ging men niet over één nacht ijs. Ik sprak daarover met twee vakmannen: Marco Zui- dijk, after sales manager bij Mercedes-Benzdealer Van Oe- veren-Vervaet en Peter Sinke, technisch directeur b(j Auto schadeteam Baarends. De ATC afdeling Zeeland, de ver eniging van autotechnici heeft op 10 maart jl. een lezing bijge woond verzorgd door Trainer Techniek Hans Heukers van Ci- troën Nederland. Terug op het oude nest: Dick Comme begon 31 ]aar geleden bil de Opeidealer en is daar nu weer teruggekeerd. ZfflIWS AUTOJOURNAAL 25 MAART 2009 - PAGINA 13 Door Rob Stratmg DAIHATSU Marco Zuidijk: "Vroeg of laat krijgt iedere Mercedesrijder er mee te maken: schade en het is van belang dat die schade vakkundig en snel wordt hersteld. Daarvoor is het bij een Mercedes belangrijk dat er o.a. originele onderdelen en materialen worden gebruikt. Er mogen abso luut geen concessies worden ge daan aan de kwaliteit van onze au tomobielen. Als wij een schadeauto uit handen geven, moeten we ervan overtuigd zijn dat het werk 100% volgens onze mormen wordt uitge voerd. Wij garanderen dan ook dat de Mercedes niet in waarde is ver minderd door de schade. Wij zijn met Autoschadeteam Baarends in zee gegaan, omdat we er zeker van zijn dat dit bedrijf de auto's heeft hersteld volgens de fabrieksnormen tegen marktconforme prijzen. De schadehersteller Peter Sinke: "We hebben flink geïn vesteerd om aan alle eisen die Mer cedes stelt te voldoen. Zo hebben twee van onze mensen, Eric Hui- bregtse en Dennis van Dongen spe cifieke cursussen gevolgd bij de Mercedes importeur in Nijkerk. Duitse technici hebben daar de he ren over elk model bijgepraat. Bo vendien hebben we frontpasmallen voor de nieuwe C- en E-klasse aan geschaft. Wist je dat het linker bin- nenscherm van bijvoorbeeld een C- klasse uit 8 verschillende staalsoor ten bestaat? Bovendien gebruikt Mercedes heel veel aluminium, zo wel bij de carrosserie als bij balken en het onderstel en dat vereist spe ciale technieken. Voor een niet er kend schadebedrijf is het gewoon onmogelijk om zo'n auto te repare ren! Veiligheid Moderne auto's zoals de Mercedes- sen zitten vol met passieve en ac tieve veiligheden. Niet alleen de zichtbare schade wordt gerepa reerd, maar vooral ook de onzicht bare. Denk hierbij aan de werking van airbags, gordelspanners, kop lampen die zich automatisch aan passen aan de rijomstandigheden, slimme camera's die in de gaten houden of de bestuurder zich aan de wegmarkeringen houdt, de staat van de kreukelzones en de wielop hanging. Veel van deze auto's zijn bijvoor beeld uitgerust met een adaptieve cruisecontrol, dat houdt in dat de auto met ingestelde cruisecontrol automatisch afremt als hij te dicht een voorligger nadert. De bestuur der moet op zo'n systeem kunnen blindvaren. Vóór en na het herstel van de scha de lezen we de auto compleet uit om te checken of alle systemen werken. We willen er namelijk 300% van overtuigd zijn dat alles in orde is. We kunnen ons geen enke le fout permitteren!" mee daar als verkoper begon. In 1977 verhuisde hij mee naar klein Frankrijk, maar in 1980 verruilde hij Opel voor Volkswagen en Audi bij Auto Poppe. Bij Van Strien vervol gens zwaaide hij de scepter in de Audishowroom tot aan het debacle. "Ik heb er zin in", aldus de doorge winterde verkoopleider. "Opel is een toonaangevend merk dat heel lang nr. 1 was in Nederland. Het merk is zeer begaan met het milieu: 75 pro cent bezit een groen label." Mitsubishi Lancer Wagon 1.6 Inform Ford Focus Wagon 1.6-16V Trend airco, abs, airbags, el. ramen, luxe airco, airbags, abs, cpv, cruise contr. airco, cpv, airbags, abs, el. ramen mrt.-08 16.969 km €14.995,- sep.-05 43.653 km €11.650,- mrt.-06 71.479 km €13.650,- De drieënzestig aanwezigen werden welkom geheten door directeur Jan. van Fraassen die zich uiteraard ver heugde over zo'n grote opkomst. Vervolgens gaf voorzitter Kees Kom mer het woord aan de gastspreker die op zijn beurt op enthousiaste en vakkundige wijze de hydractieve en hydraulische veersystemen die Ci troen al sinds 1955 toepast bij haar modellen toelichtte. Uitgeprobeerd bij de laatste versies van de Traction Avant, vervolgens beroemd gewor den bij de legendarische DS. Vele ty pes werden ermee uitgerust, maar in zijn lezing 'Van DS tot C6' belichtte de heer Heukers de allernieuwste versie van het innovatieve veersys- teem. Verzorgd Een groot deel van de showroom was uitgeruimd om alle aanwezigen plaats te bieden. Een aantal openge werkte onderdelen maakten het ver haal nog duidelijker en de nieuwste C6 was in de werkplaats aangesloten op de nodige testapparatuur. Een uit stekend verzorgd buffet vormde de afsluiting van een leerzame avond! Dick Comme heeft destijds welis waar geleerd voor autotechnicus, maar is vrijwel onmiddellijk na zijn opleiding in de verkoop begonnen. Garage Louisse aan de Westwal 25 in Goes was nog maar nét Auto Hendriks geworden, toen Dick Com-

de Faam | 2009 | | pagina 37