r Kiss Ride Klarenbeek Commissie Maatschappelijke Zaken op 25 maart Project Stadsvogels Wijktafel Griffioen en Arnemuiden A Boomfeestdag met vier scholen Twee nieuwe Greenwheelauto's in Middelburg Boomen rooien bij Havendijk en Punt de Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 18 maart 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze week kunt u aanschuiven bij de wijktafels van Arnemuiden en de Griffioen. De vergaderingen begin nen om 20.00 uur. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekijken op www.middelburg.nl wonen en leven wijken en dorpen en dan wijktafels. De bijeenkomst van de Griffioen is op woensdag 18 maart in het wijkgebouw van Stichting Griffioen De Wijk. Met onder andere Wethouder Frank Streng die een korte uitleg geeft over de zaken in de Kwaliteitsatlas die direct invloed hebben op de Griffioen. De wijktafel Arnemuiden vergadert don derdag 19 maart in verenigingsge bouw De Arne. Zij gaan het hebben over het opheffen van de politiepost en de aanleg van een schaatsbaantje voor de jeugd. Er is een presentatie over de nieuwbouw aan de Schoolstraat. Eric Mostert geeft de stand van zaken over de N57. Burgemeester Koos Schouwenaar geeft in deze vergade ring een korte uitleg over de Kwaliteits atlas. Vandaag, woensdag 18 maart, is het Nationale Boomfeestdag. Veel gemeenten en schoolkinderen doen daar aan mee. Zo ook Middelburg. Dit jaar zelfs met vier scholen die de hulp krijgen van evenveel Mid delburgse wethouders. Op vier locaties worden door kinderen van vier Middelburgse scholen tijdens de Boomfeestdag bomen en struiken geplant. Zij worden geassisteerd door wethouders en medewerkers van de gemeente Middelburg. Leerlingen van de Vossenburch gaan samen met wet houder Albert de Vries bij de Overloper bomen planten en leerlingen van de Uilenburch doen dit samen met wet houder Huub van Klinken aan de Geersesweg. Op het Langevielebol- werk worden door kinderen van de Re- genboogschool en wethouder Hannie Kool-Blokland bomen geplant en aan de Laurens Stommesweg plant wet houder Frank Streng samen met de leerlingen van de Cederhof bomen. Dit jaar heeft de Nationale Boomfeest dag als thema Spaar de boom'. Het thema is ingegeven om nadrukkelijk aandacht te vragen voor bomen. Met name in stedelijk gebied. Middelburg heeft sinds deze week twee nieuwe Greenwheelauto's. Greenwheels is een vorm van gedeeld autogebruik waarbij je, mits geabonneerd, voor periodes vanaf een kwartier een auto kunt huren. Vooral mensen die maar af en toe gebruik maken van een auto hebben hier voordeel van. Daarnaast draagt het gedeeld autogebruik bij aan een be ter milieu en een autoluwe binnenstad. Middelburg had al een Greenwheels- parkeerplek achter het station en krijgt er naast de Herengracht ook één bij aan de Dwarskaai. Abonnement Om deel te nemen aan het gedeelde autogebruik moet een abonnement worden afgesloten bij Greenwheels. Met zo'n abonnement is het mogelijk om 24 uur per dag een auto te reser veren. Een Greenwheelsauto is te huur vanaf een kwartier. Abonnementhou ders kunnen ook een auto in een ande re stad reserveren. Hoe werkt het? Abonnementhouders krijgen een per soonlijke chipkaart. Via telefoon of website is de auto te reserveren. Op de aangegeven tijd staat de auto klaar. De gebruiker opent de auto met de chip card en tankt onderweg met een tank pas bij alle benzinestations in Neder land op rekening van Greenwheels. Het gebruikte aantal uren en kilometers wordt geregistreerd. Maandelijks krijgt de abonnementhouder een overzicht van het aantal autoritten en het ver schuldigde bedrag. Op het afgesproken tijdstip wordt de auto teruggezet op de daarvoor bestemde parkeerplaats. Meer infor matie over Greenwheels en deelauto- gebruik is te vinden op www.greenwheels.nl. In december 2010 wordt de N57 geo pend. De wegenstructuur in Middel burg wordt op verschillende punten aangepast om aan te sluiten op deze nieuwe weg. Komende winter zijn Havendijk en Punt aan de beurt. De weg wordt compleet anders ingericht. Er komt ondermeer een vrijliggend fietspad, een parallelweg voor bestem mingsverkeer en fietsers en een voet pad onderlangs de dijk. Om ruimte te maken voor deze aanpassingen wor den er deze .week bomen gerooid. De gemeente heeft eind januari de kap- vergunning verleend voor een aantal bomen langs de Oostperkweg, langs de Havendijk en bij de parkeervakken langs de Punt. De afgelopen weken heeft de vergun ning ter inzage gelegen. Er zijn geen reacties bij de gemeente binnengeko men. Het kappen begint donderdag 19 maart bij het tankstation en gaat via de Havendijk richting de Oostperkweg. In het najaar van 2010 plant de gemeen te nieuwe bomen aan. Het kappen en opruimen van de bomen neemt onge veer drie dagen in beslag, tot maandag einde van de dag. De werkzaamheden voor de geïntegreerde huisvesting van de scholen Dol- fijnenburch, Acaciahof en Kinderopvang Walcheren (K.O.W.) zijn nagenoeg voltooid. Eind maart worden de voorzieningen opgeleverd. Deze week is de aannemer begonnen met de aanleg en het herstraten van de schoolpleinen van basisschool Acaciahof en de K.O.W. Naar verwachting is dat werk in de eerste week van april klaar. Voor de aan- en afvoer van materialen maakt de aannemer gebruik van het gras veld tussen beide scholen en de C.S.W. Aansluitend hierop wordt op het grasveld begonnen met de aanleg van de Kiss Ride en een sportvoorziening. Naar ver wachting is de sportvoorziening in de eer ste helft van mei gereed. In verband met de werkzaamheden is het niet mogelijk te parkeren op de parkeer plaatsen (gelegen aan de kopzijde van het grasveld) aan de Gen. Hakewill Smithlaan. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer P. Maas van de afdeling Inge nieursbureau, telefoonnummer 67 52 11. Op het grasveld aan Gen. Hakewill Smithlaan komt een Kiss Ride en een sportvoorziening. Foto: Aart van Belzen Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. Die staat op voor 6 april. Op woensdag 25 maart vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken om 19.30 uur in het stadskantoor. Op de agenda staat: Een presentatie bewoners visie en de daaruit vloeiende concrete plannen door initiatiefgroep "Wijk van de Toekomst Griffioen", huisvesting ABS in het pand Molenwater 4a. Wethouder Albert de Vries informeert de leden over Wet inburgering, Pardonregeling, ge meentelijke noodopvang en huisvesting statushouders. Agenda's en verslagen van commissie vergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raadscommis sies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Dit jaar doet de gemeente voor het derde en laatste jaar mee aan het project Stadsvogels van Vogelbescherming Nederland. Samen met vele andere gemeenten wordt aandacht gevraagd voor met name de in aantallen achteruitlopende soorten zoals bijvoorbeeld de huismus. Samen met MICMEC worden ook dit jaar weer een aantal activiteiten opgezet. U leest er regelmatig over in deze rubriek. Ondanks de koude van de afgelopen weken wordt er elke ochtend druk gezongen. Met name de zanglijster, heggenmus, boomkruiper en kool mees, laten zich al flink horen. Het voorjaar staat immers voor de deur en voor menig vogel breekt weer een drukke tijd aan. Om te beginnen voor de heren, want die moeten hun uiterste best doen vrouwtjes voor een zomerliefde te interesseren. Daarom zingen ze dat het een lieve lust is. Bovendien geven zij daarmee andere mannetjes te verstaan, dat dit hun territorium, hun gebied is. Kortom, dat zij ongewenst zijn. Nestkasten Holenbroeders als de meeste mezen, spreeuwen en spechten zijn op zoek naar een geschikte locatie om hun kroost groot te brengen. Van nature zijn dat holten, gaten, spleten en scheuren in bomen. Wij kunnen hen wat helpen door het ophangen van geschikte nestkasten. Uiteraard dienen die hoog en veilig opgehan gen te worden, zodat katten en ander ongewenst bezoek er niet bij kunnen. Tweeënhalf a drie meter is een mooie hoogte voor de meeste soorten, maar hoger mag ook. Hang ze bij voorkeur niet op het westen of het zuiden. Het westen zorgt voor te veel wind en inwaaiende regen, op het zuiden wordt het al gauw te warm. Oost, noordoost of eventueel zuidoost zijn de beste richtingen de nestkasten te bevestigen. Door het kiezen van nestkasten met een gat met een bepaalde diameter bepaalt u eigenlijk zelf welke vogel soort u in uw tuin krijgt. Koolmezen kunnen niet door het gaatje van een pimpelmeeskast en spreeuwen niet in die van koolmezen. Mussen en spechten echter zijn echte "kra kers"; grote bonte spechten hakken zelfs de gaten uit tot zij groot genoeg zijn om naar binnen te kun nen. Voor mussen zijn er speciale mussenflats verkrijgbaar, waarin drie paartjes huismus hun kroost kunnen grootbrengen. Mussen zijn groepsvogels en houden van gezel ligheid. Overigens, het is natuurlijk niet gezegd, dat de door u opge hangen nestkast ook werkelijk "bezet" gaat worden. Vogels zijn immers net mensen: het ene huis bevalt ze nu eenmaal meer dan het andere. Bovendien dient er ook vol doende voedsel in de buurt te vinden te zijn en uw tuin mag ook best wat schuilhoekjes bevatten, waar later de uitgevlogen jongen hun eerste dagen buiten de veilige kast slijten. Actie verkoop nestkasten Milieu- Winkel Dit jaar verkoopt de MilieuWinkel in de Reigerstraat voor het laatst nest kasten met 50% korting ten bate van de vogelsoorten die wel een steuntje kunnen gebruiken. Het gaat om de speciale broedkasten voor de huis mus, de bonte specht, de vliegen vanger, de boomkruiper en de huis zwaluw. Als tegenprestatie willen we graag eind van het broedseizoen we ten of de kast bezet is geweest. Er varingen van afgelopen twee jaar wij zen uit dat met name het eerste jaar de vogels er aan moeten wennen. Het tweede jaar gaat al beter. We hopen dat dit derde jaar alle reeds verkochte kasten bezet zullen wor den. Indien de kast twee jaar niet gebruikt is dan wellicht een andere plek ervoor zoeken. We wensen alle nestkastbezitters een levendig broedseizoen.

de Faam | 2009 | | pagina 9