WWW.MIDDELBURG.NL j Porthos opening later dit voorjaar FHet woord aan raadslid Nellie de Bont Kinderen Leeuwenburch promoten Gewoon 30 dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL 2030 Woensdag 18 maart 2009 - Pagina 8 Foto: Jan Koole In tegenstelling tot wat er woensdag 11 maart in de Faam heeft gestaan, is de officiële opening van Porthos, loket voor welzijn, zorg en opvoeden, later dit voorjaar voorzien en niet op 25 maart. De samenwerkende organisaties achter Porthos en gemeente Middelburg zijn druk in de weer met de voorberei dingen van de opening en het open huis. De openingsdatum volgt op een later moment in de Faam en via de websites van de betrokken organisaties. Ook nu kunt u al elke dag van 09.00 tot 17.00 uur met uw vragen bij het Porthosloket terecht. Porthos begeleidt u kosteloos naar antwoorden, advies en concrete hulp op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien. Aarzel niet om Porthos in te schakelen voor de leuke en min der leuke zaken in uw leven. Jong, ouder of oud: welkom zon der afspraak! Kom naar de Sint Sebastiaanstraat 12 of bel (0118) 751400. Porthos is een combinatie van het loket Wet maatschappe lijke ondersteuning (Wmo) en het loket van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). De samenwerkende organisaties in het loket zijn: Maatschap pelijk Werk Walcheren (MWW), Stichting Welzijn Middelburg (SWM), Jeugdgezondheidszorg 0-19 jaar (Zorgstroom/GGD Zeeland), MEE Zeeland, Indigo en op de achtergrond Bureau Jeugdzorg. Iedere euro telt Ons land verkeert in "zwaar weer" horen we vanuit Den Haag. Als reactie op alle onheilstijdingen nemen we ons huishoudboekje door en kijken we waar we eventueel op kunnen bezuinigen. Even geen grote uitgaven, de hand op de knip dus. Los van het feit dat dit spaargedrag de recessie alleen maar zal verdiepen, ligt dit voor mensen met een minimumin komen toch anders. Het is voor hen moeilijk om te bezuinigen op een inko men dat vaak toch al niet toereikend is, om over grote uitgaven nog maar te zwijgen. Het is voor deze mensen altijd oppassen om niet in de negatieve cij fers te komen. Voor hen geldt: iedere euro telt! Geluk bij een ongeluk: door dalende prijzen neemt hun koopkracht ook automatisch toe. Daarnaast zijn er allerlei inkomensondersteunende rege lingen voor mensen met een minimum inkomen. Maar lang niet iedereen is op de hoog te van deze regelingen of maakt er geen gebruik van, daarom heeft de PvdA gevraagd om in een folder nog eens duidelijk op een rijtje te zetten wat voor regelingen er in Middelburg zijn Foto: Jan Koole en hoe u daar gebruik van kunt maken. De folder "minimaregelingen Middel burg" valt dus binnenkort bij u op de mat. Vaak horen wij ook dat mensen de drempel om een beroep op de regeling te doen te hoog vinden. Daarom kunt u in Middelburg niet alleen een aanvraag indienen bij de Sociale Dienst Walche ren maar ook bij de formulierenbriga de. Die hebben op diverse locaties in de stad spreekuren en helpen u met het invullen van de aanvraag. Bijzondere bijstand is geen aalmoes, maar een recht waar iedereen met een minimuminkomen gebruik van kan maken. In Middelburg betekent dat men tot 110% van het minimuminko men mag hebben om er voor in aan merking te komen. Dus ook als u een AOW uitkering hebt of een klein pensi oen. Tot 1 april kunt u overigens, als u dit nog niet heeft gekregen of aange vraagd, een aanvraag indienen voor de €50, - voor de minima. Dit is een extraatje dat bedoeld was als tege moetkoming voor de dure december maand. In plaats van een kerstcadeau kunt u hiervoor misschien iets leuks voor de komende lente aanschaffen. Naast het goede gevoel dat u daaraan over kan houden, voorkomt u er tevens een economische depressie mee. En ook dat telt! Nellie de Bont PvdA bontjn@zeelandnet.nl Wot vind jij ervan? De toekomstplannen van de ge meente Middelburg zijn geschetst in de Kwaliteitsatias. De basis voor deze Kwaliteitsatlas is al eind jaren 90 van de vorige eeuw tot stand ge komen. Veel projecten zijn al verwe zenlijkt, een aantal plannen is niet haalbaar gebleken en van een aantal paden wordt nu bewust afgeweken. Kortom: tijd om het toekomstscena rio van Middelburg te actualiseren. Kwaliteit van leven Wat is er veranderd? De rode draad van de oorspronkelijke Kwaliteitsatlas is ook in de herijking goed zichtbaar. Groei is alleen geen doel op zich meer. Het zwaartepunt is te komen liggen op kwaliteit van wonen en leven. Een goed en compleet aanbod van sociale voor zieningen zorgt ervoor dat mensen graag in Middelburg willen (blijven) wo nen. Wat vind jij ervan? Kijk op www.middelburg.nl om de ver nieuwde Kwaliteitsatlas aan een kriti sche blik te onderwerpen. Kom naar de inloopmiddag/avond op donderdag 19 maart in het stadhuis aan de Markt. Van 15.00 tot 21.30 uur krijgt u een warme ontvangst van de gemeente en kunt u üw visie, suggesties en kritiekpunten op de voorgestelde plannen geven voordat de gemeenteraad erover beslist. Ook via www.middelburg.nl kunt u binnen kort op de plannen reageren. Middelburg 2030: wat vind jij ervan? Donderdag 19 maart van 15.00 tot 21.30 uur Stadhuis aan de Markt Vanaf woensdag 25 maart worden foutgeparkeerde fietsen bij het NS- station in Middelburg verwijderd. Doel is een net stationsplein en een goede bereikbaarheid van kaart- automaten, perrons en restauratie. Fietsbeugels Bij het NS-station in Middelburg staan genoeg beugels om alle van trein en bus gebruik makende fietsers de gele genheid te geven hun rijwiel netjes te parkeren. In het belang van het aanzien en ter voorkoming van overlast dienen deze beugels uiteraard gebruikt te wor den. Daarom is een gebied rondom het NS-station aangewezen waar het niet is toegestaan om fietsen onbeheerd bui ten de daarvoor bestemde ruimten of plaatsen te laten staan. Stationsplein Ondanks de aanwezigheid van vol doende en goede parkeervoorzienin gen blijkt dat er veel fietsers zijn die hun rijwiel buiten de beugels en op het stationsplein parkeren. Vanaf woensdag 25 maart zullen deze foutgeparkeerde fietsen worden verwij derd. De fietsen worden geregistreerd en gebracht naar "Werkcentrum Gered Gereedschap Middelburg". Gered Gereedschap Middelburg Bij 'Werkcentrum Gered Gereedschap Middelburg" aan de Arnesteinweg 11 worden de fietsen tijdelijk bewaard. De fietsen kunnen daar na vertoon van fietssleutel en legitimatiebewijs worden opgehaald. 'Werkcentrum Gered Ge reedschap Middelburg" is geopend van maandag tot en met donderdag tussen 9.00 en 16.00 uur. Fietsen die na der tien wéken niet zijn opgehaald worden niet langer bewaard. Tijdens Make a Difference Day (MADD) doen zoveel mogelijk men sen in Nederland één of twee dagen vrijwilligerswerk. Vrijdag 20 en za terdag 21 maart worden in heel Middelburg (schoonmaak)acties ge houden. Op vrijdag 20 maart zijn ook de burge meester, wethouders en raadsleden actief. Zo gaat wethouder Huub van Klinken samen met vrijwilligers uit Dauwendaele schoonmaken en er is een schoonmaakactie in Middelburg Zuid. Deze schoonmaakacties zijn van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Vrijdag wordt vanaf 9.30 uur de binnen kant van de toren van het stadhuis aan de Markt onder handen genomen. Wethouder Hannie Kool-Blokland zal de schoonmaakploeg behulpzaam zijn. Burgemeester Koos Schouwenaar gaat 's avonds in de bediening. In Grand Café Buitenrust serveert hij een diner aan de mantelzorgers van de Vrijwillige Zorg Walcheren, Steunpunt Mantelzorg. Het diner wordt georganiseerd door Stichting Welzijn Middelburg in samen werking met ROC en Zorgstroom. Zaterdag 21 maart is er een koffiecon cert met livemuziek in 't Gasthuis. Ouderen van de aanleunwoningen aan de Gerbrandylaan kunnen rekenen op een verwenarrangement. MADD MADD levert een belangrijke bijdrage aan het imago van het vrijwilligerswerk en kan zo leiden tot een toename van het aantal vrijwilligers waaraan grote behoefte is. Deze behoefte is met de inwerkingtreding van de Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo) alleen groter geworden. MADD wordt georganiseerd door het Bureau Vrijwillige Inzet van de Stichting Welzijn Middelburg. Wilt u ook deelne men aan MADD? Dan graag aanmelden via vrijwilliger@welzijnmiddelburg.nl of bel 75 14 00. het echt te bont maakten, kregen direct een bekeuring van de politie. De resultaten van de Staandehoudactie aan de Spinhuisweg: 17 stuks groene kaarten 12 stuks gele kaarten 2 bekeuringen De campagne "Gewoon 30 daar kun je mee thuiskomen" loopt nog tot eind maart. Heeft u interesse of wilt u meer weten over de staandehoud- acties, neem dan contact op met Anja JonkmarvKuijl van de gemeente Middelburg, telefoon 67 50 00. Op verschillende zogenaamde klachtenlocaties in de gemeen te Middelburg houden kinderen van basisscholen staandehou- dacties in 30km-zones. Klachtenlocaties zijn plekken waar te hard wordt gereden, in ieder geval harder dan 30km/uur. Dit keer zijn vier leerlingen uit groep 8 van de Leeuwenburch enthousiast in actie gekomen voor de verkeersveiligheid in hun wijk. Dat ze in de stromende regen aan de Spinhuisweg moesten staan vonden ze helemaal niet erg. Dinsdag 10 maart gaven Nikki, Ravi, Rutger en Hebun een groene kaart met pluim in de vorm van een oranje sjaal aan die bestuurders die zich keurig aan de snelheid hielden. Verder werden er gele kaarten uitgedeeld aan de mensen die iets te hard reden. Diegenen die

de Faam | 2009 | | pagina 8