Explosieven gevonden in de duinen Dl EREN Ai Home-Start Walcheren Zwarte band voor Maxim (17) Matthaus www.neffselectdealer.ri Passion Moens Tegelwerkeii Uw keuken inbouwapparatuur vervangen? Nu 799, (incl btw) zoekt dringend nieuwe vrijwilligers dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Neff Combimagnetron P5 AKTIEMODEL Adviesprijs 1 ;639,- Kijk voor alle apparatuur op Kaarten Voor Matthaus Passion Koralen uit de Johannes Passion deweekkrant.nl Bijeenkomst ouders van kind met kanker Bachconcert en cd Uitge wand- Wij ontv Fago Telefoon 0118 - 60 11 39 e keuze voor al uw loertegels en sanitair n u graag in onze showroom: 17 Mpiere, Mid HOME-START Home-Start Walcheren voor Vlissingen, Veere en Middelburg Home-Start is een project van Humanitas, waarbij vrijwilligers een dagdeel per week ondersteuning, vriendschap en praktische hulp bieden aan gezinnen met jonge kinderen. Heeft u: Tijd Aandacht Een luisterend oor Een positieve instelling Opvoedingservaring? Dan zijn wij op zoek naar u! Wij bieden: voorbereidende cursus vrijwilligerswerk dat voldoening geeft gezelligheid goede begeleiding door coördinatoren onkostenvergoeding Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Versterking gezocht Dierenambulance Zeeland Kinderdijk 72, 4331 HH Middelburg, Tel.: 0118-639311 E-mail: homestart@zeelandnet.nl Woensdag 18 maart 2009 - Pagina 7 VLISSINGEN - Het werk aan de Zwakke Schakel Nolle-Westduin ligt op dit moment tijdelijk stil omdat er explosieven in het gebied zijn gevonden. Tijdens de werkzaamheden werden twee weken geleden bij het Nollestrand, in de buurt van overgang Zwanenburg, hulzen en een mijn aange troffen. Nadat de Explosieven Oprui mingsdienst de objecten had onderzocht, bleek het om twaalf lege hulzen en een zee- boei te gaan in plaats van een mijn. Voor het Waterschap Zeeuwse Eilanden is de vondst aanleiding om ook de rest van het gebied grondig te laten on derzoeken. De kans is uiteraard aanwezig dat er meer explosie ven uit de oorlog liggen. Nor maal gesproken leveren deze geen gevaar op, omdat de ex plosieven zo diep in de grond zitten dat deze geen schade aan kunnen richten. Nu er echter graafwerkzaamheden zijn, vormt eventuele achtergeble ven munitie wel een risico. Detectoren Emilie Sturm, woordvoerster van het Waterschap, licht toe: "Na de vondst hebben we Van der Herik, een bedrijf dat ge specialiseerd is in het opsporen van explosieven, opdracht ge geven om de verdachte locaties in kaart te brengen. Zij maken hiervoor gebruik van geavan ceerde informatiesystemen. Wanneer de verdachte locaties bekend zijn, worden deze ver volgens geïnspecteerd met me taaldetectoren. Blijkt het dan inderdaad om explosieven te gaan, dan wordt de Explosieven Opruimingsdienst ingescha keld om deze te ruimen, even tuele granaten worden tot ont ploffing gebracht." Alles bij el kaar zal het onderzoek tot on geveer twee weken vertraging leiden. De vertraging betreft al leen het werk aan de glooiing. Aan de landzijde gaat het werk gewoon door. Verwacht wordt dat de glooiing eind april klaar is. VLISSINGEN - Maxim van 01- denbeek (17) is het afgelopen examen geslaagd voor de zwar te band le dan jiujitsu, waar mee hij zich een zeer jonge zwarte bander in deze zelfver- dedigingssport mag noemen. De leerling van Sportinstituut Smid trainde twee tot drie keer extra per week om alle werin gen, worpen, klemmen en ver wurgingen te kunnen uitvoeren op aanvallers met en zonder wapens. Het examen bestond uit de uitvoering van het E-Bo- No-Kata, gevolgd door series technieken die uitgevoerd wer den met een aanvallende part ner. Het examen werd afgeslo ten met een echt vrij gevecht te gen twee aanvallers met en zon der wapens. De wapens die tij dens het examen werden ge bruikt waren het mes en een korte wapenstok. Kookplaten Magnetrons 1| Ovens Koelkasten 2 VLISSINGEN - De Sint Ja- cobskerk in Vlissingen is voor de zesde keer het decor voor de uitvoering van de Matthaus Passion. Dit grootse, beroemde mees terwerk van Johann Sebastian Bach, waarin het lijdensverhaal van Jezus naar het evangelie van Matthaus wordt verklankt, klinkt er op zaterdag 28 maart, vanaf 19.30 uur. De Vlissingse Oratorium Vereniging voert het stuk uit. Voor de jongens stemmen is weer een beroep gedaan op de knapen van het Antwerps Kathedraalkoor. Kaarten kosten 20 euro tot en met 15 jaar 15 euro/ CJP en 65+ 17,50 euro. Kaarten zijn te koop bij: Boekhandel 't Spui Vlissingen, Drukke- ry Middelburg en de Tourist Shop Middelburg, meer informatie: www.uitinvlissingen.nl of www.vlissingse-oratoriumvereni- ging.nl VEERE - Tijdens een canta tedienst in de Kleine kerk in Veere op 22 maart worden de koralen uit de Johannes Passion uitgevoerd door het Bachkoor. Centraal staat de (muzikale) vertolking van het evangelie van Johannes. Bram beekman speelt op het kistorgel en Aleida Post diri geert het koor. Het begint om 16.30 uur je eigen wereld op GOES - De Vereniging Ou ders Kinderen en Kanker (VOKK) houdt 25 maart een bijeenkomst in Goes. De avond is bedoeld voor ou ders wiens kind op dit mo ment voor kanker wordt be handeld, voor kanker be handeld is geweest of wiens kind aan de ziekte is overle den. Het is in het gebouw van de GGD, Westwal 37 van 20.00-22.00 uur. MIDDELBURG - Voor de ze vende maal brengt Bram Beekman op 21 maart een bloemlezing van de werken van Johann Sebastian Bach ten gehore in de Oostkerk in Middelburg. Een belangrijk gedeelte van het concert be staat uit koralen die betrek king hebben op de Lijdens- tijd. Op deze avond is ook de nieuwste cd van Bram Beek man verkrijgbaar. Het begint om 20.00 uur. tt. De Dierenbescherming Zeeland zoekt enthousiaste vrijwilligers die voor de nacht- en weekenddiensten inzetbaar zijn. Mensen die van dieren houden, flexibel zijn en een rijbewijs hebben kunnen zich aanmelden via: 0118-490572.

de Faam | 2009 | | pagina 7