Walcheren Tamara T< Race op debiteuren Voor een waardig afscheid Body Sport Shop Management Support Uit het Zakenhart van... ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL MKB in Zeeland stort zich op debiteuren I - 1 •- y voor taaislijmziekte Informatieve avond paardenhouders E32E33303L De Faam Woensdag 18 maart 2009 - Pagina 30 Cees en Liesbeth Roubos-Sturm. foto: leon janssens AAGTEKERKE - Begrafe nisverzorging Roubos, Rei gersberg 15, is vanaf maart actief. De onderneming van Cees Roubos en Lies beth Roubos-Sturm ver zorgt alleen begrafenissen. "Geen crematies. Belang rijk is persoonlijke belang stelling en tijd nemen voor de nabestaanden. Wij ver zorgen de uitvaart com pleet, een persoon neemt die taak over. Opbaren wordt verzorgd, thuis, in een rouwcentrum of in de kerk", zegt Roubos. Een voorbespreking is ook mo gelijk om wensen voor de uitvaart kenbaar te maken. Informatie: 24 uur per dag, telefoon: 06-14584878 KOUDEKERKE - Webinvent in Koudekerke, van Jasper Knobbout, bedenkt en ont wikkelt campagneconcep ten. Van domeinnamen tot interactieve crossmedia campagnes zoals www.stor- teeneuro.nl. Deze nieuwe website is van de Nederland se Cystic Fibrosis Stichting (NCFS), die dit jaar veertig jaar bestaat. Onderdeel hier van is een FilmClip waarin oud bokser Arnold Vander- Lyde en oud wielrenster Le- ontien van Moorsel verdui delijken wat voor gevecht patiënten met taaislijmziek- te moeten leveren om een enigszins normaal leven te kunnen leiden. De muziek voor deze filmclip is gemaakt door de Vlissingse muzikant Otto Harms. Deze website is in samenwerking gemaakt met Nedbase ICT een multi- mediabureau gevestigd in Middelburg en de Rabobank Walcheren/Noord-Beve land. Tijdens dit jubileum jaar wil de NCFS 2 miljoen euro inzamelen. Geld dat di rect besteed wordt aan we tenschappelijk onderzoek. Cystic Fibrosis beter bekend als CF of taaislijmziekte is een ongeneeslijke, erfelijke aandoening met dodelijke afloop. Kenmerk van CF is het taaie slijm dat door de slijmklieren in het hele li chaam wordt afgescheiden. Tim verkoopt vechtsportartikelen. foto: tara de vriend MIDDELBURG - MKB bedrij ven in Zeeland die nog geld te vorderen hebben van hun klanten lijken de laatste weken minder dan voorheen behoef te te hebben aan een elegante en softe incassoaanpak. Het zijn vooral toeleveringsbedrij ven van lokale ondernemin gen die zo snel mogelijk hun geld willen binnenhalen voor dat hun buurman er mogelij kerwijs mee vandoor gaat. Dat meldt Solveon Incasso, een van de toonaangevende incas sokantoren in Nederland met een incassoportfolio van ruim 1 miljard euro. Het gaat in toe nemende mate om vorderin gen van enkele tienduizenden euro's oplopend tot een paar ton, en niet veel ouder dan een maand. Vooral toeleveranciers van bijvoorbeeld telecompro- ducten, automatiseringsdien- sten, aannemèrs en zakelijk dienstverleners zijn alerter ge worden. Het aantal incasso- aanvragen is de laatste twee weken explosief gestegen. Het zijn vooral de bedrijven met goed georganiseerde adminis traties die er nu als de kippen bij zijn en direct reageren als een betalingstermijn van 30 dagen is verstreken. De prak tijk leert dat als je er snel bij bent, je 20 tot 25 procent meer terugkrijgt op je openstaande vorderingen. Het gaat dus bij de grotere MKB bedrijven om serieuze bedragen en betekent het verschil tussen overleven of in de problemen komen. En als je die vorderingen sneller binnen hebt, is het risico klei ner uiteindelijk slachtoffer te worden van een faillissement. Solveon verwacht dat de huidi ge beweging zich zal verscher pen, als klanten als gevolg van oplopende werkeloosheid slechter gaan betalen. VLISSINGEN - Manage ment Support Zeeland is verhuisd van Heinkenszand naar de Kabelweg 5 in Vliss- ingen. "Hier is het mooier en groter", vertelt Peter Oey. "Ook is het beter bereikbaar en grenst ons pand aan de Kennisboulevard." MSZ is een wervingsbureau dat de instroom, doorstroom en uitstroom regelt voor men sen met hbo. mbo en lbo. Ook heeft MSZ sinds kort de Mobiliteitsbank Zeeland, waar mensen anoniem CV's op kunnen plaatsen. "Ieder een is verschillend, want wat jij wil dat wil ik niet. Ge lukkig maar, want dan wilde iedereen dezelfde baan." Telefoon: 0118-484010. MIDDELBURG - Schoonheids instituut Tamara Totaal Verzor ging, met vestigingen in Mid delburg en Zoutelande, staat bekend om haar natuurlijke vi sie op schoonheid. De natuur een handje helpen, prima. Maar dan wél met producten die 100 procent zuiver en doel matig zijn. Tegen die achter grond voorziet het instituut sinds kort in niet-permanente antirimpelbehandelingen met injectables: botox voor de op pervlakkige, en fillers voor de diepere rimpels. De behande lingen worden uitgevoerd door cosmetisch arts Jani van Log- hem: "De injectables zijn gega randeerd veilig en hebben een subtiel verjongend effect. De natuurlijke gelaatsuitdrukking De schoonheid van jezelf zijn en jezelf blijven. blijft daardoor volledig intact, naai" www.tamaratotaalverzor- maar dan wel een paar jaartjes ging.nl of bel 0118-563630 jeugdiger." Meer weten? Surf 0118-418888. Peter Oey in de nieuwe locatie. foto: tara de vriend verkoopt alle artikelen die te maken hebben met vecht sporten. Ook verkoopt hij allerlei voedingssuplemen- ten, die ook nog wel eens ontbreken bij de andere winkels. Als de Body Sport shop een artikel wat de klant zoekt niet verkoopt, dan kan Tim het bestellen. Telefoon: 15496348. VLISSINGEN - Aan de Kerk straat 2 in Vlissingen is de Body Sport Shop geopend. Eigenaar is Tim van Bremen. Samen met een vriend, die bij een sportschool werkt, kwam hij tot de conclusie dat er geen vechtsportartike len worden verkocht in Vlis singen. Daarom besloot om dat te gaan doen. door marcel van der voort MIDDELBURG - Van be drijventerrein Ramsburg in Middelburg moeten op kor te termijn twaalf bedrijven verdwijnen. Dat is voldoen de om de Oostperkweg te verbreden. De oostelijke kant van de stad gaat de ver nieuwde weg gebruiken om van en op de N57 te ko men", zegt Cor Helmen- dach van gemeente Middel burg. "Aan één kant van de Oostperk weg verdwijnen de bedrijven. Een deel van het tracé wordt verlegd en een ander gedeelte verbreed", gaat hij verder. Schoonmaakbedrijf Simons, Bouwgroep Peeters, Stalhoude rij La Brujere-Boone, Andre's Bloemen en Van Veen Autoslo perij zijn enkele van de onder nemingen die moeten verkas sen. Voor hen is in eerste instan tie nieuwbouw op het bedrij venterrein Arnestein mogelijk. Toch gaan de bedrijven daar niet massaal naartoe. Cor: "Dat verschilt. Sommigen gaan wel naar Arnestein. Anderen kiezen voor een bestaand pand in Mid delburg." Opvallend weinig be drijven zijn de verhuisdozen aan het inpakken. "Ze hoeven nu nog niet weg en gebruiken de tijd om nieuwbouw voor te breiden. Eind 2010 ligt de N57 er. De gemeente mikt er op om voor die tijd de benodigde gron den te hebben. Ik verwacht me dio volgend jaar", zegt Cor. Wil- Voor Geraldine, Toon en Peggy is het sporten in Ramsburg binnenkort voorbij, foto: izaak verkeste lem Smelink van de Nieuwe Aanpak uit Heemstede regelt de verhuizingen. Er is voor iedere ondernemer een taxatie ge maakt op basis van schadeloos stellingvoor nieuwbouwkosten, verhuiskosten en schade. Niet iedereen zit te wachten op een verhuizing. Een aantal komt het juist goed uit", stelt Willem. Bij voorbeeld Peggy Kallemein van All Sports Body Gym. "In eerste instantie was ik niet blij met een verhuizing, omdat wij een stuk aan het pand hebben gebouwd. Inmiddels is er een gebouw ge vonden aan de Walensingel in Middelburg. Het is middenin het centrum en met parkeerge legenheid. Waarschijnlijk krijg ik een verhuisvergoeding. De verhuizing is vrijdag 17 april", laat Peggy weten. De honden, katten en medewerkers van Dierenasiel Walcheren iets ver derop moeten ook naar een an dere plek. Arnestein is ook bij hen niet in beeld. "Hopelijk komt er nieuwbouw in Ritthem. De verhuizing is jammer, want de huidige plek is goed bereik baar. Helaas hebben omwo nenden last van de dieren", zegt Melanie Streefkerk. SEROOSKERKE - In de Zandput Serooskerke is 1 april een voordracht over het gedrag van paarden. Dr. Machteld van Dierendonck gaat ook in op de welzijnsno- ta voor paarden, zoals die door het ministerie van LNV is opgesteld. Aan de hand van foto's en filmpjes licht zij allerlei gedragsaspecten van het paard toe. Het begint om 19.30 uur met koffie en thee.

de Faam | 2009 | | pagina 30