'Als ik de verhalen zo hoor, twijfel ik' COS brengt kennis Scheldemond scoort op regiofinale futsal CSnEËkGDa Aanmelden Uitwisseling Uitnodiging Infoavond De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Nieuws uit Midden-Zeeland Eben-Haëzerschool Overeenkomst Technum en Amels Klaverblad eist klare taal over ziekenhuis Biedt support en begeleidi woensdag 25 maart aanvang 19.00 uur Vooraf aanmelden via de administratie. RiffT>VTVTTjNlTl^^\ Woensdag 18 maart 2009 - Pagina 26 Ron Martens is de beleidsmedewerker van het COS. "Iedereen kan bij ons bij de helpdesk terecht voor vragen. We kennen de weg naar subsidiemogelijkheden en bieden particulieren onder steuning en begeleiding. We helpen contacten opbouwen. Hier en in het ontwikkelingsland." Ron houdt zich onder andere be zig met de Zeeuwse Wereldaüas en de cursus Uitwisseling. door uza kats GOES - Het Centrum voor Internationale Samenwer king (COS) Zeeland in Goes geen in maart en april weer de cursus Uitwisseling. Het is voor vrijwilligers die een stichting hebben of willen star ten. De cursussen Uitwisseling zijn gericht op ontwikkelingssa menwerking. Er wordt ingegaan op vragen als: hoe past ons pro ject in het beleid voor interna tionale samenwerking, hoe ma ken we een goed plan voor ons project, hoe krijgen we genoeg geld binnen voor ons project en hoe zorgen we ervoor dat men sen in het projectland het werk zelfstandig kunnen voortzet ten? "De cursus is bedoeld om vrijwilligers te ondersteunen en hun professionaliteit te bevor deren", vertelt Ron Martens, be leidsmedewerker van het COS. Particuliere initiatieven die ac- tief zijn op het gebied van ont wikkelingssamenwerking kun nen tevens hun gegevens online plaatsen op de website www.zeeuwsewereldatlas.nl. Er staan in Zeeland nu ongeveer 180 stichtingen geregistreerd. Mensen komen COS Zeeland houdt de cur sus Uitwisseling op dinsdag 24 maart. Het thema op die dag is internationale sa menwerking. Op dinsdag 14 april is de cursus pro jectplan schrijven. De kos ten per cursus zijn 10 euro. Dit is inclusief het studie materiaal, broodjes en kof fie of thee. Aanmelden kan nog tot vrijdag 20 maart bij COS Zeeland via info@cos- zeeland.nl of 0113- 250051. Voor meer infor matie vraag dan naar Anke de Dreu of Ron Martens. Leuk feitje is dat het COS dit jaar vijfentwintig jaar bestaat. via de atlas met elkaar in con tact en kunnen kennis en erva ring uitwisselen. "Ook onderne mers en ambtenaren kunnen de site als instrument gebrui ken", zegt Monique de Leeuw, communicatiemedewerker bij het COS. "Dit als ze willen we ten welke initiatieven er in hun gemeente zijn om mee samen te werken." Het COS gebruikt de in 2000 vastgestelde Millen niumdoelen als uitgangspunt. Er zijn acht doelen, zoals het halveren van extreme armoede, het terugdringen van moeder- sterfte en milieubescherming. De doelen moeten in 2015 zijn bereikt. Ook gemeenten en on dernemers spannen zich hier- voor in. door uza kats GOES - In Zeeland begon op 16 maart het vaccineren te gen baarmoederhalskanker. Dit gaat de komende tijd door. Landelijk was er al veel te doen over het vaccineren. Maar wat vinden de meiden er zelfvan? Amy (15) uit Ovezande is er al over uit. "Ik laat me prikken. Er is een kans dat de vaccinatie werkt. Mijn ouders staan er achter." Mi- rian (13) laat zich echter niet vac cineren. "Het is nog niet goed onderzocht. Ik hoor enge din gen. Dat je er ziek van kan wor den en geen kinderen meer kan krijgen." Haar vriendin is het met haar eens. Claudia (12): "Als ik de verhalen zo hoor, dan twijfel ik toch." Ma rian (16) uit Brouwershaven f heeft nog geen oproep gekre gen. "Ik vond het in het begin wel goed. Maai' op het jeugd journaal zag ik dat de vaccinatie ook nadelen heeft. Als ik nog een oproep krijg, dan ga ik wel." Ook Liza (14) uit Colijnsplaat laat zich prikken. "Mijn moeder wilde re gelen dat ik geprikt zou worden toen ze hoorde van de vaccina ties. Ze wist eerst niet dat alle meisjes een oproep krijgen." Debbie uit Goes is er fel op tegen. Het regent. Deze meiden zijn onderweg naar school. Over de vraag of ze zich laten vaccineren, denken ze even na. foto: uza kats "Ik vertrouw het niet. Ze weten nog niet eens hoe lang het werkt!" En Jacqueline (14) uit Westdorpe twijfelt nog. "Mijn oma en moeder willen niet dat ik me laat vaccineren, mijn vader wel. Zelf ben ik bang voor prik ken. Maar ik wil het denk ik ook, omdat de kans dan minder groot is dat ik die ziekte krijg." Woont u in Oostkapelle of omgeving en heeft u een zoon of dochter die geboren is tussen I juli 2005 en I augustus 2006, of heeft u één of meerdere oudere kinderen en bent u door verhuizing in de buurt komen wonen? Dan nodigen we u van harte uit op de Eben-Haëzerschool in Oostkapelle op DV donderdag 16 april 2008 van 19.30 - 20.30 uur. Tijdens deze avond willen we u graag informatie geven over onze school. Natuurlijk is het op deze avond ook mogelijk uw kind in te schrijven. Heeft u vragen naar aanleiding van deze advertentie of wilt u eerder langskomen voor een oriën terend gesprek? Dhr. W. van Beek (directeur) staat u graag te woord. Telefoon: 0118-583989. Met een vriendelijke groet namens het team. W. van Beek Vlaamse Gaai 2 4356 DC Oostkapelle T 0118-583989 E info@ehsoostkapelle.nl I www.ehsoostkapelle.nl VLISSINGEN - Technum, het techniekcentrum van ROC Zeeland, in Vlis- singen en super jacht bouwer Amels tekende woensdag 11 maart een sponsorovereenkomst. Vijf jachtbouwers in oplei ding van Amels worden in het Technum opgeleid. Dat gebeurt in samenwerking met het ROC Zeeland en het regionaal leerbedrijf VAK- werk. Een jaar lang krijgen de leerlingen één dag in de week theorie. Vervolgens werken zij vier dagen per week in de praktijk. Amels betaalt de opleiding en na het leertraject zijn de leerlin gen inzetbaar als inbouw- monteur bij Amels. In het techniekcentrum kunnen jongeren zich als vakdeskun- dige ontwikkelen. Ook werk nemers in het bedrijfsleven kunnen er terecht voor kor te- of langere cursussen. Su perjachtbouwer Amels maakt deel uit van de Da- men Groep, een organisatie van drieëndertig werkmaat schappijen met vestigingen wereldwijd. Amels bouwt marineschepen, sleepboten, containerschepen en ook binnenvaartschepen. GOES - De cliëntenraden, patiëntenverenigingen en andere belangenorganisa ties verenigd in Klaverblad Zeeland eisen snelle duide lijkheid over de zaken die geregeld moeten worden om de nieuwe opzet van de ziekenhuiszorg op Walche ren en Midden-Zeeland te realiseren. Alhoewel het huidige initiatief van de zie kenhuizen om twee maan den de tijd te nemen om het gesprek met de omgeving weer vlot te trekken, ge waardeerd wordt, bena drukken de belangenorga nisaties het belang van snel le duidelijkheid over het tijdpad dat de ziekenhuizen gaan hanteren en over wan neer er over welk onder werp nadere besluiten wor den genomen. Dit betekent onder andere informatie over de concrete invulling van functies die op Walche ren worden geboden zoals voorzieningen voor planba re zorg, een spoedplein, al of niet een IC, kraamhotel, zorghotel, geriatrische en psychiatrische zorg. Overi gens is het Klaverblad is voor een fusie van de Mid den-Zeeuwse ziekenhuizen. De avond is bedoeld voor leerlingen van groep 8 en hun ouders. scholengroep Het Goese Lyceum Van Dusseldorpstraat 78 4461 LV Goes tel. 0113 - 21 69 71 info@pontes.nl door tara de vriend VLISSINGEN - De regiofi nale Futsal voor scholie ren in Vlissingen was afge lopen vrijdag (13 maart). De belangstelling was erg groot. Zo deden er scholen mee uit Breda, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Rijswijk, Naaldwijk, Helle- voetsluis en Oudenbosch. De leerlingen van het Schelde mond College presteerden erg goed op het toernooi. Zowel de jongens uit categorie één, het jongensschoolteam en het meidenschoolteam wonnen en zijn dus door naar de lan delijke finale. Organisator D. Glisovic van het Scheldemond College spreekt van een ge slaagd toernooi. "Er werd sportief gespeeld en de sfeer was erg goed", vond hij. De re giofinale is een voorronde voor de landelijke finale op 24 april in Arnhem. Er wordt zo wel door jongens als meisjes gespeeld in drie verschillende categorieën. De eerste catego rie is voor de leerlingen die in klas 1 en 2 zitten. De tweede categorie voor leerlingen uit klas 3 en 4. En de laatste cate gorie is voor leerlingen van klas 1 tot en met 6, het zogehe ten schoolteam. Het Goese Lyceum, locatie Van Dusseldorpstraat. Wil je je culturele en creatieve talenten optimaal ontwikkelen? Meld je dan aan voorde Kunst- en Cultuurklassen op Het Goese Lyceum, locatie Van Dusseldorpstraat. Naast de bekende creatieve en muzische vakken ga je aan de slag met dans, toneel, fotografie en film! Er zijn Kunst- en Cultuurklassen op de volgende niveaus: VMBO - gemengd/theoretisch - HAVO HAVO VWO

de Faam | 2009 | | pagina 26