De Beverburch op de bres voor verkeersveiligheid Stromenwijk Eerste paal complex Papisland Het woord aan Verkeerd telefoonnummer in Wmo krant raadslid Arnold Rots ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL ïraWMMTfiinl De Faam Woensdag 11 maart - Pagina 8 In de onlangs verschenen Wmo-krant Walcheren is helaas een foutje geslo-pen. Het telefoonnummer van Beenhakker (leverancier rolstoelen, scootmobiels enzovoort) met de vestiging Middelburg is verkeerd. Er staat 0118- 618335, maar dat moet zijn 0118-618338. Wethouder Albert de Vries en Guus Verduijn, directeur bij Woonzorg Ne derland hebben vorige week dinsdag symbolisch de eerste paal geslagen voor het complex dat gebouwd wordt aan Papisland. Het complex bestaat uit 41 sociale huurappartementen bedoeld voor 55+ers. De ruim opge zette appartementen zijn minimaal 75 m2 en hebben een woonkamer, twee slaapkamers en sanitaire ruim tes, een balkon en een berging. Nieuwe lente, nieuw geluid Deze lentemaand 2009 heeft wel een heel ander karakter dan in eerdere jaren. De winter duurt lang; alles is veel later in de natuur. Maar ook in economische zin lijkt de winter aan te houden en zelfs te verstrengen. We kijken uit naar de lente en zomer; maar welke goede tekenen zien we dan als boden van een andere, gun stiger tijd. In de laatste raadsvergadering - 2 maart - kreeg het college van B&W de opdracht een visie op de crisis te ont wikkelen en voorstellen te doen om Middelburg te behoeden voor de negatieve gevolgen van de kredietcri sis. In mijn ogen een moeilijke zo niet onmogelijke opgave. Want de professoren in de economie zijn het zelf ook niet eens over de aard van en de oplossingen voor de ernstig zieke economie. Laat staan de geleerden uit Middelburg. Maar je weet maar hooit: de tele scoop is hier ook uitgevonden. De strekking van het voorstel was om vanuit het Middelburgse stadskan toor ook iets aan de regionale econo mie in positieve zin te doen. Het col lege reageert voor het einde van de maand. We wachten af en we zullen alle goede kwaliteitsimpulsen van harte steunen als ChristenUnie-frac- tie Alleen maar negatieve dingen en donkere wolken? Nee. Positieve din gen? Genoeg. Er wordt een N57 aangelegd, die onze stad veel beter toegankelijk zal maken. Er komt een evenementenpark ZEP dat uniek-in zijn soort wordt. Een vernieuwd Miniatuur - pardon: de Kleine Wereld/ Wereld in het klein - dat een aanvulling zal zijn op de andere toeristische voorzienin gen in Middelburg. Er is ruimte op het Molenwater voor nieuwe initiatieven, bijvoorbeeld een park. De hotel accommodatie wordt aan merkelijk uitgebreid. Een golfbaan aan de rand van Middelburg. De bolwerken zijn aangepakt om weer optimaal als promenade te dienen. Middelburg is winkelstad van allure: nummer 3 van Nederland! De pleinen en andere publieke ruim tes worden veranderd en verfraaid. •Wijk/stadsdeelplannen voor Arne- muiden, Nieuw- en St.Joosland en St. Laurens. U - burger van de stad - gaat met ons als bestuur dit voorjaar de bestaande Kwaliteitsatlas aanpassen en vernieu wen. We zijn erg benieuwd naar de mening van de inwoners. Kortom, een stad van formaat waarin het voor bezoeker en bewoner goed leven is. Maar er is altijd nog wat te wensen en te verbeteren, en het woord is daarbij aan U allen. Het is nu het goede mo ment. Want over exact een jaar heb ben we verkiezingen voor de gemeen teraad; de programma's worden binnenkort geschreven en daarin telt Uw visie mee. Graag horen we uw mening,van klein tot groot, over stoeptegels tot straat- regels. Met vriendelijke groet Arnold Rots. Fractie ChristenUnie rots@zeelandnet.nl (0118)64 26 99 Deze en volgende week zijn er een aantal wijktafels te bezoeken. Een wijkta- fel is een overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maatschappelijke instellingen zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leef baarheid in het bijzonder. Wijktafel Stromenwijk/'t Zand Woensdag 11 maart is de bijeenkomst in 'de Vergulde Baars'. Wijk-wethouder Albert de Vries geeft een korte uitleg over de zaken in de Kwaliteitsatlas die direct invloed hebben op de Stromenwijk en 't Zand. Verder aan dacht voor de dokterspost in de wijk en de verkeerssituatie Banckertstraat/ Banckertplein. Ook de functie en rol van Park Tooren-vliedt komt aan de orde. De gemeente Middelburg wil de fiets- en wandelverbindingen naar het park verbeteren. De gemeente wil daarom tijdens de wijktafel inventarise ren welke ideeën en zienswijzen er bij de wijkbewoners leven. Wijktafel Zuid Donderdag 12 maart gaat de wijkta fel in het Palet het hebben over aan pak van zwerfvuil rondom het winkel centrum en wijkwethouder Albert de Vries geeft uitleg over zaken in de Kwaliteitsatlas die direct invloed heb ben op Middelburg Zuid. Wijktafel Sint Laurens Maandag 16 maart wordt de wijktafel gehouden in het dorpshuis Van Citterhoff. Eric Mostert, Rijkswater staat, geeft uitleg over de stand van Zaken N57 en wethouder Hannie Kool-Blokland geeft een korte uitleg over de Kwaliteitsatlas. Wijktafel Binnestad Ook op deze wijktafel geeft Eric Mo stert de stand van zaken N57 en wet houder Hannie Kool-Blokland een korte uitleg over de Kwaliteitsatlas. De bijeenkomst is op dinsdag 17 maart in de Schouwburg. Wijktafel Griffioen De bijeenkomst is op woensdag 18 maart in het wijkgebouw van Stich ting Griffioen "de Wijk". Op de agenda staat onder andere, Stand van zaken in de wijk. Mededelingen van onder andere wijkwethouder Frank Streng, de wijkmanager, Stichting Griffioen 'de Wijk', Stichting de Bomenbuurt, verkeerswerkgroep, begeleidings groep Educatieve Tuin Seispark, werkgroep Kïimaatbos, Wijk van de Toekomst, Woongoed en de Stichting Welzijn Middelburg. Wethouder Frank Streng geeft een korte uitleg over de zaken in de Kwa liteitsatlas die direct invloed hebben op de Griffioen. Wijktafel Arnemuiden De wijktafel vergadert op donderdag 18 maart in verenigingsgebouw "De Arne". Zij gaan het hebben over het opheffen van de politiepost, aanleg schaatsbaantje voor de jeugd. Er is een presentatie over nieuwbouw Schoolstraat en Eric Mostert geeft de stand van Zaken weer over de N57. Burgemeester Koos Schouwenaar geeft in deze vergadering een korte uitleg over de Kwaliteitsatlas. Alle wijktafels beginnen om 20.00 uur, behalve Stromenwijk/'t Zand die begint om 19.30 uur. De wijktafels zijn voor iedereen vrij toègankelijk. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekijken op www.middel- burg.nl wonen en leven wijken en dorpen en dan wijktafels. Foto: Jacqueline Pruijsers Aan de Boekweitstraat in Arnemuiden worden zeven woningen gebouwd. Vijf hiervan zijn starterswoningen. De kopers van de tussenwoningen konden bij de gemeente Middelburg een aanvraag indienen voor een starterslening. Afgelopen vrijdag hebben de kopers van de woningen een natuurstenen huisnummer ontvangen. Onder toeziend oog van wethouder Albert de Vries hebben de eigenaren deze ingemetseld. De woningen staan op grond van de voormalige basisschool Het Baken aan de Boekweitstraat. Voor de wonin gen wordt binnenkort een nieuwe rijbaan met parkeerplaatsen aangelegd. Deze nieuwe straat krijgt de naam Ridderspoor, passend in de straatna- menreeks van Brakenburg I. Niet een bekeuring, maar het aan spreken op gedrag is de sleutel tot een succesvolle aanpak van hardrijders in 30km/uur-gebieden. Dit aanspreken op gedrag doen kinderen van basis scholen in de campagne "Gewoon 30" door middel van staandehoudac- ties. Een staandehoudactie is dinsdag 3 maart gehouden aan de Grevelingen- straat met medewerking van leerlin gen van Archipelschool de Bever burch. Laurens, Tüliyet, Naïm en Elisa van groep acht hebben zich vol enthousiasme ingezet voor de verkeers veiligheid in hun wijk. Er werden dit keer veel groene kaarten uitgedeeld, die zijn bestemd voor mensen die keurig 30 km/uur rijden. Deze bestuurders kre gen als waardering een Middelburg sjaal. Er werden tien gele kaarten uitge reikt, die zijn bedoeld als waarschuwing. Echte hardrijders, dat waren er vijf, die kregen direct een bekeuring van de poli tie De staandehoudacties komen tot stand door medewerking van Veilig Verkeer Nederland, Verkeerspolitie Zeeland en Foto: Jan Koole diverse basisscholen uit Middelburg, Arnemuiden en Nieuw en St. Joosland en de gemeente Middelburg. Wilt u meer weten ever staandehoudac ties, neem dan contact op met Anja Jonkman-Kuijl van de gemeente Mid delburg, telefoon: 675423 Foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 8