School voor zelfvertrouwen Reactie concept-PSEB Boekanier Vrouwenpolder Actieweek bij Landwinkel Prijzen bij ToplToys De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Tweede beursvloer in Zeeland Brillen Michael Kors bij Het Huis Delta neemt aandelen S'Energy Modeshow bij Fashion Gallery Innovatie is nodig voor de welvaartsgroei ulu Woensdag 11 maart 2009 - Pagina 38 o foto pr GOES - Stichting Beursvloer Zeeland organiseert op woensdag 18 maart voor de tweede keer Beursvloer Zee land. De beurs is in de Maria Magdalena Kerk in Goes. Bij de eerste beursvloer lag de nadruk op Walcheren, dit jaar zijn vooral bedrijven en organisaties van de Bevelan- den en uit Tholen welkom. De deelname sloot op maandag 10 maart. Er is geen vrije inloop. VLISSINGEN - In Amerika zijn ze een hit bij Madonna, J.Lo en Angelina Jolie: de zonnebrillen van de Ameri kaanse topontwerper Mi chael Kors. Sinds kort zijn de brillen, die bekend zijn van het tv-programma Project Catwalk, te koop bij Het Huis Opticiens. De collectie is er voor ieder type, ieder gezicht heeft een passend model. Dat zie je ook terug in de prijsstellingen. Er zijn modellen onder de 100 euro, maar ook boven de 200 eu ro. De brillen van Kors zijn te koop bij Het Huis Hardy Bellamypark 38, Vlissingen MIDDELBURG - Delta en S'Energy hebben overeen stemming bereikt over deze aandelentransactie, die in het eerste kwartaal van 2009 geëffectueerd zal worden. Met deze transactie is de pioniersfase binnen Suner- gy. afgerond. Delta zal Su- nergy verder positioneren als een onderdeel in de tota le zonneketen tezamen met Solland. MIDDELBURG - Fashion Gallery aan de Langeviele 27 in Middelburg presenteert zaterdag 14 maart tussen 14.00 en 16.00 uur de nieu we voorjaarscollectie. Mo dellen van modellenburo Alienne showen de nieuwste dames, heren en kindermo f-de. I r fr Vrouw VLISSINGEN - Janine is drieëntwintig, woont in Vlissingen en gaat binnen kort trouwen. Heel gewoon, zou je denken. Maar wat be treft haar beroep, wijkt ze af van de meeste vrouwen. Anton van de Giessen, Joyce en Björn van de Vrande VROUWENPOLDER Björn en Joyce van de Vran de en Anton van de Giessen namen hotel café restau rant De Boekanier en win kel 't Sjopje van hun ouders over. Het drietal is al jaren actief in het gezellige res taurant en gastvrije hotel. Op de menukaart van De Boekanier mosselen, oes ters, kreeft, dagverse vis, topkwaliteit steaks en spa- re-ribs. 't Sjopje heeft da- mes- en kindermode en leuke hebbedingetjes. Na verbouwing wordt 't Sjopje 27 maart heropend mét de nieuwe zomercollecties, accessoires en ook schoe nen. Dorpsdijk 22-26, Tele foon: 0118-591829. door' uza kats MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel Zuid west-Nederland heeft een reactie gegeven op de in houd van het concept Pro vinciaal-Sociaal-Econo misch Beleidsplan (PSEB) 2009-2012. Het concept-PSEB verschijnt in een tijd dat de wereldecono mie onder grote druk staat. De toekomst met betrekking tot de economische ontwikkelin gen in 2009 en 2010 zijn niet erg positief. Het Zeeuwse be drijfsleven wordt geconfron teerd met sterk dalende om zetten en teruglopende inves teringen. Dit drukt op de werk gelegenheid. In het concept PSEB wordt rekening gehou den met de crisis. Maar het is nog de vraag of de gevolgen hiervan niet te optimistisch zijn beoordeeld. Eén van de grootste problemen voor het bedrijfsleven is de wet- en re gelgeving, die -alsmaar toe neemt. De nieuwe Europese wetgeving wordt merkbaar en kan voor problemen in de be drijfsvoering zorgen. Op ver zoek van BZW Zeeland, MKB- Zeeland en de Kamer van Koophandel hebben de Zeeuwse gemeenten recente lijk hun wet- en regelgeving makkelijker gemaakt en ver scheidene vergunningen afge schaft. Innovatie blijkt keer op keer de factor die nodig is om de groei van de welvaart vast te houden en te vergroten. Dit blijkt ook uit het concept- PSEB. De economische crisis is een reden om het innovatie vermogen van het Zeeuwse bedrijfsleven te verbeteren. Het is nu afwachten op de de finitieve versie van het PSEB. door tara de vriend door uza kats Janine zit helemaal op haar plek in deze 'kleine' tankwagen. over het algemeen beter met mannen om dan met vrouwen. Niet dat ik geen vriendinnen heb." Het gevoel dat ze getest wordt, heeft Janine niet. "Som migen vragen zich af wat een vrouw hier doet, maar ze vin den het wel knap. Ze hebben er over het algemeen respect voor. Ik heb één keer iets vervelends meegemaakt. Toen zei iemand blijkbaar tegen een collega van mij: is dat nou de toekomst? Daar trek ik me niks van aan." Mensen in haar omgeving re ageren doorgaans positief als ze horen dat ze van beroep tank wagenchauffeur is. "Jij? Echt? Ze zijn verbaasd, maar vinden het wel gaaf', lacht ze. "Het is ook best komisch, ze verwachten het niet van me. Want ik ben zelf maar een klein meisje. Kijk, als je iets graag wilt, ga ervoor. Je moet het gewoon doen. Man nenwereld of niet." Na het interview kwam het nieuws dat Janine haar baan is verloren door de economische crisis. Op het moment staan veel vrachtwagens stil. Janine hoopt gauw weer aan de slag te kunnen. Heieen Harry Provoost in de vernieuwde Landwinkel. MIDDELBURG - Landwin kel Westrate aan de San- berglaan 10 in Middelburg is vernieuwd en uitgebreid met nog meer smaakvolle producten. Eigenaren Har ry en Heieen Provoost bie den eigen geteelde appels en peren, vers gesneden groenten, aardappels en uien aan. Kwaliteitsvlees van.nip^v^^lap^nu ook lamsvlees in kleine ver pakking. Het Landwinkel- huismerk is uitgebreid met jam, honing en stroop, ge schikt als cadeau of relatie geschenk. 17 t/m 21 maart is er een actieweek met 15 procent kassakorting op het hele assortiment en een kleurwedstrijd voor kinde ren. Telefoon: 0118- MIDDELBURG - Coach trainer Paula Dourleijn van de School voor zelfvertrou wen geeft vanaf 14 maart trainingen in zelfvertrou wen. Dit doet zij van 9.30 tot 16.30 uur in de Zeeuwse bi bliotheek aan de Kousteen- sedijk 7 in Middelburg. Met zelfvertrouwen heb je alles in handen om gelukkig te kun nen zijn. En dit zelfvertrouwen kan geleerd worden met een al ledaagse aanpak en een simpe le techniek. Het kost 90,00 euro per dag per deelnemer voor particulieren en 180,00 euro per dag per deelnemer voor bedrij ven, OpAd,onderdag 9 april is er Paula Dourleijn, docent, coach trainer. foto: p.r. een informatieavond over de trainingen in de Zeeuwse Bibli otheek van 19,00 tot 20.39 uur: Meer informatie en aanmelden kan via www.schoolvoorzelfver- •trouweit.nL1 Mfjnon Zij is namelijk een tankwagen chauffeur. "Ik ben een keer met een oom meegegaan en toen wist ik het zeker: dit ga ik doen! Ik moet een jaar of vijftien zijn geweest", zo vertelt zij terwijl ze aan het werk is. Over wat ze zo fantastisch vindt aan het chauffeursberoep kan ze kort zijn. "Het op de weg zijn. Dat vind ik echt heerlijk." Voor ze de weg op ging, heeft ze vier weken lang leren rijden. "Manoeuvres en zo. Het is niet zo moeilijk als het er uit ziet hoor", zegt ze. Ja nine rijdt onder andere met ge vaarlijke stoffen. Haar werk zaamheden zijn containers op zetten, laden en lossen. Verve lende dingen op de weg heeft Janine zelf nog niet meege maakt. Wel zag ze onlangs een aanrijding met een motorrijder die niet goed afliep. "Het was een ongeluk waar een vracht wagen bij betrokken was. Wij hebben goede spiegels, we zien heel veel. Maar mensen onder schatten vaak de ruimte die een vrachtwagen nodig heeft", ver telt Janine. "Als je denkt aan het chauffeursleven, dan denk je aan echt mannenwerk. Als jon ge vrouw moet het moeilijk zijn om je tussen de mannen te handhaven. "Nee, hoor. Ik ga Henk en Agnes Goudzwaard reikten de hoofdprijs uit. won Kim van de Boogaard en werd Britt Willems twee de en Levi Hoogerwerf der de. De cadeaubon van Cen ter Pares van 400 euro werd gewonnen door de vierjarige Charlie Nieuwersteeg. Henk en Agnes van ToplToys heb ben 780 euro opgehaald voor het Ronald McDonald Kin derfonds. MIDDELBURG - ToplToys in de Geerepassage in Mid delburg is 18 februari geo pend. Bert Ernie en wet houder Hannie Kool knipten het 'lintje' door. Winnaars van de kleurwedstrijd in de categorie 3-6 jaar zijn als eer ste Sam Koops, gevolgd door Casper Vellekoop en Luka Joos. In de categorie 7-12 jaar

de Faam | 2009 | | pagina 54