SPOOR A Officiële Mededelingen milieu Fout vast dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: D EWEEKKRANT. N L Woensdag ll maart 2009 - Pagina 29 van de Provincie Zeeland Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl MATTHEW HALL Of het heel verstandig is dat Jenny Cooper een nieuwe carriere als onderzoeksrech ter begint? Daar kun je zo je bedenkingen bij hebben. In Koud spoor blijkt dat haar ge zondheidsdossier wel dege lijk een belangrijke rol heeft gespeeld bij haar aanstelling. De mensen die verantwoor delijk waren voor die aanstel ling hebben echter niet gere kend op haar vasthoudend heid. Al tijdens haar eerste werkdagen bijt zij zich vast in de plotselinge dood van twee criminele jongeren, en de dood van haar voorganger. Dat gebeurt allemaal op de grens van Engeland en Wa les. Een garantie dat de lezer meer krijgt dan alleen een in kijkje in het door en door ver rotte systeem van de Engelse jeugdzorg en de kans op fraude, wanneer allerlei vor men van zorg aan het parti culier initiatief worden over gelaten. Mattew Hall bewijst dat het schrijven van een spannend verhaal en sociale bewogen heid prima samen kunnen gaan. Mattew Hall, Koud spoor, A.W. Bruna, 19,95 euro. Zeeuwse Vrouwen DOOR'ELLEN DEVRIEND MIDDELBURG - Kees Slager uit Poortvliet tekende begin jaren negentig de levensver halen op van zeven Zeeuwse vrouwen. Het werd in 1995 gepubliceerd. Nu theaterpro ductiehuis Zeelandia een muziektheaterstuk op de planken brengt op basis van dit boek, is het opnieuw uit gebracht Ter bescherming van de privacy van de vrouwen waren in de eer ste druk in enkele portretten de namen en plaatsnamen veran derd of weggelaten. Nu de vrou wen, die destijds tussen de zeven tig en tachtig jaar waren, inmid dels bijna allemaal zijn overle den, heeft Slager de anonimiteit in de herdruk opgeheven. Land- arbeidster Marie (1912) vertelt op een indringende manier hoe zij als kind om brood moest bedelen en jarenlang het zwaarste werk op het land deed. Greet (1924) was een domineesdochter en werd op haar vijftiende zwanger. Openhartig en vol emotie vertelt zij hoe ze jarenlang doorging als de zus van haar eigen zoontje om later als zingende wijkzuster mensen te verzorgen en verple gen. En dijkwerkersdochter Wan ne (1916) uit Westkapelle moest als meisje met een kruiwagen boodschappen langs de huizen van het dorp leuren. De verhalen van de vrouwen ge ven aan hoe zij als kind de voor oorlogse crisisjaren ondergingen, hoe ze als jonge vrouw de oorlog meemaakten en hoe ze meehiel pen aan de wederopbouw. De verhalen laten ook zien dat het le ven op het platteland vaak hard was, in de onderlinge verhoudin gen in het dorp, maar ook in het huwelijk en gezin. Wat de vrou wen gemeen hebben is hun liefde voor het zingen Het boek Zeeuwse Vrouwen is uit gegeven door Uitgeverij Den Boer De Ruiter en kost 14,50 euro. Theaterstuk De première van het theaterstuk van het Productiehuis Zeelandia in Middelburg - organisator van het Zeeland Nazomer Festival- was 5 maart. Tot en met 7 april is het te zien in Zeeland, Rotter dam, Den Haag en Amsterdam. Op dinsdag 24 maart is het stuk in de Stadsschouwburg in Middel burg te bekijken. Zeven Zeeuwse vrouwen vertellen over hun leven. FOTO: MARTIN DE VRIEND Ontheffing Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 10 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing heeft verleend. Ter voorkoming van belangrijke scha de aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige, visserij en wateren is ontheffing verleend aan C.J. Flipse te Domburg voor het doden van damhert met het geweer voor de periode van 5 maart 2009 tot en met 15 april 2009. De ontheffing heeft betrekking op een perceel wintertarwe gelegen aan het Zandwegje te Domburg, gemeente Veere, zoals op de bij het besluit beho rende kaart aangegeven. Ter inzage De ontheffing ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin- ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn [tel. 0118-631196). Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergunning bezwaar tegen de ontheffing indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzen ding of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samen valt met de termijn van terinzageleg- ging. Op bovenstaande telefoonnum mers kan informatie worden ingewon nen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar, ingevolge artikel 8:81 van de Alge mene wet bestuursrecht bij de presi dent van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit ver eist. Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 10 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van .de Natuurbeschermingswet 1998 vergunning hebben verleend aan Dienst Landelijk Gebied Zeeland. Voor werkzaamheden die voortvloeien uit het project Peilbesluit Veerse Meer ter plaatse van het Natura 2000- gebied Veerse Meer. Ter inzage De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot Meneer M. van Antwerpen (tel. 0118-631138) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergunning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzen ding of-uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samen valt met de termijn van terinzageleg- ging. Op bovenstaande telefoonnum mers kan informatie worden ingewon nen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Alge mene wet bestuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van'State bij de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Melding BUS-bodemsanering voormalig fietspad Westelijke Oude Havendijk te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 23 februari 2009 een 'Melding BUS-bodemsanering' op grond van artikel 6 Besluit uniforme saneringen ontvangen voor de bodem sanering op de locatie voormalig fiets pad Westelijke Oude Havendijk te Middelburg. Tegen de melding of een mededeling van gedeputeerde staten naar aanlei ding van de melding kan door belang hebbenden geen bezwaar of beroep worden aangetekend. Wel is er de mogelijkheid om gedeputeerde staten er op te wijzen dat de bodemverontrei niging of de voorgenomen bodemsa nering niet voldoet aan de eisen van het Besluit uniforme saneringen. Voor het inzien, mondelinge toelich ting en kopieën van de 'Melding BUS- bodemsanering' kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118- 631924)

de Faam | 2009 | | pagina 45