LEENDERS ADVOCATEN kbvocat Mr. M.M.C. van de Kraats Ook voor: Strafrecht Arbeidsrecht Ondernemingsrecht www.jmwnotarissen.com Gratis inloopspreekuur maandag van 14 tot 16 uur Paul Krugerstraat 34 - Vlissingen Tel. 0118-41 40 79 www.leendersadvocaten.nl Mediator (scheidingsbemiddelaar) Een ouderschapsplan (ook wel zorgplan, zorgmodel) is een document waarin ouders (specifiek; ouders die gaan scheiden) afspraken over de uit oefening van hun ouderschap (vaderschap, moederschap) vastleggen. Er worden afspraken gemaakt over verzorging, ontwikkeling en opvoeding van hun kinderen. De volgende punten zouden in een ouderschapsplan behandeld kun nen worden: de dagelijkse zorg voor de kinderen (waar verblijven de kinde ren, eten en drinken, huisregels en dergelijke) school sport medische zorg vakantie bijzondere dagen (verjaardagen en dergelijke) financiën (beheer spaarrekeningen, bijdrage van de niet-ver- zorgende ouder) communicatie tussen de ouders (informeren en raadplegen) halen en brengen van de kinderen. Volgens een Neder lands wetsvoorstel uit 2005, de Wet be vordering voortge zet ouderschap en zorgvuldige schei ding, moeten ouders die gaan scheiden ver plicht een dergelijk ouderschapsplan opstellen - ook bij een geregistreerd partnerschap. Als zo'n plan ontbreekt, zal de rechter een verzoek tot echt scheiding niet in be handeling nemen. Wel scheiden maar toch het huwelijk zo goed mogelijk afsluiten: Mediation, onder begeleiding van een ervaren advocaat, die tevens mediator is, kan hierbij een goed hulpmiddel zijn om in gezamenlijk overleg tot goede afspraken te komen. In het ouderschapsplan dienen o.a. de volgende zaken geregeld te worden: omgangsregeling, evt. co-ouderschap, opvoedingszaken, zorgtaken, kinderalimentatie, overige financiële aspecten en informatieuitwisseling. Het succesvol doorlopen van het mediationproces kan een zeer positief effect hebben met name als er kinderen bij betrokken zijn en er ook in de toekomst gezamenlijke besluiten genomen zullen moeten worden. Mevr. Mr. M.M.C. van de Kraats kan u hierbij van dienst zijn. Mr. M.M.C. van de Kraats Echtscheidingsadvocaat sinds 1990, Scheidingsmediator sinds 1995 Lid Familierechtadvocaten en Scheidingsbemiddelaars vFAS Lid Nederlands Mediation Instituut NMI. Advocatenkantoor van de Kraats Gortstraat 38, 4331 LC Middelburg tel. 0118 637387 mvdkraats@zeelandnet.nl Wagenaarstraat f 4||t^p|lddefbto'g 11 T (0118) 65 96 00 I HJHj middelburg@imwnotarissen.com lil!! MÜ Ouderschapsplan ECHT SCHEIDING? Echtscheidings notaris voor zorgvuldig uit elkaar gaan ,v,,, 8

de Faam | 2009 | | pagina 41