Toyota De Jonge, al 40 jaar synergie. Kicken Hybride Honda Winnen Is er een toekomst voor de SUV? Als het aan Hyundai ligt wel. Dit concept met wat kleine wijzigingen is de opvolger van de Tucson. WWW.ZEEUWSAUTOJOURNAAL.NL WOENSDAG 11 MAART 2009 Een kleine gifkikker, dat wordt de nieuwe Alfa Romeo Mito GTA beslist. De 1.7 liter motor (afgerond op 1.8) levert maar liefst 240 pk en dat moet de lichte auto naar topprestaties brengen. De carrosserie is verder uitgebouwd en voorzien van brede bumpers. De achterkant oogt bijna overdreven met zijn enorme diffusor en gigantische uitlaatpijpen. De elektronische regeling van het onderstel is op de potentie aangepast. Zeeland heeft heel veel met au tomobielen en familiebedrij ven. Grote namen als Louisse, de Dreu, de Groene en Adriaan- se, om er maar eens een aantal te noemen, waren begrippen die gekoppeld waren aan auto merken die al meer dan hon derd jaar bestonden. In die his torische rij past nu zeker ook Autobedrijf De Jonge! Adriaan de Jonge, vader van de energieke ondernemer Peter de Jonge, begon in Ovezande als hoefsmid, maai' specialiseerde zich al snel dankzij de land bouwmechanisatie op land bouwmachines en tractoren, in het bijzonder het Duitse merk Deutz uit Keulen. Gaandeweg begon hij zich ook te interesse ren voor de verkoop van auto mobielen. Het dealerschap voor Sunbeam wees hij af. Misschien een vooruitziende blik, want net als vele andere Britse merken is Sunbeam allang historie. Het nieuwe Japanse merk Toyota kwam in 1969 in beeld en hoe wel niemand ooit van het in 1936 gestarte automerk had ge hoord, waagde De Jonge de stap en met wat voor een resultaat. We zijn inmiddels 40 jaar verder en Toyota is de grootste autofa brikant ter wereld! Het merk is General Motors, Ford, Chrysler en Volkswagen voorbij- ge streeft en staat trots op nummer één! Garage De Jonge uit Ove zande verkocht in 1969 slechts veertien Toyota's, maar het jaar daarop waren het er al veertig!. In 1973 verhuisde het bedrijf naar de Van Hertumweg in Goes en dertig jaar later, toen zoon Peter het stokje van zijn vader had overgenomen, werd er aan de Pearyweg in Poel II nieuw gebouwd. In de vaart der volkeren was het bedrijf uit zijn jasje gegroeid. Garage de Jonge werd Autobedrijf A.C. de Jonge en heet al weer jaren Toyota de Jonge met vestigingen in Goes en Vlissingen. Dat bedoel ik nu met synergie. Dat staat voor sa menwerking. Samenwerking is het sleutelwoord in een familie bedrijf. Peter stuurt zijn beide bedrijven aan met het charisma in de lijn van zijn vader. In Vlis singen beheert Alex Vermare het onlangs verbouwde en ver grote pand en in Goes heeft Pe ter zijn eigen office. In de loop van dit jaar kom ik nog uitge breid terug op dit 40-jarige lus trum, maar ik kon het op dit moment niet laten er alvast wat aandacht aan te besteden. Ik ben namelijk met de nieuwe Avensis Wagon een lang week end naar Keulen geweest! U leest het relaas op pagina 3. Honda verkoopt in veertig landen in de wereld hybride mo dellen. Met succes zo blijkt uit een overzicht van het merk. Zo werden tot eind januari 2009 in totaal 300.740 hybrides verkocht. Vooral in Noord-Amerika is de verkoop een groot succes. Zo gingen er van Insight (sinds december 1999) al meer dan veertienduizend van de hand, van de Civic (sinds maart 2002) iets meer dan 191.000 en van de Accord (sinds december 2004) meer dan 28.000. Europa blijft daarbij wat achter. Zo werden van er van de Civic, sinds mei 2003 op de markt, 34.757 exemplaren verkocht. Honda verwacht veel van de nieuwe Insight. Die vijfdeurs auto is voorzien van een lichtgewicht hybride systeem. Peugeot-rijders die hun APK beurt tussen 1 januari en 31 de cember laten uitvoeren bij een officiële Peugeotdealer of servicepunt maken kans op een nieuwe Peugeot. Het kente kennummer is hierbij het lotnummer. Mevrouw Yesilyurt uit Eindhoven kan er over meepraten. Zij won onlangs een gloednieuwe Peugeot 207. Het conceptmodel IX-ONIC minder hoekig dan die van het of-the art hoeven echter niet met onder meer een nieuwe staat klaar om de opvolger te huidige model en ook het in- meteen naar de showrooms 1.6 liter turbomotor. De pres- worden van de roemruchte terieur is nog eens goed on- van de Zeeuwse Hyundai- taties daarvan spreken tot de Tucson. De moderne IX-ONIC der hedendaagse loep geno- dealers te rennen, want de verbeelding. In het hierboven is vooral lager en wat langer men. De naam van de produc- productieversie van dit con- getoonde conceptmodel le- dan de Tucson, zodat we niet tieversie is overigens ook al ceptmodel komt pas volgend vert deze turbokrachtbron meer kunnen spreken van een bekend: iX35. voorjaar beschikbaar. maar liefst 175 pk. Kortom: zuivere SUV, maar van een Liefhebbers van nieuw, voor- Als het dan eenmaal zover is, een heftig bommetje in crossover. De vormgeving is uitstrevend, trendy en state- komt de iX35 wél meteen schaapskleren. auto'smotoren

de Faam | 2009 | | pagina 25