Lezers re@cties op de krant Ziekenhuispersoneel spreekt zich uit 95 dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Gazonnet Grootbloemige viool GroenRijk Middelburg Brem Madeliefje Woensdag 11 maart 2009 - Pagina 21 Lezers kunnen reageren op artikelen in De Faam. De redactie plaatst geen kwetsende brieven en uit sluitend inzendingen van maximaal 150 woorden, voorzien van naam en adres, langere brieven wor den ingekort. Brieven zen den aan: Redactie De Faam, Postbus 5, 4460 AA Goes of red.faam@whm.wegener.nl. Zwerfvuil Via het VARA-programma Vroege vogels, te beluisteren iedere zondagmorgen van 8 tot 10 uur, kwam ik op de site van ik prik mee.nl een leuk initiatief van een jogger die zich ergerde aan het zwerfvuil dat hij tijdens het lopen tegenkwam. Nu heb ben zich heel veel mensen daar voor opgegeven waaronder ik zelf, om bepaalde stukken van een gebied schoon te maken van zwerfvuil. Wanneer er meer bekendheid zou zijn hier over geven zich wellicht meer mensen er voor op. Is dit iets om onder de aandacht te bren gen? SYLVIA ROTGANS Ziekenhuis Als mosterd na de maaltijd komt de PvdA met een bijna pagina grote advertentie aan dacht vragen voor het zieken huis. het is goed 'scoren' met dat onderwerp, heeft men bij de PvdA gemerkt. Dus gaat men nu de show stelen en een graantje meepikken van de be langstelling. Vooral de kreet: 'We zullen zoveel mogelijk steun proberen te vinden voor deze opvattingen bij andere politieke partijen', is kenmer kend. Dat moeten zij in de ge meenteraad doen. Als besturen per advertentie trend wordt, kunnen we in 2010 beter een reclamebureau installeren in plaats van een nieuwe ge meenteraad kiezen. LUC MARKIES, MARNIXPLEIN 23, VLISSINGEN Tegen onkruid in gazons. Pak a 100 ml, voor behandeling van 165 m2. van 9$5 voor Oeet er leeft DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - Na alle com motie over de fusie van de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes, wilde De Faam eens horen wat het perso neel nu zelf ervaart. Wor den zij geïntimideerd en zijn er echt problemen op de afdelingen? De verpleging is op de afdelin gen van Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen bezig met de pa tiënten. Ik begeeft me in het hol van de leeuw en raak in ge sprek met twee medewerkers van het ziekenhuis. Er wordt een leeg kantoortje gezocht, koffie gepakt en snel is duide lijk wat er zoal misgaat in het vanwege een fusie met sluiting bedreigde ziekenhuis. "Wat mij stoort is dat het personeel beslissingen en fusie nieuws na werktijd via de media te ho ren kreeg, terwijl de patiënten er overdag vragen over stel den. Wij werden niet goed in gelicht. Ook heb ik mij steeds geërgerd aan de kleinerende en denigrerende manier waar op Simons over de patiënten sprak. Eerder hebben wij handtekeningen verzameld voor behoud van het zieken huis. Mijn leidinggevende gris te een lijst uit de handen van mijn collega. Verscheurde die en zei: 'Daar doen wij niet aan mee'. Ik kreeg steeds meer het gevoel dat er China praktijken in ons ziekenhuis plaatsvon den", verklaart verpleegkundi ge Agnes*. Haar collega Ciska* luistert aandachtig en vult even later aan: "Wij hingen Walchje protest posters op. Die moesten direct weg. Wij kregen te horen dat als wij in uniform zijn geen actie mogen steunen." Het vertrek van de Vlissingse kraamafdeling naar Goes rond de jaarwisseling blijkt hard aan te zijn gekomen bij het personeel. Agnes: "De medewerkers zijn niet bege leid tijdens de verhuizing. Erg rommelig allemaal. De leiding gevende was op vakantie. Bo vendien kunnen niet alle kraamverplegers op de Goese afdeling werken. Een aantal werkt elders in het ziekenhuis en loopt zo het risico om de kraamaantekening te verlie zen." Dat directeur Rob Zomer amper zijn gezicht op de afde lingen liet zien steekt het tweetal. De list van directeur Hans Simons om handteke ningen van een.eerdere actie te bemachtigen valt helemaal verkeerd. Cisca: "Zijn secreta resse heeft drie keer gebeld om de handtekeningen te krijgen. Die hebben wij niet gegeven, omdat hij kon zien wie er had getekend." Ook de bescher ming van managers maakt ze woedend. Agnes: "Een collega die teveel internet tijdens werktijd is ontslagen. Maar de financiële manager die ons ziekenhuis in de rode cijfers brengt mag gewoon zijn werk blijven doen. Op de dag van de protestmars voor behoud van het ziekenhuis op Walcheren, zaterdag 31 januari, wemelde het opeens van de leidingge venden op onze afdelingen in Vlissingen. Om te controleren of het personeel zich rustig hield en niet liet opjuinen door wat buiten gebeurde. Het mocht geen weerslag hebben op de patiënten." De namen van de medewer kers zijn om privacy redenen gefingeerd. Naar het schijn zijn The Cardigans niet officieel uit elkaar. Front vrouw Nina Persson is de afgelopen tijd echter met heel andere za ken bezig geweest. Na een naamloos debuut van jaren geleden is er nu de tweede cd Colonia van haar soloproject A Camp. Het heeft wat weg van brave meisjespop van de jaren zeventig en tachtig. Als je de ironie erin herkent is het echter prima te pruimen. Aan het al bum wordt meegewerkt door leden van onder andere Smashing Pumpkins en Joan As Policewoman. Viola F1Diverse kleuren. Potmaat 9 cm. Draagtray 6 stuks. van 3r^ voor Mortiere Boulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl NIEUW! Kant klare cadeautjes Cytisus. Diverse soorten. Hoogte 30-40 cm. Potmaat 15 cm. Incl. pot. van voor Bellis perennis. Kleuren rood, roze en wit. Potmaat 9 cm. Draagtray 6 stuks. van 4r49 voor

de Faam | 2009 | | pagina 21