GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN VERGADERINGEN COMMISSIES INRICHTINGSVISIE LEEGHWATERSTRAAT EN CALANDSTRAAT HOEZO EERLIJK DELEN? NIEUWE ONDERGRONDSE AFVAL CONTAINERS SIGNALERING FIETSERS KOOPMANS- VOETPAD DRIJFZAND VLISSINGERS ZIJN GEEN DROMERS, MAAR DOENERS! CE M E E N T E WOENSDAG 11 MAART 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Ruimtelijke ontwikkeling havens Donderdag 12 maart 2009 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Voorbereidingsbesluit Scheldekwartier 3.2 Gewijzigde vaststelling 4e herziening bestem mingsplan Industrieter rein Vlissingen-Oost 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Economie beheer Maandag 16 maart 2009 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Rapportage basis project zwerfafval 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Financiën algemene zaken Donderdag 19 maart 2009 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Richtlijnen VGZ begro tingen 2010 gemeen schappelijke regelingen 3.2 Budgetoverhevelingen 2008-2009 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1uitbreiden woning Willem Tholen- laan 22 2. uitbreiden woning achterzijde Schubertlaan 34 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1gedeeltelij k verbouwen winkel tot woning Hercules Segherslaan 37 2. uitbreiden schuur Westerzicht 713 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen asbesthoudende materia len Hermesweg 25 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. uitbreiden multifunctionele ruimte Vredehoflaan 370, 04-03- 2009 2. plaatsen dakkapel Spaamestraat 44, 04-03-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen de ter mijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publica tie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wet houders. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Recht bank Middelburg. Daarvoor is grif fierecht verschuldigd. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefo nische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Ontwerp-onthefflngen met bouw- aanvragen (geldt voor buiten- planse en tijdelijke ontheffingen) (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvragen: 1. vergroten carport Zandweg 48 (Ritthem) Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Op de besluitvorming is Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voor noemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp-beschikking ingaande 12 maart 2009 gedurende zes weken (dus t/m 22 april 2009), ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp besluit zijn tevens digitaal raadpleeg baar via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. Afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mon delinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplan nen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 19 maart en 2 april 2009. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet milieubeheer meldingen zijn ingekomen ingevolge het: Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval van Sagro te 's-Heeren- hoek voor het bewerken van steen achtige materialen op een bouw- of slooplocatie. De inrichting is gelegen op het perceel Koningsweg 2 te Vlis singen. Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor inrich tingen milieubeheer van Handels onderneming Floor Huiszoon v.o.f. voor het veranderen van de inrich ting. De inrichting is gelegen op het perceel Poortersweg 17 te Vlis singen. Ter inzage De meldingen en alle relevante stuk ken liggen tot en met 16 april 2009 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Kru gerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur worden inge zien, telefoon 0118-487339 of 0118- 487300 (e-mail whe@vlissingen.nl). Desgewenst wordt er onder kantoor tijden door de afdeling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Vlissingen, 11 maart 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISINGEN De gemeenten Middelburg en Vlissingen hebben reeds geruime tijd geleden besloten om gezamenlijk een sportpark op Vrijburg te realiseren. De hieraan verbonden kosten zouden samen gedragen worden, uiteraard gelijkelijk verdeeld. De sporters van beide gemeenten zitten hier reeds lang en met smart op te wachten omdat de huidige locaties aan vervanging toe zijn. Nu blijkt Middelburg niet langer fifty /fifty maar een vast bedrag van 4,1 miljoen euro te willen betalen. Alle meerkosten en jaarlijkse exploitatielasten moet Vlissingen maar dragen. Dan 'eist' zij ook nog dat de Vlissingse gemeenteraad hiermee volledig akkoord gaat en wel voor 1 juni 2009. Zij stelt ook nog de eis dat in 2011 alles opgeleverd moet zijn. Als klap op de vuurpijl wordt dan ook nog de suggestie gewekt dat als de gemeente Vlissingen niet akkoord gaat met dit alles, en deze broodnodige voorziening er niet komt, dit geheel en al de schuld is van Vlissingen. Ik ben er altijd vanuit gegaan dat je samenwerkt op basis van vertrouwen en dat de gemaakte kosten eerlijk worden verdeeld. Het zal toch niet de bedoeling zijn van Middelburg dat er, ook voor hun inwoners, goede (sport)voorzieningen gerealiseerd worden en dat de Vlissingse belastingbetaler, u en ik dus, daarvoor moeten betalen. Ik ben voor goede sportvoorzieningen en ik vind ook dat we met Middelburg moeten samenwerken, niet alleen op dit gebied, maar op vele fronten. Denk daarbij maar eens aan het streekziekenhuis Walcheren, de rechtbank en andere rijksdiensten. Gezamenlijk onze stem laten horen, gezamenlijk goede voorzieningen realiseren: dat is de taak die wij hebben te vervullen als raadsleden. Laten we visie tonen en aan de slag gaan, onze sporters wachten lang genoeg, maar uiteraard wel eerlijk delen! Raadslid Tobias Meijers, fractie VVD Telefoon: 462738, e-mail: tminterim@zeelandnet.nl www. vvdvlissingen. nl In het tweede kwartaal van 2009 worden nieuwe ondergrondse afvalcontainers geplaatst in de Van Dishoeckstraat en de Vincent van Goghlaan. In het kader van de verbetering van de leefbaarheid in Vlissingen hebben l'escaut woon- service en de gemeente Vlissin gen een overeenkomst gesloten. De nieuwe ondergrondse afval containers worden op korte ter mijn geplaatst door de gemeente. L'escaut neemt de helft van de kosten voor haar rekening. In de Van Dishoeckstraat en Vin cent van Goghlaan worden respec tievelijk twee en drie ondergrondse containers geplaatst. In het ver lengde van de Van Dishoeckstraat wordt in 2009 een glascontainer geplaatst. Om vast te stellen welke behoefte er is aan glascontainers komt er een half jaar een boven grondse glascontainer in Lam- merenburg. Als blijkt dat er veel gebruik van wordt gemaakt zal worden overwogen om een onder grondse glascontainer te plaatsen. In totaal zijn al ruim 60 onder grondse afvalcontainers vervan gen. De reden hiervoor is dat de oude containers vaak storingen gaven. Naast de afvalcontainers zijn er reeds glas-, papier - en rest- containers vervangen. www.vlissingen.nl/afval De gemeente Vlissingen is van plan om dit jaar in de Leeghwa- terstraat en de Hogeweg (tussen de Leeghwaterstraat en Bonedij- kestraat) groot onderhoud aan de riolering, verharding, groen en verlichting te verrichten. Voor het gebied Leeghwaterstraat en Calandstraat zijn een twee tal nieuwe inrichtingsvoorstel len opgesteld waarover bewoners hun voorkeur kunnen uitspreken. De Calandstraat wordt wel in de inrichtingsvisie meegenomen maar pas in een later stadium uit gevoerd. De inloopavond vindt plaats op 17 maart van 19.00 tot 21.00 uur in het stadhuis. De gemeente Vlissingen heeft op de kruising Diezestraat/Citadel en het Koopmansvoetpad in Oost-Sou burg een waarschuwingssysteem geplaatst. Door gebruik te maken van radar wordt de aanwezigheid van fietsers op het Koopmansvoet pad aangekondigd op waarschu wingsborden. Verkeersdeelnemers in de Diezestraat en de Citadel zien een waarschuwingsbord oplichten als er een fietser over het Koop mansvoetpad rijdt. De gemeente hoopt hierdoor gevaarlijke ver keerssituaties en mogelijke onge vallen te voorkomen. Fietsers op het Koopmansvoetpad blijven tot het laatste moment niet zichtbaar vanaf de Diezestraat en de Citadel. Vooral automobilisten die van en naar de sportaccommo daties rijden, worden vaak verrast door fietsers op het Koopmans voetpad. Door de werkzaamheden aan de glooiing bij het Badstrand en de Nolledijk kan drijfzand ontstaan. Om gevaarlijke situaties te voorko men is het terrein afgezet met lint. Let op uw eigen veiligheid en res pecteer de waarschuwingsborden. Ze staan er niet voor niks! www.vlissingen.nl/strand Door organisatieuitbreiding is er in Vlissingen ruimte ontstaan voor enthousiaste starters en meer ervaren professionals die mee wil len doen. Next Generation is in opdracht van de gemeente Vlis singen afgelopen weekend dan ook gestart met de werving van 15 arbeidsplaatsen voor de afdeling Bedrijfsvoering (financiën), de afdeling Strategie, Beleid en Pro jecten (economie, verkeer, onder wijs, ruimtelijk-fysiek en welzijn) en de Concernstaf (bestuur en communicatie). Het gaat om advi seurs, projectleiders en een lei dinggevende. Ziet u een baan bij de gemeente Vlissingen ook wel zitten? Kijk dan op www.publicspirit.nl voor uitgebreide informatie over de vacatures.

de Faam | 2009 | | pagina 10