(0118)67 53 22 Verkeershinder in weekend van 14 en 15 maart Gescheiden afvalinzameling en aanbieding J www.middelburg.nl Nog negen wijktafelsin maart Sleutel jij graag? Kom dan naar het sleutelatelier ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Meer weten? goed bezig! Deze maand zijn er weer wijktafels te bezoeken. Een wijktafel is een overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maatschappelijke instellingen zoals politie, Woongoed en wijkver- enigingen. Onderwerp van gesprek is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Wijktafel Dauwendaele/Mortiere Deze komt maandag 9 maart bij el kaar in Hotel Arneville. Op de agen da staat onder andere de stand van zaken N57 door Eric Mosterd van Rijkswaterstaat en een korte uitleg door wijkwethouder Huub van Klin ken over de Kwaliteitsatlas. Wijktafel Nieuw Middelburg Op dinsdag 10 maart gaat Nieuw Middelburg het hebben over de stand van zaken N57. Zij krijgt ook een uitleg door Eric Mosterd en wijkwethouder Albert de Vries geeft een korte uitleg over de Kwaliteits atlas. Wijktafel Stromenwijk/t Zand Woensdag 11 maart is de bijeen komst in 'de Vergulde Baars'. Wijkwethouder Albert de vries geeft een korte uitleg over de zaken in de Kwaliteitsatlas die direct invloed hebben op de Stromenwijk en 't Zand. Verder aandacht voor de dok- terspost in de wijk en de verkeers situatie Banckertstraat/ Banckert- plein. Ook de functie en rol van Park Toorenvliedt komt aan de orde. De gemeente Middelburg wil de fiets- en wandelverbindingen naar het park verbeteren. De gemeente wil daarom tijdens de wijktafel inven tariseren welke ideeën en zienswij zen er bij de wijkbewoners leven. Wijktafel Zuid Donderdag 12 maart gaat de wijk tafel in het Palet het hebben over aanpak van zwerfvuil rondom het winkelcentrum en wijkwethouder Albert de Vries geeft uitleg over zaken in de Kwaliteitsatlas die direct invloed hebben op Middel burg Zuid. Naast deze vier wijktafels vol gen er deze maand nog vijf. Op 16 maart Sint Laurens, 17 maart Binnenstad, 18 maart Grif fioen, 19 maart Arnemuiden en op 23 maart Klarenbeek/Veerse-poort. Alle wijktafels beginnen om 20.00 uur, behalve Stromenwijk/t Zand die begint om 19.30 uur. De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekijken op www.middelburg.nl wonen en leven wijken en dorpen en dan wijktafels. Jongeren kunnen sinds kort 'vrij sleutelen' in de werkplaats van Remijn Tweewielers aan de Koudekerseweg 14. De belangstelling is groot. De werkplaatsen zijn al regelmatig volgeboekt. In het sleutelatelier mogen de jongeren gratis sleutelen onder begeleiding van Pieter Remijn. De zaak van Remijn Tweewielers is tevens een leerwerk plaats voor leerlingen van de Loods. Overdag werken zij daar tot 15.00 uur. Daarna zijn de drie werkplekken vrij voor alle jongeren die van sleutelen houden. Gereedschap is aanwezig en er kun nen ter plekke ook onderdelen worden gekocht. De openingstijden zijn op woensdag, donderdag en vrijdagmid De werkzaamheden aan de N57 zijn in volle gang en liggen goed op sche ma. Soms kunt u echter hinder ondervinden van de werkzaamheden. Bijvoorbeeld in het weekend van 14 en 15 maart. In dat weekend gebeurt er van alles rondom het spoor en de Kleverskerkseweg. geluidshinder hebben van het zeven van het grind en het ronken van de motoren. Ook kunt u hinder ondervinden van de bouwverlichting. dag van 15.00-18.00 en zaterdags van 10.00-14.00 uur. Opening Het sleutelatelier is onderdeel van de Stichting Welzijn Middelburg en is een unieke combinatie tussen een onder neming, een leerwerkplaats en een jongerenactiviteit. Op donderdag 5 maart wordt het sleutelatelier om 16.00 uur officieel geopend door wet houder Albert de Vries en Marja Albers van Stichting Welzijn Middelburg. Foto: Jan Koole Gescheiden afval inzamelen is goed voor het milieu. Bovendien is apart ingezameld afval vele malen goedkoper te verwerken dan restafval. Hieraan betaalt u zelf mee via de afvalstoffenhef fing. Dus hoe beter u scheidt, hoe minder het u kost! Hoe bied ik mijn GFT afval aan? Speciaal voor het groente, fruit en tuinafval (GFT) zijn er sinds 1994 de GFT containers, die eens in de veer tien dagen (in de even weken) wor den geleegd. Extra of grof afval mag u gratis naar de milieustraat brengen. Verder kunt u bij de gemeente Middelburg een compost- vat aanvragen en gratis ophalen bij de gemeentelijke buitendienst aan de Waldammeweg. Hierin kunt u al het snel verteerbare GFT afval zelf composteren. Wij verstrekken één vat, in bruikleen, per adres. Als u regelmatig veel GFT afval heeft, kunt u hier ook gratis een tweede container afhalen. Wat mag er in de GFT container Bijna al uw groente, fruit en tuinafval mag in de GFT container. Er zijn ech ter een paar uitzonderingen. Katten bakvulling en plastic zakjes horen thuis bij het restafval. Frituurvet mag wel in de GFT container maar de ver pakking niet. Om een vochtige en vieze bak te voorkomen mag u één oude krant op de bodem van de kliko leggen. Overig oud papier wordt apart opgehaald. Grond of aarde, schuttinghout en grove takken kunt u gratis naar de milieustraat brengen. Kleingemaakt tuinafval mag natuurlijk wel in de GFT container. Afvalzakken voor de groene bak Om te voorkomen dat uw container vies wordt kunt u papieren- en de bio logisch afbreekbare plasticzakken gebruiken. Deze laatste zijn te her kennen aan een certificaat. Beide zijn verkrijgbaar bij de supermarkt. Gewone plastic vuilniszakken zijn alleen geschikt voor restafval. Tips om stankoverlast te voorkomen Zet uw GFT container in de schaduw en houdt de deksel goed dicht zodat er geen vliegjes en maden in kunnen komen. Tijdens de warmere zomer maanden raden wij u verder aan om bederfelijke waren, zoals vis- en vleesafval, direct mee te geven met de eerstvolgende afvalophaaldienst en hiermee niet te wachten tot de GFT containers geleegd worden. De reiniging van de containers neemt de gemeente niet voor haar reke ning. Vragen? Bel de servicetelefoon van de gemeente Middelburg tele- foon.(0118) 67 53 22. Woensdag 4 maart 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 De wegafslurtingen in het kort Waar wordt gewerkt? Rondom het spoor bij de Kleverskerkseweg en spoorovergang Nieuwlandseweg Wat wordt daar gedaan? Explosievenonderzoek bij het spoor Aanbrengen van de fundering voor het viaduct waarmee de nieuwe N57 het spoor kruist. Welke wegen zijn afgesloten? Kleverskerkseweg (tot aan de rotonde bij de Nieuwe Kleverskerkseweg) Grenadierweg (tot aansluiting Kuipersweg) Westelijk deel van Amesteinweg Spoorovergang Nieuwlandseweg (tweemaal een uur) Wanneer heb ik er last van? Van vrijdag 13 maart om 21.00 uur tot maandag 16 maart om 6.00 uur. Waar kan ik terecht voor meer informatie? Kijk op www.riikswaterstaat.nl Voor de aanleg van de nieuwe N57 moet er een spoorviaduct komen in de lijn Vlissingen-Goes. Het spoorviaduct wordt momenteel gebouwd aan de zuid kant van het spoor. In het weekend van 4 en 5 april wordt het viaduct op zijn plek gezet. Maar voor het zover is, wordt de omgeving rondom het spoor onderzocht op de aanwezigheid van niet gesprongen explosieven. Vervolgens wordt de fundering van het viaduct aan gebracht. Dit laatste kan geluidsoverlast veroorzaken. Gevolgen voor het wegverkeer Als gevolg van de genoemde werk zaamheden is de Kleverskerkseweg afgesloten. Dat heeft gevolgen voor het autoverkeer tussen Arnemuiden en Middelburg. Automobilisten moeten om rijden via de A58. Hulpdiensten kunnen wel gebruik maken van de Kleverskerk seweg. Voor fietsers is de weg afgeslo ten, maar zij worden aan het begin van de werkzaamheden opgevangen door de aannemer, die hen vervolgens naar de andere kant van de Kleverskerkse weg vervoert. Ook spoorwegovergang Nieuwlandseweg is in het genoemde weekend tweemaal een uur afgesloten. Het tijdstip wordt later bekend gemaakt. De omleidingsroutes worden met bor den aangegeven. Weggebruikers kunnen voor meer infor matie bellen naar Rijkswaterstaat, tel. 08008002 Geen treinverkeer op 14 en 15 maart Op zaterdag 14 en zondag 15 maart rij den er geen treinen rijden tussen Goes en Vlissingen. Dat is overigens ook het geval op 21/22 maart en op 5 en 6 april. ProRail vervangt dan namelijk de ballast (het spoorgrind) op een deel van het traject. Op een goed ballastbed lig gen de sporen stabiel en recht, zodat treinen er veilig overheen kunnen rijden. Om de ballast te kunnen vervangen, worden de spoorstaven en dwarsliggers losgekoppeld. Hiervoor gebruikt ProRail werktreinen van honderden meters lang. Als u dichtbij het spoor woont, kunt u Reizigers kunnen voor meer informatie over vervangend busvervoer kijken op www.ns.nl en teletekstpagina 751 voor reisinformatie of teletekstpagina 754 voor informatie over werkzaamheden of bel naar 0900-9292 0,70 p.m.). Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2009 | | pagina 9