r Middelburg bereidt zich voor op de N57 Het woord aan raadslid Jeannette de Vis Subsidie aanvragen voor 2010 Wethouder Frank Streng lanceert campagne 'Niet meer Nodig' dé Weekkrant DeFaam ALTIJO ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 4 maart 2009 - Pagina 8 De N57 komt eraan! De werkzaamhe den van Rijkswaterstaat zijn in volle gang. Op sommige wegen in Middel burg wordt het drukker als de N57 klaar is, op andere wegen juist rustiger. De verkeersstromen veranderen en Mid delburg bereidt zich voor. Waar is de ge meente mee bezig? Een stand van za ken. President Rooseveltiaan De Rooseveltiaan wordt verlengd om in 2010 bij de sportvelden aan te sluiten op de nieuwe N57. Verwacht wordt dat het verkeer op de Rooseveltiaan daar door zal toenemen tot 6.900 voertui gen per dag in het jaar 2020. Met ge luidsarm asfalt, een wegprofiel dat de automobilist dwingt zijn snelheid te ma tigen en vooral groene geluidsdempers wil de gemeente de gevolgen voor de omwonenden van de President Roose veltiaan beperken als de nieuwe N57 in gebruik is. De plannen voor deze herin richting hebben de afgelopen weken ter inzage gelegen. De binnengekomen reacties worden nu verwerkt. De aan nemer gaat na de zomer aan de slag. Een jaar later is het werk klaar. Havendijk/Punt Ook Havendijk en Punt gaan in de twee de helft van dit jaar op de schop. Fiet sers en voetgangers krijgen hun eigen plek op de weg en ook voor auto's komt meer ruimte. Het aantal parkeerplaat sen blijft na aanpassing van de weg gelijk aan de huidige situatie. Om de weg aan te kunnen leggen, wordt dit voorjaar een aantal bomen gerooid. Hier komen nieuwe bomen voor terug. De komende maanden gebruikt de ge meente om technische tekeningen te maken en een aannemer te selecteren. De werkzaamheden beginnen in de tweede helft van 2009. Oostperkweg Als de nieuwe N57 er ligt, wordt de Oostperkweg een nieuwe entree van Middelburg. De weg wordt een stuk ver legd en verbreed. Het duurt zeker nog tot 2012 voor de nieuwe Oostperkweg wordt aangelegd. Als de N57 in 2010 open gaat, wordt het verkeer tijdelijk nog via de 'oude' Oostperkweg naar het centrum geleid. Wel komt er dan een parkeer- en stopverbod voor auto's en vrachtwagens. Ook wordt de bocht bij de Dampoortweg ruimer gemaakt. Ampèreweg Ter hoogte van het kruispunt Voltaweg/- Elektraweg legt Rijkswaterstaat een nieuwe op- en afrit van de N57 aan. De gemeente verlengt daarom de Ampère- weg tot de N57. De plannen hiervoor zijn in een vergevorderd stadium. In april bespreekt de gemeente ze met de gebruikers van Arnestein. Dit najaar starten de werkzaamheden. De ge meente maakt dan van de gelegenheid gebruik om Arnestein 'woonrijp' te ma ken: de bestrating wordt deels ver nieuwd en er wordt groen aangeplant. Meer weten? Neem dan contact op met de gemeente Middelburg, telefoon 67 50 00. Of neem een kijkje op www.middelburg.nl, onder het kopje Actueel/Projecten. U wist het al, er heerst wereldwijd een economische crisis. Uiteraard zal dat ons allemaal in meer of mindere mate treffen. Het is even afwachten welke konijnen 's lands lei ders nog uit de hoge hoed gaan tove ren, maar het ziet er niet naar uit dat één van hen het licht al heeft gezien. De tot op heden genoemde en/of getrof fen maatregelen bekijken wij met gemengde gevoelens. Tijdelijke arbeidstijdverkorting en bij- of omscholing lijken ons zinvol; mensen behouden hun baan, leren bij en zodra de economie aantrekt kan daar direct op worden ingespeeld. Uitkeringen ver lagen of de tijdsduur daarvan inkorten is wat ons betreft niet bespreekbaar. Als je jarenlang je best hebt gedaan (zonder mee te delen in de vette win sten van de afgelopen jaren) en je ver liest ineens je baan stort je wereldje toch al in. Het mag niet zo zijn dat de mensen die dit overkomt ook in finan ciële zin nog eens extra hard gepakt worden. Geen jaren '30 toestanden graag! Uiteraard is ook het bezuinigen op ont wikkelingshulp wat onze betreft uit den boze. Het zou toch wel erg sneu zijn als de mensen die achteraan stonden bij het verdelen van de welvaart dat wei nige wat ze hebben nog kwijt zouden raken. Het nationale huishoudboekje mag best eens onder de loep geno men worden en voor velen van ons is een beetje minder geen ramp, maar laat de sterkste schouders dan ook de zwaarste lasten dragen. Alleen bedachtzaam bezuinigen is niet de remedie. Het is zeker ook nu de tijd om weloverwogen te investeren. Kijk welke zinvolle projecten eerder kunnen worden uitgevoerd en hoe je kunt investeren in de toekomst, niet alleen als Middelburg, maar als provincie. Nu gericht aan de slag gaan op het gebied van schone energie, kenniseconomie, studiemogelijkheden, zorg en goed landschaps- beheer in combinatie met landbouw en toerisme zou straks, na de crisis, een voorsprong kunnen bete kenen waar we allemaal profijt van heb ben. Maar dan is het wel zaak om te stoppen met ach wee roepen en moeten we nu vooruit durven kijken. Reageren? SP Middelburg Jeannette de Vis Jeannette@hcdevis.demon.nl In de Clasinastraat in Arnemuiden is on langs begonnen met de bouw van een supermarkt en negentien bovenliggen de appartementen. Daarnaast worden op de hoek van de Clasinastraat met de Radermacherstraat zorgappartemen- ten gebouwd. De afgelopen maanden bleek het mogelijk om in het weekend de Clasinastraat open te houden voor het verkeer. De bouw vordert. Een deel van de Clasinastraat wordt straks benut voor kranen en de bouw van gevelsteigers. Prins Willem Alexander en prinses Maxima brengen vrijdag 6 maart een bezoek aan Middelburg. Zij wonen in het Abdij het slotevenement bij in het kader van het internationaal Pooljaar. Voor en tijdens dit bezoek worden maatregelen getroffen voor het parke ren. Vanaf donderdagavond 5 maart wordt een aanvang gemaakt om bor- Daardoor wordt de rijbaanbreedte beperkt. Om die reden zal de Clasina straat in het weekend slechts toegan kelijk zijn voor voetgangers. De aanne mer plaatst daarom in het weekend aan weerszijden van het trottoir bouwhek- ken. De situatie wordt over een aantal maanden geëvalueerd. Volgens de laatste planning is de super markt met bovenliggende appartemen ten in het voorjaar van 2010 klaar. De zorgwoningen na de zomer van 2009. den en afzetting te plaatsen op het Walplein, Onder den Toren en het gedeelte voor de Nieuwe Kerk en Koorkerk. De vergunninghouders uit het betref fende vrijgemaakte gebied kunnen hun auto op alle andere beschikbare plaat sen in zone 1 als in zone 2 plaatsen. De Havendijk en Punt gaan in de tweede helft van dit jaar op de schop Foto: Aart van Belzen Foto: Jan Koole De gemeente Middelburg is de sub sidieprocedure voor 2010 gestart. Aanvragen moeten voor 1 april 2009 bij de gemeente binnen zijn. Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezondheid of cultuur komen in aanmerking voor sub sidie. Deze activiteiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Organisaties die al een subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, krijgen de aanvraagformulieren voor 2010 automatisch in de bus. Organisa ties die nog geen subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, kun nen voor 2010 een aanvraag indienen. Het indienen van een subsidieverzoek geeft geen garantie op subsidie, maar betekent dat deze opgenomen wordt in de subsidieprocedure 2010. Tijdens de procedure zal worden bekeken of er al dan niet subsidie wordt toegekend. Informatie Wilt u meer weten over het aanvragen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoon (0118) 67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraagformu lier subsidie 2010 en de Algemene Subsidieverordening Middelburg opvra gen; deze kunt u ook vinden op www.middelburg.nl onder de knop Zorg en Welzijn/subsidie. Op donderdag 26 februari gaf wethou der Frank Streng het startschot voor de campagne 'Niet meer Nodig'. De campagne wijst bezoekers van de bin nenstad op het feit dat vanaf begin dit jaar de parkeergarages 24 uur per dag toegankelijk zijn. Het is dus niet meer nodig om voor het toetje het restaurant te verlaten; voortijdig de theaterzaal te verlaten of je date in de kou te laten staan. Je kunt nu zonder voortdurend op je horloge te kijken, genieten van een avondje uit in de Middelburgse binnen stad. De posters waaruit de campagne bestaat hangen in diverse Middelburg se uitgaansgelegenheden. i}2l66l

de Faam | 2009 | | pagina 8