Loopbaancentrum opent in Goes Open dag 14 maart Nu 799, (incl btw) www.neffselectdealer.ri Mijn notaris: altijd alert en actueel Uw keuken inbouwapparatuur vervangen? De jonge spaarders dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Mini's Voor de echte liefhebber Nieuws uit Midden-Zeeland Interculturele avond voor vrouwen deweekkrant.nl Zeeuws KNFMMuziekfestival Neff Combimagnetron P5 AKTIEMODEL Adviesprijs 1-639,- Kijk voor alle apparatuur op De Faam Woensdag 4 maart 2009 - Pagina 7 Mini rit Zeeland in Kamperland om 12.30 uur vanuit bierbrouwerij/grand café Emelisse. Het eerste deel van de route gaat de stoet langs het Veerse Meer. Na een pauze van ongeveer een uur bij auto bedrijf Zwartepoorte in Goes groeperen de deelnemers en vervolgen zij de rit langs de Oosterschelde naar Noord-Be veland. De finish is vanaf 16.00 uur bij Emelisse. Er kunnen vijfentwintig tot tachtig auto's meedoen. De opkomst is mede afhankelijk van het weer op die dag. Juist omdat het al zo lang geleden is dat er in Zeeland een rit werd gereden, wordt er ge hoopt op veel deelnemers. Voor de Mini liefhebbers is 2009 ook een bijzonder jaar. Dit jaar is het namelijk alweer vijftig jaar geleden dat de Mini in productie werd genomen. Deze zomer zijn er daarom we reldwijd festiviteiten. Het hoogtepunt is te verwachten bij de Internationale Mini Mee ting in Birmingham, Engeland. De meeting is vlak naast de ou de Morris fabriek en de huidige New Mini assemblage. Ver wacht wordt dat er duizenden liefhebbers uit de hele wereld met hun Mini's komen om deel te nemen aan de bijeenkomst. door liza kats GOES - Mytylschool de Sp- rienke in Goes opent op vrijdag 6 maart een loop- baancentrum. De commissaris van de konin gin, Karla Peijs, zal het loop baancentrum officieel openen. Door de aanbouw krijgt de school de mogelijkheid om nog beter in te spelen op de behoef te van de leerlingen. Zij worden zo goed mogelijk voorbereidt op een toekomst waarin zij zo zelfstandig mogelijk kunnen functioneren. Directeur Peter Hofstede: "Onze leerlingen hebben verstandelijke- en/of li chamelijke beperkingen waar door een aangepaste omgeving noodzakelijk is." De Zeeuwse scholen krijgen 's middags de kans om een kijkje te nemen tij dens een rondleiding. Direc teur Peter Hofstede laat in een persbericht weten dat het be langrijk is dat onderwijzend Zeeland weet wat er op de school gebeurd en hoe de za ken worden aangepakt. "Het is mogelijk dat sommige zaken ook gebruikt kunnen worden op andere scholen. Daarnaast proberen we over te brengen dat onze school met onze leer lingen, volwaardig deel uit- Mytylschool de Sprienke in Goes. Onderwijs en professionele begeleiding voor kinderen van vier tot twintig jaar. foto: uza kats maakt van de maatschappij." Zo kregen basisscholen het boekje De Blauwe Vogel opge stuurd. Het is een sprookje over een broer en zus: Tytyl en My- tyl. Op speelse wijze wordt een boodschap gebracht die zeer op de Sprienke van toepassing is: door iets van jezelf te geven, breng je een ander geluk. MIDDELBURG - De Provin ciale Migrantenvrouwenor ganisatie Zeeland houdt op 7 maart een interculturele the ma avond voor wouwen. Dit in het kader van de interna tionale vrouwendag. Het thema van de avond is zelf bewustzijn en maatschap pelijke participatie van mi grantenvrouwen. De schrij ver Hulya Cigdem Aydogan zal dit thema inleiden vanuit de invalshoek van haar auto biografische roman de im portbruid. Er is gelegenheid om met elkaar ervaringen uit te wisselen en alle vrouwen zijn van harte welkom. De avond wordt gehouden in 't Ontmoetingscentrum Dau- wendale in Middelburg en begint om 19.30 uur. je eigen wereld op GOES - De KNFM afdeling Zeeland houdt een Zeeuws Muziekfestival in de Mythe in Goes op zaterdag 14 maart. Het festival wordt voor de eerste keer georgani seerd in de nieuwe opzet. De verenigingen kunnen bij de inschrijving de keuze maken voor een beoordeling of een advies op maat. Verenigin gen die meedoen zijn onder andere Euphonia uit Goes, jeugdorkest Ons Genoegen uit Kapelle en Excelsior uit Terhole. Er is een ochtend programma dat begint om 10.00 uur en een middagpro gramma om 12.30 uur. "Mijn notaris wijst mij op de laatste wijzigingen in regels die voor mij van belang zijn. Onder meer via de nieuwsbrief die ik pere-mail ontvang. Daarin informeerde de notaris mij dat de belastingen in 2010 veranderen. Schenkingen kan ik dus beter niet tot 2010 uitstellen omdat ik in 2009 nog van belastingvoordeel kan profiteren. Wilt u net als deze cliënt kosteloos onze nieuwsbrief ontvangen? U kunt zich aanmelden via onze internetsite. Wagenaarstraat 1 4331 CX Middelburg T (0118) 65 96 00 E middelburg@jmwnotarissen.com Vaatwassers Afzuigkappen Kookplaten Magnetrons I Ovens H Koelkasten oooooo 0 q y e q MIDDELBURG - Jonge spaarders van de Rabobank Walcheren/Noord-Beve land schenken 1000 euro aan de Stichting Agogisch Zorgcentra Zeeland (AZZ). In plaats van een cadeautje voor zichzelf, kozen de jon ge spaarders voor een gift aan het goede doel. De Ra bobank vulde het bedrag vervolgens aan. Het geld gaat naar het medisch kin derdagverblijf van de AZZ in Middelburg. Hier komen peuters en kleuters met ontwikkelings- of gedrag problemen. Met het geld wordt nieuw speelgoed ge kocht voor de speikamer. KAMPERLAND - Voor alle Mini en New Mini rijders wordt er op za terdag 14 maart weer een zogenaamde grens- benaderingsrit gehou den. De laatste keer dat de rit plaatsvond is tien jaar terug. "Een ieder beleeft het Mini gevoel op een eigen manier. Of het nu dagelijks vervoer is, een restauratie project, puur voor de mooie weekenden, voor sportief (in de jaren '60 en '70 waren de Coopers op autosport gebied moeilijk te verslaan) of voor de ver zameling. Feit is dat we er geen genoeg van krijgen", vertelt Mi- chiel van Gelder. foto: pr. Juist omdat het zo lang geleden is dat er in de regio Zeeland een dergelijk evenement werd ge organiseerd, besloten Ferdy Koole en Michiel van Gelder de rit op te zetten. Ferdy restau reert en rijdt oude Mini's en Michiel rijdt al achtentwintig jaar rond in Mini's. De rit start VAKCENTRUM SCHILDEREN ZUID - WEST Scottweg 19 - 4462 GS Goes - 0113-228076 www.vakcenfrum-schilderen.nl

de Faam | 2009 | | pagina 7