Adrie is 106 56 kinderen kleurden de MaanPrinses kleurplaat in De Faam jaar HKZ Keurmerk voor MEE Zeeland De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL De Majoor uit Hansweert is de oudste Toneelmiddag voor de Zonnebloem Concert Eendracht maakt macht deweekkranf.nl www.tmcwoonwinkels.nl Woensdag 4 maart 2009 - Pagina 6 Gewoon doorgaan met ademhalen, is de remedie om 106 jaar te worden, zo stelt Adrie van Eijke- ren uit Hansweert. foto: leon janssens I WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊBSÊBÊÊBBBKÊOÊlÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊtlÊÊÊÊÊÊilÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ I Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 13 HANSWEERT - De oudste man van Zeeland Adrie van Eijkeren, de Majoor, heeft gisteren (3 maart) zijn 106de verjaardag gevierd. Het wasgroot feest in ver zorgingshuis Maria-Oord waar hij woont. Adrie van Eijkeren werd op 3 maart 1903 als kleermakers zoon geboren in Hansweert. Hij zou zijn vader echter niet opvolgen. Hij koos, nadat hij net als zijn leeftijdgenoten al zeer vroeg aan het harde werk moest, voor het Koninklijk Ne derlands Indië Leger (KNIL) en belandde zo in Indonesië. "Op 10 januari 1922 ging ik in mili taire dienst en ben daarvan in 1952 gepensioneerd. Ja, ik ben een dure voor het rijk", lacht Adrie van Eijkeren. Prins Bernhard "Tijdens de oorlog was ik in Nederland en zat in Hansweert in het verzet." Uit die periode stamt zijn eretitel, De Majoor, en zijn speciale band met wij len Prins Bernhard. Tot twee jaar geleden woonde Adrie zelfstandig en verhuisde toen naar verzorgingshuis Maria- Oord. Daar heeft hij het uitste kend naar zijn zin want: "Ze zijn hier allemaal goed voor mij." Tegenwoordig loopt Van Eijke ren met een rollator: "Je moet voorzichtig zijn, zeker als je buiten een eindje om gaat. Mijn gezondheid was even niet zo schitterend, maar nu is alles weer oké." Hij leest zonder bril de krant, rookt af en toe een si gaar en drinkt een glaasje wijn. "Maar ik kan het ook makkelijk laten. Ik ben nooit een drinker geweest", zegt Adrie, "Rustig aan doen, gewoon doorgaan met ademhalen. Zo wordt je 106." VLISSINGEN - De Zonne bloem viert haar zestigjarig jubileum met speciale extra voorstellingen door het he le land. De sideling Vlissin- gen van de Zonnebloem houdt op zaterdag 14 maart een Toneelmiddag. Het vrolijke blijspel Trouwdag met Trubbels wordt dan op gevoerd door de toneelver eniging Tot Leringhe ende Vermaeck uit Veere in de grote zaal van De Lamme- renburcht in Vlissingen. De kaarten kosten 4,00 euro per stuk. Aanvang van de voorstelling is om 14.00 uur. SEROOSKERKE - Muziek vereniging Eendracht maakt macht uit Seroosker- ke bestaat 110 jaar en dat vieren ze op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart met twee grote jubileumconcerten in de Zandput in Serooskerke. Er zijn optredens van de slagwerkgroep, het leerlin genorkest en Jazzgroep Ser ooskerke. Ook het fanfare orkest verzorgt een optre den. Daarnaast zijn er op vrijdag optredens met het fanfare orkest en The blue jeans bigband die na het concert nog een spetterend optreden geven waarbij ge danst mag worden. En op zaterdagavond is er na af loop een optreden van de Zeeuwse coverband Reco very. In de pauzes zijn er leuke prijzen te winnen met een loterij. Entree kost 5,00 euro en het begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - Op de redac tie kwamen maar liefst 56 kleurplaten binnen van De Maanprinses. Kinderen hebben erg hun best ge daan. We kregen veel kleur platen die met kleurpotlood ingevuld waren maar ook veel opgesierd met glitters. Allemaal heel erg bedankt voor jullie inzending! De winnaars van twee vrij- kaartjes zijn: Tansu Kilinc (10) uit Oost-Souburg, Maartje Job- se (10) uit Koudekerke en Thij- MIDDELBURG - MEE Zee land heeft het HKZ (harmoni satie kwaliteitsbeoordeling zorgsector) Keurmerk ont vangen. Dit geeft aan dat de organisatie de zaken intern goed op orde heeft, de klant centraal stelt en voortdurend werkt aan verbetering van de zorg- en dienstverlening. MEE helpt mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking, auditieve stoornis en mensen met een chroni sche ziekte. Cliëntondersteu- men de Visser (6) uit Middel burg. De drie DVD's The Chronicles of Narnia, Bridge to Terabithia zijn verstuurd aan: Yasmin Wielemaker (11) uit Westka- pelle, Simone Vuijk (11) uit Middelburg en Gwen Minnaar (50 uit Oost-Souburg. Omdat het nu voorjaarsvakan tie is hebben we de prijzen zo snel mogelijk verzonden. O je eigen wereld op CD ner Rita Voorbergt: "We on dersteunen mensen bij alles wat ze tegenkomen dat met hun beperking te maken heeft. Wij helpen om wegwijs te worden uit alle regeltjes waar ze mee te maken heb ben. En als het nodig is, hel pen we ze ook om bezwaar te maken tegen beslissingen." Om cliënten te ondersteunen biedt MEE ook cursussen aan. Daarnaast is er op woensdag spreekuur in Vliss ingen en op maandag in Domburg. Meer informatie via 0118 432000. Je slaapkamer is de ruimte waarin je je dag begint en eindigt, Het is de plek bij uitstek waar je je terugtrekt om tot rust te komen, om afstand te nemen van het hectische ritme waarin we leven. Daar, waar de slaapkamer vroeger enkel dienst deed om te slapen, wordt het steeds meer een comfortabele ontspanningsruimte waar ook plaats is voor een goed boek, een film, muziek, een drankje,.. Alles wat in een luxe 5-sterrenhotel binnen handbereik is, willen we ook graag thuis!

de Faam | 2009 | | pagina 6