24 uur fietsen voor MS VAN DE REE brilmode Goed idee! een zonnebril van van de Ree collectie 2009 isvbinnen isivÉ)ini Officiële Mededelingen FIETS IVIS DE WERELD UIT verkeer en vervoer milieu dé Weekkrant De FaamALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT. N LWoensdag 4 maart 2009 - Pagina 39 25 fietsen zijn geadopteerd... Nog 55 te gaan www.24uurvandeboulevard.n! van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl 20-21 JUN! 2009 In Vlissingen is 20 en 21 juni marathon 24 uur van de Boulevard. Doel is 75.000 euro bijeenbrengen voor onderzoek naar MS bij kinderen. Teams kunnen zich aanmelden bij het secretariaat via: 0118- 412096 of via: info@24uurvandeboulevard.nl. VLISSINGEN - De diag nose multiple sclerose (MS) wordt vaak ge steld in de bloei van ie mands leven, tussen het twintigste en veer tigste levensjaar. Een periode waarin heel veel gebeurt: kinderen krijgen, een huis kopen en carrière maken. Door MS wordt dit alle maal anders. Toe komstplannen moeten bijgesteld worden, de werksituatie kan ver anderen, relaties kun nen onder druk komen te staan en ook het zelf vertrouwen kan een flinke deuk oplopen. Dit geldt niet voor ie dereen en MS heeft niet altijd direct veel in vloed. Maar dat het je leven verandert is dui delijk. MS is een ziekte van het centrale zenuwstelsel: de hersenen en het ruggen merg. Het centrale zenuw stelsel kan bepaalde signa len niet goed meer verwer ken omdat de isolatielaag (myeline) rondom de ze nuwbanen is aangetast. Dat komt doordat het afweer systeem van het lichaam ontregeld is en behalve bac teriën en virussen ook li chaamseigen weefsel gaat aanvallen. Multiple bete kent veelvuldig en sclerose betekent verharding. Welke klachten iemand krijgt hangt af van de plaats waar precies de isolatielaag is aangetast. Je kunt bijvoor beeld slecht zien, zwakke spieren of geheugenproble men krijgen of je kunt erg moe worden. In Nederland lijdt één op de duizend mensen aan MS. In Europa zijn 400.000 mensen met MS en wereldwijd on geveer 2,5 miljoen. Ontheffing Wegenverordening en Vaarwegverordening (re)con- structie N57 (walcheren) Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 9 in het kader van de artikelen 6 en 7 van Wegenverordening Zeeland 1994 en de artikelen 10, 11 en 12 van de Vaar wegverordening Kanaal door Wal-che- ren 1994 een ontheffing hebben ver leend aan de Kombinatie Uitvoe-ring N57 (KUN57) te Middelburg. Toelichting De ontheffing vloeit voort uit de reali satie van het tracé van de N57 op Provincie Zeeland Walcheren, vanaf de Rijksweg A58 bij Nieuw en Sint Joosland (inclusief de aansluiting op de Sloeweg Noord), langs de noordoostkant van Middel burg, tot en met de aansluiting op de Veerseweg, inclusief de aanleg van het aquaduct onder het Kanaal door Walcheren. Op een viertal locaties worden werk zaamheden aan, op, in of bij provincia le (vaar)wegen gerealiseerd. Het betreft: 1. de Nieuwlandseweg en de aanslui ting Nieuwlandseweg (N665) 2. de aansluiting op de Sloeweg Noord (N254): 3. de aansluitinq op de Veerseweg (N6631; 4. het aquaduct onder het Kanaal door Walcheren. Met rode kleur zijn deze locaties aan gegeven op de bij het besluit behoren de tekeningen. Inzage De ontheffing ligt vanaf 5 maart 2009 tot en met 16 april 2009 ter inzage bij de Provincie Zeeland, Directie Eco nomie en Mobiliteit te Middelburg, Abdij 6, kamer D004, op werkdagen van 9-16 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, een mondelinge toelichting of kopieën van ter inzage gelegde stuk ken, kunt u zich wenden tot de heer R.J.M. Kroes, telefoonnummer 0118- 631893 of mevrouw A. Caljouw, tele foonnummer 0118-631571 Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot en met 16 april 2009 tegen deze ontheffing een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Voorlopige voorziening Alleen zij die een bezwaarschrift heb ben ingediend, kunnen tevens bij de voorzieningenrechter van de recht bank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA, een verzoek doen tot het tref fen van een voorlopige voorziening. Voor de behandeling van een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is griffierecht verschuldigd. Melding BUS-bodemsanering Walravenstraat ongenummerd te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 13 februari 2009 een 'Melding BUS-bodemsanering' op grond van artikel 6 Besluit uniforme saneringen ontvangen voor de bodem sanering op de locatie Walra-ven- straat ongenummerd te Middel-burg. Tegen de melding of een mededeling van gedeputeerde staten naar aanlei ding van de melding kan door belang hebbenden geen bezwaar of beroep worden aangetekend. Wel is er de mogelijkheid om gedeputeerde staten er op te wijzen dat de bodemverontrei niging of de voorgenomen bodemsa nering niet voldoet aan de eisen van het Besluit uniforme saneringen. Voor het inzien, mondelinge toelich ting en kopieën van de 'Melding BUS- bodemsanering' kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118- 631924].

de Faam | 2009 | | pagina 39