ELEKTRO-FIETS INFODAG A s T E 1 E I* 1N s s *NU OOK IN ZEELAND!* Start Jeugdsportfonds voor de Vlissingse Jeugd Aanbiedingen week 10 Verse zalmfilet 1,49 13,90 Gezinszak kibbeling 2 haringen €9,50 Gerookte makreel visgilde VISGILDE HEIJDENS www.zeelandtuinen.nl www.profile-vandendriest.nl Kom zaterdag 7 maart van 10.00 tot 17.00 uur naar de bij Profile Van den Driest en ervaar de kracht van elektrisch fietsen! SPARTA, BATAVUS KOGA MIYATA ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL deweekkrant.nl Regio bergsportdag In Roosendaal CKV-week CSW Bestevaêr Hulp bij invullen kwijtschelding Tuininformatiedag De lammetjes dagen Speciale elektro aktieweek van 7 t/m 14 maart. Bij aankoop van een elektrische fiets uit eigen voorraad 3 jaar extra garantie geheel gratis, ter waarde van 149,-! Tevens ontvangt u bij aankoop een ijzersterke trendy boodschappentas kado! Voor meer merken en info verwelkomen wij u graag in onze winkel! N T R E AKTIE Notarissen, de goedkope notaris zonder franje! Voor meer informatie en offertes kunt u kijken op onze website: www.aktienotarissen.nl Tel.: 0118 - 410 530 (tussen 9 en 12 uur) Edisonweg 53C, 4382 NV Vlissingen Zusterstraat 24 Middelburg Tel. 0118 - 61 24 10 iiKiiwni voor ons complete cursusaanbod geldig van 4 maart t/m 11 maart 100 gram 1 kilo samen voor per stuk €2,95 Schetdestraat 37 4381 RR VLISSINGEN T 0118 41 88 64 www.hetjdens.visgilde.nl Woensdag 4 maart 2009 - Pagina 2 Wisselende reacties op komst Vierhout VLISSINGEN - "Professor Pieter Vierhout is vakkun dig. Maar hij is niet de juiste persoon om als interim di recteur Ziekenhuis Walche ren in Vlissingen te leiden. Hij draagt teveel dubbele petten", zegt SP-Tweede Kamerlid en gemeente raadslid Trix de Roos over de opvolger van directeur Rob Zomer. Vlissinger Pieter heeft in 2006 een rapport geschreven over ziekenhuiszorg in Zeeland. Hij is voorstander van één topkli- niek. Trix: "Omdat hij voorstan der is van één groot ziekenhuis en de fusie is dat niet gunstig voor Vlissingen. Dat hij onder zoekt of er een intensive care af deling op Walcheren kan blij ven vind ik prima. Ook moet de verloskunde absoluut terugko men. En als het aan mij ligt stapt ook de Raad van Toezicht van het ziekenhuis op. Ze hebben Rob Zomer gewoon zijn gang laten gaan." Wim Hirdes van de Lokale Partij Vlissingen (LPV) is de motor achter de protestmars op waaraan ruim 3500 veront ruste inwoners van Walcheren meededen. "Vierhout als inte rim directeur vind ik een vreem de gang van zaken. Hij is de man die het achterhaalde rap port maakte om alle Zeeuwse ziekenhuizen te fuseren. Pieter onderzoekt of er een intensive care kan blijven. Dat is goed. In woners van Walcheren die een hartaanval of herseninfarct krij gen moeten binnen negen mi nuten in het ziekenhuis zijn." De Vlissingse burgemeester Wim Dijkstra: "Vierhout is een man die het nodige heeft ge daan. Ik vind het goed dat de in terim directeur iemand is die van de hoed en de rand weet. De stafbesturen van de zie kenhuizen Walcheren en Oosterschelde zijn blij dat professor Pieter Vierhout benoemd is als interim-di recteur van het ziekenhuis in Vlissingen. Zij verwachten dat hij de ziekenhuiszorg in midden Zeeland samen met de medewerkers en specia listen naar een hoger niveau brengt. Vierhout heeft ge werkt als chirurg-traumato- loog in Medisch Spectrum Twente in Enschede. Bij de Universiteit Twente was hij hoogleraar geneeskunde en management, in Utrecht voorzitter van de Orde van Specialisten en later lid van de Raad van Bestuur van het Albert Schweitzer Zieken huis in Dordrecht. Het is belangrijk dat er nu pas op de plaats wordt gemaakt." Ondertussen blijft bestuurder Marlieze Wamaar van AbvaKa bo FNV in contact met de Vlis singse ziekenhuismedewerkers. Ze kent het door hen gepresen teerde zwartboek. "Ik weet van de intimidatie door leidingge venden en slechte beslissingen van managers die voor zwal kend beleid zorgen. Ik hoop dat de interim directeur ervoor zorgt dat de ziekenhuis CAO be houden blijft, mocht Zieken huis Walcheren in handen ko men van private investeerders", benadrukt ze. "Ook met de komst van interim directeur Pieter Vierhout gaat intimidatie van personeel onverminderd door in ziekenhuis Walcheren. In het laboratorium is bijna sprake van een crisissfeer", zegt Piet van Rooijen, de woordvoer der van de medewerkers. www^dekverkeersopleid ingen.nl Van Doornestraat 14 4462 EX Goes Goes: 0113 - 22 31 40 Middelburg: 0118 - 65 15 66 je eigen wereld op ROOSENDAAL - In samen werking met Indoor- Klim- hal Yellow Stone aan de buij- enstraat 16 in Roosendaal houdt de NKBV west Bra bant/Zeeland een berg sportdag op zondag 8 maait die voor iedereen gratis toe gankelijk is. Van 13.00 tot 17.00 kan er een bergwandel workshop gedaan worden, een workshop klettersteig, workshop reddingstechnie ken en een workshop indoor klimmen. Ook kan er de hele middag vrij geboulderd wor den. Graag tot 7 maart! VLISSINGEN - De leerlingen van CSW Bestevaêr in Vliss ingen hebben op 3, 4 en 5 maart een ckv-project. Tij dens deze dagen volgen ze allerlei workshops, zoals Djembé, Stop Motion Pictu res en Grime. Ook wordt een aantal keer de musical Kaya door leerlingen uitgevoerd in het Arsenaaltheater. Deze is gebaseerd op een sprookje uit Lombok in Indonesië. De musical is vandaag (4 maart) te zien voor groep 8 van de basisscholen om 10.00 uur, morgen (5 maart) voor de basisscholen om 10.00 en om 19.30 uur en op 6 maart voor klas 1 en 2 van CSW om 10.00 uur. Kaarten kosten 3,50 euro per kind en de gar derobe is gratis. Bestellen kan via 0118-652100. VLISSINGEN - De Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, Bibliotheek 't Spui en het Platform voor Uitke ringsgerechtigden en Oude ren in Vlissingen houden tot en met vrijdag 13 maart een viertal zittingdagen om alle mensen met een inkomen rond het sociaal minimum te helpen met het invullen van het kwijtscheldingsformu lier. Meer informatie via 0118-414471. MIDDELBURG - Zoals ge bruikelijk komen ook dit voorjaar enkele Zeeuwse tuinontwerpers en inrichters zich presenteren in de Drvk- kery in Middelburg tijdens de Tuininformatiedag op za terdag 7 maart. Deelnemers zijn Adrienne Albrecht, Anit- haj Dekker, Liesbeth Hame link-'WeugPetra Kas en Ans Kloet. Plet is van 11.00-16.00 uur op het Binnenplein. VEERE - De familie Breel aan de Bieweg 8 in Veere zet op zaterdag 7 en zondag 8 maart de deuren van de boerderij open van 12.00 tot 16.00 uur. Iedereen kan dan weer lammetjes komen kij ken. Er is dan van alles te zien, zoals koeien en kalfjes, paarden en pony's en er ook lopen er kippen, kalkoenen en ganzen rond. Er is een knuffelhoek waar kinderen volop kunnen knuffelen met de diertjes en er is ook een strobaienhoek waar ze hut ten kunnen bouwen. Boer Jan geeft om 13.00 en om 15.00 uur een rondleiding door het boerenbedrijf. En tree is 1,50 euro per persoon. Tuinaanleg qP Sierbestrating Vijvers eP Ontwerpen Zeeland Tuinen Hoofdstraat 38 4416 AD Kruiningen Mob. 06 - 53 76 03 50 info@zeelandtuinen.nl Schuttingen qP Erfafscheidingen qP Tuinonderhoud VLISSINGEN - Het college van Burgemeesters en Wet houders heeft besloten om een Jeugdsportfonds te be ginnen. Het fonds is bedoeld om kinderen uit gezinnen met een laag inkomen een kans te bieden om te spor ten. Naar schatting zijn er zo'n zeshonderdvijftig Vlis singse jongeren die door fi nanciële belemmeringen niet sport. Vlissingen in Beweging verzorgt in alle wijken sport en beweegactiviteiten voor de jeugd. Relatief veel kinde ren uit sociaal zwakkere mi lieus nemen deel aan deze activiteiten. De doelstelling is om de deelnemers structu reel te laten sporten. Finan ciële belemmeringen moeten dan dus worden weggeno men. Het Jeugdsportfonds vergoedt de contributie en het sportmateriaal. De coör dinatie en de uitvoering wordt verzorgt door Sport- Zeeland. Een aanvraag kan worden ingediend door bij voorbeeld leerkrachten of sportbuurtwerkers. Wanneer aan de voorwaarden wordt voldaan, betaalt het Jeugd sportfonds het lidmaat schapsgeld rechtstreeks aan de vereniging. Het college vraagt de gemeenteraad in april in te stemmen met het besluit.

de Faam | 2009 | | pagina 2